Pewny awans koszykarzy.

1

Przed kilkoma dniami, zapowiadając dzisiejsze mecze naszych koszykarzy, życzyłem im przynajmniej jednego zwycięstwa, które powinno wystarczyć do awansu. Zadanie zostało wykonane przez nich z nawiązką. Nasza drużyna najpierw wygrała z XXI LO (33:18), by w meczu o I miejsce w grupie pokonać Prywatne Liceum Ogólnokształcące im Królowej Jadwigi (44:30). Obydwa mecze przebiegały pod dyktando podopiecznych p. Alberta Czerniaka. Mecz z „Biskupiakiem” rozpoczął się od naszego prowadzenia 4:0. Później rywale zanotowali skuteczny rzut za 3 punkty i to był jedyny moment, w którym wynik oscylował koło remisu. W dalszej części gry nasi koszykarze sukcesywnie powiększali swoją przewagę i po trzech kwartach wiadomo było, że tego meczu nie mogą przegrać. Podopieczni p. Alberta zdominowali grę pod koszami. Brylował w tym elemencie gry zwłaszcza Rafał Kosior, który pod koszem rywali zbierał i skutecznie dorzucał, a pod naszym „rozdawał czapy” na lewo i prawo. Ważnym elementem były także przechwyty. Tutaj prym wiódł Patryk Chołody, który niczym po spożyciu soku z gumijagód, skakał we wszystkich kierunkach i zjawiał się tam, gdzie nie spodziewali się jego rywale. Jedynym elementem, w którym lepsi byli goście, były rzuty za 3 punkty. Przy ich 3 udanych próbach, my zanotowaliśmy jedynie rzut w wykonaniu Mateusza Wtykło. Po ładnie wyglądającej dla oka grze, mecz zakończył indywidualną akcją najlepszy na parkiecie Rafał Kosior, który równo z gwizdkiem sędziego efektownym wsadem ustalił wynik spotkania na 33:18. Do poziomu gry naszych koszykarzy dostosowali się także kibice. Początkowo na balkonie dominowała grupa fanów z „Biskupiaka”. Pozwolili sobie nawet na odśpiewanie „Gramy u siebie ! Biskupiak gramy u siebie !”, co uaktywniło naszych, wśród których prym wiedli uczniowie klasy III ET z Karolem Łabigą jako głównym „zapiewajło”. Brawo Chłopaki !!! Wymiana „serdeczności” trwała przez całe spotkanie, ale to nasi kibice na koniec meczu zaśpiewali „Nie ma lepszego od szkoły Władka Grabskiego !!!”.

2

I się zaczęło…

3 4

„Gramy u siebie …?” :/

5

Ciut za daleko :(

6 7

 

Może zdążę na II kwartę… :P

 

8 9 10

Zaśpiewamy coś?

11 12

Kurde, jak ja to zrobiłem ?

13

Podaj do mnie, podaj do mnie !!!

14

Żelazna dyscyplina w obronie.

15 16

„Idźcie do domu, my nie powiemy nikomu!!!”

17

Z kulturą chłopaki. Trzy, cztery !!! „Nie ma lepszego …!!!” :)

18

O, teraz dobrze :)

19

Ma się tego kica.

20

Panie sędzio !!! Coś tu nie gra. Miało być po pięciu.

21

… i koniec meczu !!!

22 23 24

W meczu o I miejsce w grupie gra naszych koszykarzy wyglądała jeszcze lepiej. Co prawda przeciwnikom udało się poprzez podwojenie krycia, ograniczyć skuteczność Rafała Kosiora, ale przy takim obrocie sprawy ciężar gry wziął na siebie Marek Janisiewicz. Do swoich przechwytów większą skuteczność rzutową dołożył Patryk Chołody i to on zdobył najwięcej punktów dla naszej drużyny (17). Bardzo dobrze w tym spotkaniu dogrywał piłki do kolegów Mateusz Wtykło. Lepiej niż w poprzednim meczu prezentował się także Krystian Błazikowski, który dzielnie walczył pod koszami. Słowa uznania należą się także naszym rezerwowym: Pawłowi Gąsce i Pawłowi Polaczkowi, którzy wejściami z ławki pozwalali na odpoczynek naszym podstawowym zawodnikom. Po meczu opiekun drużyny nie szczędził komplementów swoim zawodnikom. Zdaniem p. Alberta był to najlepszy mecz naszej drużyny w tegorocznej Licealiadzie. Ja nie podzielam entuzjazmu swojego kolegi. Uważam, że najlepszy mecz dopiero przed nimi. Oby o medal !!!

Skład i zdobycze punktowe naszych zawodników w obydwu spotkaniach:                         Rafał Kosior – 18 i 11                                                                                                                Patryk Chołody – 4 i 17                                                                                                             Marek Janisiewicz – 0 i 10                                                                                                       Mateusz Wtykło – 9 i 0                                                                                                             Krystian Błazikowski – 2 i 4                                                                                                     Paweł Gąska – 0 i 2                                                                                                                 Paweł Polaczek – 0 i 0 pkt.

25

 

PS. Zakończyły się także rozgrywki w pozostałych grupach. W wyniku rozstrzygnięć naszymi przeciwnikami w kolejnej fazie rozgrywek będą:

dziewczęta: IV LO, ZS nr 5 i I LO,

chłopcy: PSBiG, ZS Elektronicznych i IX LO.

Początek rozgrywek już w najbliższą środę. Zapraszamy na balkon !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge