Puchar Podwala – mecz o III miejsce

O godzinie 10,15 sędzia główny, p. Robert Podlecki, dał sygnał do rozpoczęcia meczu o III miejsce w rozgrywkach o „Puchar Podwala”.

01

W meczu tym spotkały się ze sobą reprezentacje klas I FT i I AL.

1 2

Od samego początku ton grze nadawali uczniowie z klasy I FT, którzy już w pierwszej akcji podbramkowej zdobyli pierwszego gola.

8

Sytuacja ta tak zdeprymowała I AL, że kolejne bramki sypały się jak z rękawa. Po kilku minutach wynik brzmiał 5 : 0 !!!

5 6 7 9 10 11 12 13

Przy takim obrocie sprawy kapitan I AL poprosił o przerwę na żądanie. Przyniosło to krótkotrwały efekt w postaci bramki. Na krótko przed gwizdkiem na przerwę „gola do szatni” strzelili zawodnicy z I ET i schodzili na przerwę prowadząc 6 : 1.

14 15 16

Druga połowa miała zupełnie inny przebieg. Podrażnieni dużymi stratami zawodnicy z I AL rzucili się do odrabiania strat. Były one jednak na tyle duże, że zwyczajnie zabrakło im czasu. W tej części gry strzelili oni 3 gole, rywale tylko 1 i wynik końcowy brzmiał 7 : 4 dla klasy I FT. Mecz z balkonu oglądała niewielka grupa kibiców wśród których widoczna była wychowawczyni klasy I FT, p. Zofia Kukiełka. Kto wie, może to jej obecność miała decydujący wpływ na postawę jej wychowanków.

17 18 19 20 21 22 23 24 25

Tytuł „zawodnika meczu” przypadł w udziale kierującemu defensywą Kacprowi Kowalskiemu z I FT.

26

Radość zwycięzców była tak wielka, że zagubili oni klucz do szatni i dobrych kilkanaście minut poszukiwali go po całej sali gimnastycznej. Szczęśliwie klucz odnalazł się w pokoju nauczycieli wychowania fizycznego i zdobywcy III miejsca mogli się odświeżyć i udać na świętowanie sukcesu.

Przypominam o jutrzejszym finale. O godzinie 11,15 „Wielki Finał” pomiędzy II BL i III ET. Serdecznie zapraszam na balkon po „małej maturze”.