Puchar Podwala w liczbach.

Premierowa odsłona „Pucharu Podwala” już za nami. Poznaliśmy historycznych zwycięzców, którzy jutro podczas „Dnia podsumowań” uroczyście, przy szerokim audytorium odbiorą wywalczone trofeum. Zanim to jednak nastąpi chciałbym przedstawić kilka ciekawostek związanych z pierwszą edycją tych rozgrywek.

Do inauguracyjnego cyklu zgłosiło się 8 drużyn, z których 1 (I BT) nie przystąpiła do rywalizacji. Do 7 drużyn, które rozpoczęły rywalizację zgłoszono 53 uczestników spośród których 5, to dziewczęta. Jedna z nich, Magda Serafin, grała w drużynie, która wywalczyła „Puchar Podwala”. Zgodnie z postanowieniami regulaminu rywalizowano systemem pucharowym z walką o III miejsce. W sumie rozegrano 7 spotkań, w których strzelono 43 bramki, co daje 6,14 bramki na mecz. Najwięcej goli zdobyła drużyna II BL – 14. System pucharowy ma to do siebie, że pokonani odpadają z dalszej rywalizacji. Dlatego nie tylko sama liczba zdobytych bramek, ale także średnia goli na mecz jest wyznacznikiem skuteczności drużyny. W tej klasyfikacji także najlepszą okazała się II BL, która średnio zdobywała 4,66 bramki na mecz. Skoro wyróżniam najskuteczniejszych, to warto zwrócić uwagę także na drużynę, która straciła najmniej bramek. Tutaj także na czele zdobywca „Pucharu Podwala”. Reprezentacja klasy II BL w całych rozgrywkach straciła tylko 1 gola !!! Na drugim biegunie znalazły się reprezentacje II AL. i I BL, które nie zdobyły ani jednej bramki. Z kolei najwięcej straconych goli zanotowała drużyna I AL. Ich bramkarze aż 15 razy wyjmowali piłkę z siatki. Nie przeszkodziło to jednak w uplasowaniu się klasy I AL. na wysokim 4 miejscu.

Po tych klasyfikacjach drużynowych czas na wyróżnienia indywidualne. Opiekun reprezentacji szkoły, p. Robert Podlecki, wybrał drużynę „ALL STARS”. Znaleźli się w niej:

  1. Sebastian Zalewski II AL. – bramkarz
  2. Kacper Kowalski I FT,
  3. Sebastian Gałązkiewicz II FT,
  4. Arkadiusz Ścibior III ET,
  5. Jakub Cichosz III BL.

Skład „pierwszej piątki” nie jest chyba wielkim zaskoczeniem. Sebastian Gałązkiewicz, Arek i Kuba, to reprezentanci szkoły. Natomiast Sebastiana Zalewskiego i Kacpra stać na to, aby po wakacjach dołączyć do wcześniej wymienionych. Kandydatami do gry w szkolnej drużynie są także nominowani do „drugiej piątki”. Znaleźli się w niej:

  1. Michał Krasucki II BL – bramkarz
  2. Karolina Koss I BL,
  3. Patryk Zyga III ET,
  4. Krystian Materek I AL.,
  5. Bartek Dmowski II AL.

Na koniec dzisiejszych podsumowań, życzę wszystkim uczestnikom zakończonego turnieju, udanych wakacji. Postarajcie się w ich trakcie znaleźć trochę czasu na kopanie piłki z kolegami, a po wakacjach wracajcie zdrowi i w formie, bo jest misja do spełnienia. Trzeba wrócić na podium Licealiady, z dziewczętami na jego najwyższy stopień !!!

PS. Jutro wrzucę jeszcze kilka zdjęć, które mam na kompie w szkole :)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge