Nasi wśród najbardziej wysportowanych Lublinian

Dzisiaj, podczas codziennego przeglądu prasy, natknąłem się na interesujący artykuł w Kurierze Lubelskim, który dotyczył najbardziej wysportowanych mieszkańców naszego miasta. Czym prędzej zacząłem przegląd galerii licząc, że i ja się w niej znajdę :D Każdy przecież wie, że podczas zdalnego nauczania stale dbam o swoją kondycję :D

szpagat 1

Siebie w galerii nie znalazłem :( Za to namierzyłem dwóch naszych absolwentów, którzy znani są w lubelskim świecie fitnessu i jak sami zobaczycie na poniższych fotkach są uzasadnione powody umieszczenia ich w tym artykule.

Tomek Lenart

Tomasz Lenart - współzałożyciel i właściciel VITAMIN SHOT by Margaret Teacher, trener personalny w klubie Margaret Teacher, pomysłodawca akcji „Forma na tatusia” skierowanej do dorosłych mężczyzn pragnących zachować fajną sylwetkę i dobrą sprawność fizyczną. Jeżeli zainteresują was te tematy, to poniżej macie linki do jego przedsięwzięć. Jak powiecie, że jesteście z Podwala, to możecie liczyć na specjalną obsługę ;)

www.margaretteacher.com

https://www.facebook.com/vitaminshotbyMT/

https://www.facebook.com/margaretteacherblog

Damian Gawroński

Damian Gawroński - trener personalny w klubie Just GYM Lublin. Starsi z was mogą pamiętać go z klubu ICON mieszczącego się w galerii VIVO (wcześniej Tarasy Zamkowe), do którego chodziliśmy na wycieczki przedmiotowe. Jeżeli ktoś jest zainteresowany ofertą klubu Damiana, to poniżej macie wskazówki do kontaktu.

http://www.justgym.pl/

https://www.facebook.com/justgymlublin/

Ciekawostką jest to, że obydwaj podczas nauki w naszej szkole z sukcesami reprezentowali nas w rozgrywkach piłkarskich przygotowując się do nich pod czujnym okiem p. Roberta Podleckiego. Losy dwóch naszych dwóch absolwentów nadal związane są ze sportem ale zmienił się nieco profil ich zainteresowań.

Jeżeli zechcecie obejrzeć pozostałe osoby ze wspomnianej na wstępie listy, to klikajcie

https://kurierlubelski.pl/najbardziej-wysportowani-mieszkancy-lublina-na-instagramie-zobacz-zdjecia-1404/ar/c2-15550810

PS Pamietajcie, że za kwadrans rozpoczyna się nasz szkolny konkurs wiedzy o piłce nożnej, Nie przegapcie.

Piotr Nizioł

 

Trzy lata temu też był konkurs

Swoim uczniom zawsze powtarzam, że wychowanie fizyczne, to nie tylko rozwinięte cechy motoryczne, duże mięśnie i „końskie zdrowie”. Równie ważne jest także to co się ma w głowie. Nawet mi się zrymowało niechcący :D Wiedza niezbędna jest do tego, żeby wspomniane cechy motoryczne i mięśnie prawidłowo rozwijać, żeby umieć dbać o swoje zdrowie, a także potrafić zaplanować jakieś sportowe przedsięwzięcie i móc je przeprowadzić w zgodzie z przepisami oraz zasadami fair play. Warto także znać historię ruchu olimpijskiego, tradycje sportowe swojego kraju oraz regionu. To zdalne nauczanie, które z małą przerwą realizujemy od ponad roku, jest bardzo dobrą okazją do tego, żeby swoją wiedzę pogłębiać. Musicie jednak wiedzieć, że nie tylko w tych szczególnych czasach dbamy o poszerzenie waszej wiedzy z zakresu sportu i wychowania fizycznego. W naszej szkole normą były i są kartkówki sprawdzające znajomość przepisów i ogólną wiedzę z szeroko rozumianej kultury fizycznej. Czasami, z jakichś szczególnych okazji przeprowadzamy także tematyczne konkursy. W tym roku taką okazją jest towarzyszący eliminacjom do Mundialu Katar 2022 i oraz przygotowaniom do EURO 2021 jutrzejszy konkurs wiedzy o piłce nożnej.

PIŁKA NOŻNAregulamin

Dokonując archiwizacji materiałów, które napisałem przez ostatnich blisko 10 lat zauważyłem, że trzy lata temu, 13 kwietnia 2018 roku, też mieliśmy konkurs sportowy. Wtedy okazją do tego były zakończone właśnie Zimowe Igrzyska Olimpijskie w PyeongChang. Tamtą rywalizację, w której uczestniczyły 93 osoby, wygrał Patryk Olesiejuk, który wiele czasu poświęcał na rozwijanie swojej wiedzy zarówno takiej ogólnej jak i specjalistycznej, gdyż był aktywnym sędzia piłkarskim.

Olesiejuk

Jak będzie z najbliższym konkursem sportowym okaże się już jutro. Niezdecydowanych namawiam do zapisania się u swojego nauczyciela WF, od którego dostaniecie link do testu i będziecie mogli sprawdzić swoją piłkarską wiedzę. Wszyscy uczestnicy zostaną potraktowani tak jak to mamy w zwyczaju przy reprezentowaniu przez was naszej szkoły. Najlepsi natomiast otrzymają atrakcyjne statuetki, dyplomy i inne niespodzianki.

Piotr Nizioł

Co to się dzieje?

Od kilku dni na blogu dzieją się niesłychane rzeczy i nie wiem czy są one podyktowane zbliżającym się konkursem wiedzy o piłce nożnej czy zapowiedzią likwidacji blogów?

20 20 592988

Stan licznika po napisaniu pierwszego zdania

Przez ostatnie 24 godziny licznik odwiedzin kręci się jak w dystrybutorze na stacji naszego narodowego przedsiębiorstwa paliwowego po ostatniej regulacji :( Teraz zdecydowanie szybciej nalewa się tam ropy za 200 zyli niż jeszcze przed kilkoma laty. Wspomniany we wstępie wpis zapowiadający środowy konkurs wiedzy piłkarskiej przeczytało już ponad 3000 osób !!! Nie wiem co to będzie w dniu konkursu, bo liczba miejsc jest ograniczona do 100…  Jeżeli ta informacja nie zmobilizowała was do zapisania się u swojego nauczyciela WF, to podkręcę jeszcze nieco emocje i zamieszczę fotkę z nagrodami dla zdobywców trzech pierwszych miejsc w konkursie.

złote piłki

Jak widzicie teraz każdy może zdobyć swoją „ZŁOTĄ PIŁKĘ” i być jak Lewandowski. W tym miejscu chcę powiedzieć, że to jeszcze nie wszystkie niespodzianki czekające na uczestników środowych zmagań. Proponuję wam zasiąść jutro przed telewizorami i obejrzeć ćwierćfinałowy mecz Champios League pomiędzy PSG a Bayernem. Kto wie, może przy tym spotkaniu dowiecie się czegoś co będziecie mogli wykorzystać w konkursie. Nie czekajcie zatem tylko migusiem piszcie maile i sms-y do swoich nauczycieli i blokujcie dla siebie miejsce. No to na zakończenie jeszcze raz rzut okiem na stan licznika na blogu. Ciekawe ile odwiedzin było w trakcie pisania tego materiału?

20 51 592994a

Stan licznika na zakończenie wpisu

Jak widzicie pisze dosyć szybko. W trakcie tego tekstu bloga odwiedziło 8 osób. Teraz ja sprawdzę was jak czytacie i zajrzę tu jeszcze przed snem i z rana :)

Piotr Nizioł

 

 

W piątek … dobry początek :)

Wbrew temu popularnemu przysłowiu nie wszystko to co się zaczyna w piątek musi mieć zły koniec. Ja jestem przekonany o tym, że to co dzisiaj ogłaszam będzie dla wszystkich miało bardzo przyjemne zakończenie :)

PIŁKA NOŻNA

Niniejszym ogłaszam wielki konkurs dla miłośników i znawców piłki nożnej, który jak przystało na poważne futbolowe przedsięwzięcie odbędzie się w najbliższą środę. Dzięki wielomiesięcznej pracy zdalnej i „otrzaskaniu się” w wirtualnym świecie przez p. Kingę Niedbałę, konkurs odbędzie się w nowatorskiej formule na platformie www.testportal.pl  Szczegóły macie na powyższym plakacie i dodatkowo dostaniecie stosowne informacje od swoich nauczycieli wychowania fizycznego w najbliższym czasie. Pytania konkursowe są w części autorstwa p. Roberta Podleckiego, mojej skromnej osoby i uzupełnione przez p. Kingę Niedbałę. Znajdziecie w nich zatem zagadnienia związane z przepisami, z historią oraz z piłką nożną w wydaniu kobiecym. Poniżej macie regulamin konkursu. Zapoznajcie się z nim, czekajcie na wiadomości i logujcie się na portalu o określonej porze w dniu konkursu. Ilość miejsc ograniczona !!!

regulamin

Uczestnicy konkursu z pewnością nie pożałują, że poświęcą 20 minut na udział :)

Piotr Nizioł

Pobiegnij dla Kropeczki

Przed dwoma tygodniami pisałem na blogu o wirtualnych biegach. Zapoznałem was z ich ideą i zasadami. Teraz możecie sprawdzić jak to działa w praktyce.

Bieg dla Ninki plakat

Foto: https://www.facebook.com/events/1333658313677844/

Od kilku miesięcy trwa internetowa zbiórka funduszy na leczenie Niny Słupskiej, małej Lublinianki, u której zdiagnozowano SMA czyli rdzeniowy zanik mięśni. Potrzebny jest „najdroższy lek świata”. Jej rodzina, znajomi, przyjaciele, ludzie świata sportu i kultury czynią cuda, żeby zebrać kosmiczną kwotę ponad 8 milionów złotych na terapię genową. Kuracja nie jest refundowana przez nasz system opieki zdrowotnej. Do dnia dzisiejszego udało się zgromadzić nieco ponad 1/3 tej kwoty. Obecnie trwa wyścig z czasem, gdyż lek można przyjąć jedynie do osiągnięcia wagi 13,5 kg. Nina stale zbliża się do tej granicy. Jednak wszyscy zaangażowani w zbieranie środków finansowych wierzą, że akcja zakończy się sukcesem i Nineczka Kropeczka odzyska zdrowie.

Nineczka Kropeczka

Foto: https://www.siepomaga.pl/nina

Teraz i Ty masz możliwość, żeby włączyć się do akcji. Fundacja Rozwoju Sportu oraz Fundacja Inicjatyw Twórczych organizuje Ogólnopolski Bieg dla Ninki, który odbędzie się w formule wirtualnej w dniach 16 – 18 kwietnia. Wszelkie informacje o biegu znajdziecie na stronie https://frslublin.pl/ Po zarejestrowaniu się możecie tam wypełnić druk zgłoszeniowy oraz dokonać rezerwacji numeru startowego. Obowiązuje limit 1000 uczestników. Organizatorzy przewidzieli dwa rodzaje pakietów: „złoty” oraz „normalny”. Pierwszy wiąże się z opłatą w wysokości 100 złotych, drugi to wydatek minimum 30 zyli. Zdaję sobie sprawę, że nawet pakiet normalny, może być dla Was sporym obciążeniem. Wierzę jednak, że znajdą się wśród czytających osoby, które wyskrobią taką kwotę i wesprą starania wielu ludzi dobrej woli, którzy walczą o zdrowie dla Niny. Wiele razy pokazaliście, że niesienie pomocy potrzebującym nie jest Wam obce. Jestem pewien, że i tym razem nie zawiedziecie.

Inne strony związane z akcją pomocową na rzecz Niny:

https://www.facebook.com/groups/380000670081262

https://www.facebook.com/events/1333658313677844/

Piotr Nizioł

 

WESOŁYCH ŚWIĄT !!!

Pisanki jako piłki

Foto: https://ddwloclawek.pl/pl/571_wydarzenia/28652_niedziela-w-swiatecznym-klimacie-beda-sportowe-pisanki-i-wiele-wiecej.html

Z okazji zbliżających się Świąt życzę Wam przede wszystkim zdrowia, które przez ostatni rok nie schodzi z pierwszych stron gazet oraz z czołówek telewizyjnych programów informacyjnych. To już drugie z kolei Święta Wielkanocne, przed którymi nie mogliśmy podzielić się w szkole tradycyjnym jajeczkiem. Oby kolejne były już normalne. Niech to świąteczne jajko, które symbolizuje narodziny nowego życia oraz oznacza triumf życia nad śmiercią będzie także symbolem triumfu nauki i zdrowego rozsądku nad trzymającym nas w izolacji wirusem. Życzę wszystkim aby świątecznym spotkaniom towarzyszyła radość oraz nadzieja na powrót do normalności w każdej dziedzinie naszego życia. Moje życzenia przekażcie Waszym Rodzinom, Przyjaciołom i Znajomym. Niech ten radosny czas, który właśnie nadchodzi towarzyszy Wam  przez cały rok i jeszcze dłużej.

Piotr Nizioł

Końcowe odliczanie rozpoczęte

Już kilka razy otrzymywałem korespondencję z Centrum Edukacji Obywatelskiej, dawnego organizatora akcji „WF z Klasą” oraz administratora blogów. Informowano mnie o zamiarze kasowania wszystkich blogów. Były także takie sytuacje, że przez kilka dni nie miałem możliwości zalogowania się i zrobienia kolejnego wpisu. Po moich monitach dawano mi spokój i nadal można było zamieszczać nowe materiały. Od tamtej jednak pory po każdym dniu robiłem sobie kopię i archiwizowałem ją na prywatnym kompie. Dzisiaj otrzymałem kolejną wiadomość z informacją, że CEO definitywnie likwiduje serwis „Blogi CEO” :( Ma to nastąpić za dwa tygodnie, dokładnie 15 kwietnia.

Likwidacja blogów CEO1

Jak możecie przeczytać w tej wiadomości, administratorzy oferują zrobienie kopii wszystkich opublikowanych materiałów w celu przeniesienia ich w jakieś inne miejsce, na przykład na prywatny serwer. Oczywiście zamówię taką „paczkę”, bo zawsze warto mieć dodatkową kopię tego co przez blisko 10 lat pisałem i zamieszczałem. W tym miejscu mam prośbę do osób, które mogą mi pomóc w znalezieniu odpowiedniego miejsca na przeniesienie mojej „radosnej twórczości”. Sam tego nie ogarnę. Jeżeli ktoś ma jakieś propozycje, to bardzo proszę o wiadomość. Możecie się ze mną kontaktować przez dziennik elektroniczny, przez aplikację TEAMS (aktualni uczniowie) lub drogą mailową (wszyscy pozostali) na adres p.niziol@zs1.lublin.eu Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Chciałbym, żeby to co przez te lata zostało opublikowane mogło być taką internetową kroniką sportowego życia naszej szkoły. Jeżeli sami chcecie coś skopiować, jakieś zdjęcia czy wiadomości, to spieszcie się. Gdyby kogoś z absolwentów interesowały materiały z dwóch poprzednich edycji bloga, to też mam je skopiowane i mogę udostępnić konkretne wpisy. Piszcie śmiało.

Do 15 kwietnia blog będzie na bieżąco działał więc możecie tutaj zaglądać.

Piotr Nizioł

Wydarzenie bez precedensu

W dniu dzisiejszym miało miejsce wyjątkowe wydarzenie z wychowania fizycznego w historii szkoły. Od roku przekraczamy kolejne bariery, które jeszcze nie tak dawno mogliśmy traktować jako wyjęte sceny z filmu science fiction. Wiosną ubiegłego roku rozpoczęliśmy zdalną edukację, której głównym narzędziem był nasz blog. Przez wakacje trwały gorączkowe przygotowania na wypadek ponownego przejścia w tryb zdalny. Nastąpiło to w połowie października ale my byliśmy już na to przygotowani i każdy z nauczycieli z marszu przeszedł do pracy w aplikacji TEAMS. Oprócz wykładów i pogadanek pojawiły się prezentacje, udostępnienia, quizy i z każdym dniem, tygodniem nabieraliśmy doświadczenia w posługiwaniu się tymi nowymi technologiami. Nowością były dla nas obserwacje zajęć przez kierownictwo szkoły a dzisiaj przekroczona została kolejna granica. Była nią lekcja otwarta online prowadzona przez p. Kingę Niedbałę.

lekcja Kingi1

Lekcja, której tematem było „Poznanie środowiska sportowego Lublina i okolic”, odbyła się w grupie dziewcząt z klasy 3 CT. W charakterze obserwatorów uczestniczyli: p. Elżbieta Sękowska – Dyrektor ZS nr 1, p. Beata Makuch – wychowawczyni klasy 3 CT, p. Anna Golik – nauczyciel j. polskiego, p. Agnieszka Piszcz i p. Rafał Nieściór ze szkolnej biblioteki oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. Ewa Jóźwiak, p. Dorota Szczerba, p. Piotr Choduń, p. Robert Podlecki i ja.

Prowadząca lekcję wykonała kawał dobrej roboty. Atutem zajęć było autorskie przygotowanie wykorzystanych materiałów filmowych. Wymagało to poświęcenia dużej ilości czasu. Efekt był jednak warty tego zachodu. Dziewczęta bardzo aktywnie uczestniczyły w realizacji przygotowanego przez p. Kingę scenariusza. Zaskoczeniem, nawet dla największych „wyjadaczy”, było wykorzystanie w toku lekcyjnym aplikacji Nearpod  :-o Pozwoliło to na połączenie kilku różnych akcesoriów takich jak prezentacja, projekcje filmów czy quiz tematyczny, które bardzo uatrakcyjniły te zajęcia. Obserwujący lekcję nauczyciele byli pod ogromnym wrażeniem i nie kryli w komentarzach swojego uznania dla pracy jaką wykonała p. Kinga Niedbała. Ja osobiście byłem tak pochłonięty, że nie zadbałem o jakiekolwiek udokumentowanie tych zajęć. Wiadomo, że zdjęć nie byłem w stanie wykonać ale mogłem zrobić jakieś zrzuty ekranu. Wpadłem jednak na to dopiero wieczorem jak usiadłem do napisania tej relacji. Nie macie wyjścia, musicie uwierzyć mi na słowo, że tak właśnie było.

Piotr Nizioł

Włączcie TV

Na kanale TVP Sport trwa transmisja z finałów 89 Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tenisie Stołowym, które odbywają się w Arłamowie. Obecnie kończy się finał gry pojedynczej mężczyzn, w którym właśnie wasz rówieśnik Samuel Kulczycki wygrał 4 piłkę meczową w pojedynku z Robertem Florasem i zdobył tytuł mistrzowski :) Nie jest to jednak koniec rywalizacji. Za chwilę w finale gry mieszanej wystąpi nasza była uczennica, indywidualna brązowa medalistka Licealiady, Paulina Krzysiek!!! W parze z byłym mistrzem Polski, Tomaszem Lewandowskim zmierzą się z parą Katarzyna Węgrzyn/Samuel Kulczycki, która bronić będzie tytułu wywalczonego przed rokiem. Siadajcie zatem przed odbiornikami i kibicujcie „Podwalance” :)

Paulina Krzysiek

PS Zakończył się finał mężczyzna i zakończyła się bezpośrednia transmisja :( Finał miksta będzie pokazany z odtworzenia. Jakie to normalne dla naszej TV, że nie pokazuje wszystkiego… O wyniku poinformuję.

PS 2 Paulina Krzysiek z Tomaszem Lewandowskim przegrała w finale 1 : 3 z parą K. Węgrzyn/S. Kulczycki, dla których jest to trzeci triumf w MP z rzędu. Gratulacje !!!

Piotr Nizioł