Oby tak dalej

Na początek chcę dokonać pewnego sprostowania i zapewnić, że tytuł nie dotyczy tego od czego zacznę. We wczorajszym wpisie anonsowałem sobotni mecz Motoru Lublin na … „Arenie Lublin” o godz. 12,00. W rzeczywistości spotkanie to zaplanowane było i odbyło się na stadionie w Zabierzowie. Ostatecznie Motor uległ przedostatniej drużynie z tabeli III ligi 0 : 1 :( Ta omyłkowa informacja była zainspirowana lekturą niezbyt jasnej zapowiedzi z Dziennika Lubelskiego. Zmyliło mnie pierwsze zdanie tego artykułu.

https://www.dziennikwschodni.pl/sport/pilka-nozna/iii-liga-gr-iv/motor-lublin-gra-z-jutrzenka-giebultow-chca-dogonic-czolowke,n,1000250969.html

Ten niefortunny fragment wczorajszego wpisu już wyciąłem. Reszta się zgadza :D

Teraz przejdę do tego co miałem na myśli nadając dzisiejszej relacji taki tytuł. Mam nadzieję, że rozegrany dzisiaj w naszej sali gimnastycznej Amatorski Turniej Tenisa Stołowego z okazji 450 – lecia Unii Lubelskiej będzie dobrym prognostykiem na cały sportowy rok szkolny w wykonaniu naszych uczniów.

Dzisiejsze granie rozpoczęło się o godzinie 10,00 i trwało gdzieś tak do godziny 13,00.  Organizatorzy turnieju z TKKF „CUKROPOL” zadbali o bardzo atrakcyjne nagrody, których fundatorem był Zarząd Województwa Lubelskiego oraz Fundacja Rozwoju Sportu. Nasza szkoła była współorganizatorem przedsięwzięcia udostępniając miejsce i niezbędny do rozegrania turnieju sprzęt oraz przygotowując słodki poczęstunek oraz orzeźwiającą wodę. Uczestnicy turnieju rywalizowali w trzech kategoriach: chłopcy, dziewczęta oraz seniorzy. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym” więc wszyscy nagrali się do syta :) a wyniki przedstawiają się następująco:

Dziewczęta:

1. Katarzyna Zdeb (TKKF „CUKROPOL”, 2. Julia Korzeniowska (ZS nr 1), 3. Martyna Szczotka (TKKF „CUKROPOL”);

Chłopcy:

1. Gabriel Gałęzowski, 2. Krzysztof Ciołek, 3. Paweł Szymański (wszyscy ZS nr 1);

Seniorzy:

1. Piotr Nizioł :) , 2. Tomasz Szczotka (ARGO Lublin), 3. Paweł Zdeb (I LO).

W turnieju z naszej szkoły uczestniczyli ponadto: Kacper Pawlak i Piotr Makarczuk, którzy zostali sklasyfikowani odpowiednio na 4 i 5 miejscu. Niestety na turniej nie dotarł p. Jarosław Mucha, który zamiast tenisa stołowego wybrał … grzybobranie. Z jego relacji wiem, że w lesie nie poszło mu tak dobrze jak mogło pójść podczas turnieju. Pochwalę się jeszcze, że w trakcie oficjalnego zakończenia turnieju Prezes TKKF „CUKROPOL” p. Bogusław Barszczewski wręczył mi Dyplom Uznania przyznany przez Marszałka Województwa Lubelskiego p. Jarosława Stawiarskiego za „propagowanie i szczególny wkład w rozwój amatorskiego tenisa stołowego na Lubelszczyźnie”. Była to dla mnie bardzo miła niespodzianka :D :) :D Zapraszam do obejrzenia krótkiej fotorelacji z dzisiejszego turnieju.

1

Trofea oczekują na właścicieli ;)

2 3 4 5 6 7 810 11 12

Każdy z nas namachał się do syta :D

13 17

Miła niespodzianka na początku dekoracji zwycięzców :D

22 21 20 19

Nasi uczniowie też mieli powody do satysfakcji :)

14 18

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale

15 16

Wspólne selfie na zakończenie turnieju :D :) :P

9

Dzisiaj było tak !!!

Piotr Nizioł

No to do zobaczenia

Wywiązując się z mojej obiecanki informowania o ciekawych wydarzeniach sportowych w naszym mieście zamieszczam pierwsze tegoroczne zapowiedzi i zachęcam do skorzystania. Zacznę od naszej szkoły, w której jutro od godziny 10,00 odbywać się będzie Turniej Tenisa Stołowego z okazji 450 – lecia Unii Lubelskiej. Jego organizatorem jest Ognisko TKKF „CUKROPOL” Lublin wspólnie z naszą szkołą.

logo TKKF cukropol

Najpierw do rywalizacji przystąpią zawodnicy w kategorii open wśród których oprócz mnie swój udział zapowiedział p. Jarosław Mucha. O 11,00 rozpocznie się natomiast turniej w kategorii dziewcząt i chłopców z udziałem naszych uczennic i uczniów. Niezdecydowanych serdecznie zapraszam. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal, a najlepsze trójki w poszczególnych kategoriach dodatkowo puchary i dyplomy.

statuetka

Z imprez na innych lubelskich stadionach zachęcam szczególnie do pójścia w sobotę na „Arenę”, gdzie na bocznym boisku swój mecz w ramach II ligi rozegra Widok Lublin

Widok Lublin

W składzie Lublinianek wystąpią z pewnością nasze absolwentki. Warto się wybrać i im pokibicować. Zapowiada się zdecydowanie lepsza pogoda niż podczas Czwartku Lekkoatletycznego :) Początek spotkania o godzinie 11,00. Tylko nici z tenisa :D

Lublinianka

Również w sobotę, ale dopiero o 16,00 na stadionie przy ul. Leszczyńskiego swój mecz w ramach IV ligi zagra KS Lublinianka. Przeciwnikiem lubelskiej drużyny będzie Powiślak Końskowola.

To tyle jeżeli chodzi o wydarzenia sportowe w Lublinie podczas zbliżającego się weekendu. Zamiast siedzieć w domu ruszcie się w miasto. Zapraszam na któreś z nich.

Piotr Nizioł

Jak czwartek, to … lekkoatletyczny

Pewnie już wiecie, że w tym roku dzielę pracę w szkole z obowiązkami koordynatora do spraw współzawodnictwa sportowego szkół miasta Lublin. Dzisiaj na Stadionie Lekkoatletycznym przy Al. Piłsudskiego odbyła się druga tegoroczna edycja Czwartków Lekkoatletycznych, których jestem współorganizatorem.

A

Impreza ta dedykowana jest najmłodszym adeptom lekkoatletyki, a zawody rozgrywane są w konkurencjach biegowych i technicznych. Dzisiaj na stadionie pojawiło się ponad 50 uczestników. Gdyby nie warunki atmosferyczne, to pewnie ta liczba byłaby zdecydowanie większa. Zresztą sami powiedzcie czy przy takim wietrze chcielibyście biegać, skakać czy rzucać…

AAAAAAAAAAAA AAAAA AAA

Tym większe uznanie dla tych, którzy zdecydowali się na start w tych zawodach. Najlepszym z nich dyplomy wręczał podobnie jak przed tygodniem p. Piotr Choduń, który reprezentował Radę Miasta Lublin.

AAAAAAAAA

Ciekawostką dzisiejszych zawodów była pewna grupa kibiców, a właściwie „kibicek” :) z jednej z lubelskich szkół średnich pod opieką swojego nauczyciela, który przyszedł zobaczyć jak radzą sobie jego koledzy z pracy ;)

AAAAAA

Piotr Nizioł

Coś dla komputerowców ;)

Dziwnych czasów doczekałem :) Kiedyś, żeby pograć w piłkę nożną szło się z kolegami na boisko albo na podwórko i kopało się dopóki widać było bramkę. Teraz można w zaciszu swojego pokoju obejrzeć najpierw jak w UEFA Champions League strzela bramkę Robert Lewandowski a za chwilę wcielić się w jego postać i strzelać gole w grze FIFA 2019. Okazuje się, że e-gaming, to już pełnoprawna dyscyplina sportowa, którą uprawiają miliony miłośników na całym świecie. Teraz i wy otrzymujecie możliwość sprawdzenia się w tej rywalizacji. W ramach Amatorskich Lig Lublina organizowany jest turniej charytatywny właśnie w tej grze.

FIFA 2019

Szczegółów szukajcie na stronie podanej na plakacie lub klikając w link:

https://www.facebook.com/events/378436279504513/

Piotr Nizioł

 

A gdyby komuś było mało…

Dzisiejszy tytuł odnosi się do wczorajszego wpisu. Nie chciałem dodawać nic na jego koniec, bo jak ktoś już raz przeczytał, to raczej nie wróci do tamtej informacji. Gdyby jednak komuś mało było grania w tenisa podczas weekendu, to mam jeszcze propozycję na najbliższy poniedziałek 23.09. Tego dnia w ramach cyklu turniejów organizowanych pod nazwą „Z UKS do AZS” odbędzie się indywidualny turniej tenisa stołowego. Zainteresowanych zapraszam jutro w godzinach 7,30 – 10,00 do pokoju nauczycieli WF. Jeżeli uzbieram jakąś rozsądną grupę, to was zgłoszę i pójdziemy.

zuks do azs

W ofercie studentów są także turnieje w innych dyscyplinach. Wiem, że na turniej wybierają się także nasi piłkarze ręczni pod opieką p. Roberta Rachwała. O możliwość startu w innych grach pytajcie opiekunów naszych reprezentacji. Może się zgodzą.

Piotr Nizioł

Czy tenisiści już w formie ?

Rok szkolny powoli nabiera rozpędu. Wkrótce ruszają zawody w ramach Licealiady. Wcześniej jednak będzie można sprawdzić swoją formę tenisową. W najbliższy weekend nadarzają się dwie okazje do rywalizacji. W nadchodzącą sobotę we współpracy z Ogniskiem TKKF „CUKROPOL” organizuję w naszej szkole turniej z okazji 450 – lecia podpisania Unii Lubelskiej. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Marszałek Województwa p. Jarosław Stawiarski. W turnieju przewidziano trzy kategorie: dziewczęta, chłopcy oraz open. Chętnych do wzięcia udziału zapraszam na przerwach do pokoju nauczycieli WF celem zapisania się. Zapewniam, że warto zarezerwować sobie trochę czasu w sobotę. Organizator jak zwykle zapewnia ciekawe nagrody. Popatrzcie jakie były w ubiegłym roku z okazji 100 – lecia Niepodległości.

Trofea

Druga możliwość sprawdzenia swojej formy będzie następnego dnia. W niedzielę 22 września rusza cykl turniejów pod nazwą Klasyfikacyjne Turnieje Tenisa Stołowego Amatorów. To już druga edycja tych rozgrywek, które odbywają się w ramach programu Amatorskie Ligi Lublin. Turniej odbędzie się w małej sali MOSiR. Początek o godzinie 10,00. Szczegóły znajdziecie na poniższym plakacie lub pod adresem:

amatorskie ligi

https://www.facebook.com/AmatorskieLigiLublin/eid=ARDBk08FNsKyRHl3TGFpDQFmzUQ0tln8wK-0GK8LQLLlPubjgXaGBAUwBvhKIEgLCxFH-7oY9lUApThR

Piotr Nizioł

 

 

Nie siedź w domu, idź na mecz …

Taki tytuł już kiedyś nadałem jednemu ze swoich wpisów. Było to 7 czerwca 2018 roku gdy was zachęcałem do zaangażowania się w wolontariat sportowy. Dzisiaj pomyślałem sobie, że powtórzę go w nieco innym kontekście, takim bardziej dosłownym. Zupełnie niespodziewanie, dzięki mojemu przyjacielowi p. Piotrowi Choduniowi, który zadzwonił do mnie i złożył mi propozycję nie do odrzucenia,  znalazłem się wieczorem w hali MOSiR na meczu inaugurującym udział siatkarskiej drużyny LUK Politechnika Lubelska w rozgrywkach Krispol 1. Liga, która jest zapleczem PlusLigi.

1

Oglądając te emocjonujące zawody, które zakończyły się minimalnym zwycięstwem gości 3 : 2 uświadomiłem sobie jak wiele ciekawych imprez sportowych odbywa się w naszym mieście w każdy weekend. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym mamy przecież rugbistów KS Budowlani Lublin z naszymi uczniami i absolwentami w składzie; MKS Perła Lublin - aktualny, 21- krotny Mistrz Polski w piłce ręcznej kobiet; Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - 8 w Basket Lidze Kobiet w minionym sezonie; TBV Start Lublin - 10 drużyna ubiegłego sezonu Energa Basket LigiSPEED CAR Motor Lublin, który w pierwszym swoim sezonie w żużlowej PGE Ekstralidze zapewnił sobie start w kolejnym na tym poziomie rozgrywek; Tytani Lublin grający w Lidze Futbolu Amerykańskiego. Na zapleczu najwyższych lig grają wspomniani siatkarze LUK Politechnika Lubelska; futsaliści AZS UMCS Lublin czy piłkarki ręczne MKS AZS UMCS Lublin. Dodając do tego grona drużyny różnych dyscyplin grające w niższych ligach oraz sporty indywidualne takie jak lekkoatletyka , pływanie, tenis stołowy czy przeróżne sporty walki okazuje się, że mamy w Lublinie bardzo dużo możliwości oglądania wielu ciekawych imprez na wysokim poziomie. Na część z nich można wejść za zupełną darmochę lub po uiszczeniu symbolicznej opłaty za bilet. Te w ramach profesjonalnych lig już trochę kosztują ale uczniowie zawsze mogą liczyć na bilety ulgowe. Wybierzcie się kiedyś na jakiś mecz na żywo a nie pożałujecie. Zobaczycie, że to zupełnie coś innego niż oglądanie sportu w TV. Będę starał się pomóc wam w wyborze jakiegoś wydarzenia zamieszczając w każdy piątek (jak nie zapomnę ;) ) informacje o planowanych na weekend imprezach sportowych. Jako uzupełnienie tekstu proponuję tych kilka fotek z dzisiejszego meczu, na których was nie ma a wolne miejsca czekają. Zachęcam do ich zajęcia :) :D :)

2 3 4 5

PS Dodam jeszcze, że ruszając się z Lublina na niewielką odległość można zobaczyć najlepsze piłkarki nożne w kraju z GKS Górnik Łęczna, wśród których jest kilka naszych absolwentek oraz najlepszych piłkarzy ręcznych, którzy przyjeżdżają na mecze do Puław z tamtejszym KSPR „Azoty – Puławy”.

Piotr Nizioł

Przyszli uczniowie Grabskiego ???

Dobra polityka rekrutacyjna szkoły to połowa jej sukcesu. Pokazał to dobitnie ostatni nabór w którym uczestniczyły zdublowane roczniki kandydatów do szkół średnich. Na tym polu nasza szkoła wypadła całkiem okazale. Wiele szkół nie osiągnęło takiego wyniku. Jest to efektem wychodzenia naprzeciw potrzebom edukacyjnym ale także dobrze zaplanowanej akcji promocyjnej. Nasi nauczyciele i uczniowie wykazywali i ciągle wykazują wielką inwencję w tym zakresie. Wystarczy, że wspomnę o udziale w Targach Edukacyjnych, organizację Dni Otwartych czy wizyty w gimnazjach. Istotnym elementem tych działań był zawsze aspekt sportowy. Po wygaszeniu gimnazjów ten ostatni element promocji przestał być aktualny. Teraz trzeba będzie przyglądać się szkołom podstawowym i tam sięgać po „narybek”. Początki tego już się dzieją, a sport nadal pozostaje bardzo istotnym elementem wspomnianego procesu. Dobrą okazją do promocji szkoły i zainteresowania jej ofertą edukacyjną będą zawody w ramach Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin, które w tym roku szkolnym będę miał okazję  organizować w imieniu Szkolnego Związku Sportowego. Pierwsze takie zawody odbyły się dzisiaj na Stadionie Lekkoatletycznym, a były nimi kultowe „Czwartki Lekkoatletyczne”.

1

W pierwszej tegorocznej edycji tej rywalizacji uczestniczyły dzieci z kilku lubelskich szkół podstawowych. Podczas dzisiejszej inauguracji nie byłem osamotniony. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał p. Piotr Choduń, który jako radny miejski oraz członek Komisji Oświaty i Wychowania, a także Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku przywitał uczestników oraz rozdał wszystkim pamiątkowe dyplomy za udział.

2 3 4 5

W programie zawodów były konkurencje techniczne (skok w dal, skok wzwyż, rzut piłeczką palantową) oraz biegowe (60 m, 300 m, 600 m i 800 m). W każdej z nich toczyła się bardzo zacięta rywalizacja o każdy centymetr czy ułamek sekundy.

7 9a8 6 6b 6a

Każdy z uczestników mógł się sprawdzić w jednej konkurencji technicznej i w jednej biegowej. Dla najlepszych organizatorzy przygotowali pamiątkowe medale i dyplomy. Wśród startujących nie zabrakło multimedalistów. Kolejne takie zawody już za tydzień.

10

11

Kto wie czy w tym gronie nie ma przyszłych „Podwalaków” :)

Piotr Nizioł

Biegowa Triada Pamięci

Po dłuższej przerwie, wczoraj wróciłem do tematyki biegowej. Być może ci bardziej spostrzegawczy dostrzegli na tablicy ogłoszeń przy pokoju nauczycieli wychowania fizycznego plakat zachęcający do uczestnictwa w kolejnej edycji Biegowej Triady Pamięci. Ten tytułowy cykl biegów ulicznych od kilku lat organizowany jest w naszym mieście przez Fundację „Ruchu Solidarności Rodzin”.

btp_logotypy.jpg.600x0_q85_crop

W jego skład wchodzi czerwcowy Bieg Solidarności Lubelski Lipiec ’80″, wrześniowa Mila Pamięci Ofiar Komunizmu” oraz listopadowa „Nocna Mila Niepodległości”. Zapisy do najbliższego biegu, którym jest „IV Mila Pamięci Ofiar Komunizmu” (21 września) już trwają i radzę się pospieszyć, bo jak co roku organizatorzy określają limit zgłoszeń.

4_MPOK_820x312

W tym roku wynosi on tylko 555. Szczegóły dotyczące zapisów znajdziecie na stronie Fundacji  http://solidarnoscrodzin.pl/#news . Zachęcam do udziału.

Piotr Nizioł

 

Ekipa na 5

Dawno nie było nic o bieganiu. Na szczęście jesienny sezon biegowy zbliża się wielkimi krokami i myślę, że będzie coraz więcej okazji pisania o naszych biegaczach. Takim prognostykiem tych zbliżających się wydarzeń był niedzielny bieg charytatywny pod nazwą Poland Business Run.

Logo Poland Business Run

Odbywa się on równocześnie w wielu polskich miastach i ma formę rywalizacji zespołów pięcioosobowych. Dochód z tego biegu zasila konto fundacji o nazwie takiej samej jak bieg, która w celach statutowych ma niesienie kompleksowej i profesjonalnej pomocy osobom z niepełnosprawnościami narządu ruchu, pomoc w ich aktywizacji oraz niwelowanie barier społecznych a także pomoc osobom zagrożonym amputacją. Przyznacie, że cel jest słuszny. Beneficjentem tegorocznej edycji biegu w Lublinie jest 10 letni Oskar Wojciechowski, który urodził się z zespołem wad wrodzonych, a wieku 2 lat amputowano mu lewą nóżkę na wysokości kolana. Dochód z niedzielnego biegu ma wspomóc zakup nowej protezy, z której Oskar po prostu wyrósł. We wczorajszym biegu uczestniczyła Drużyna Oskara, której składzie biegł nasz nauczyciel p. Robert Podlecki. Oprócz niego w ekipie znalazł się jego brat Marek,nasz dobry znajomy Marek Mirosław oraz przyjaciele tej trójki p. Daniel Osiński p. Filip Celejowski. 

Drużyna Oskaraa

Trasa niedzielnego biegu liczyła 5 x 3,5 kilometra i prowadziła spod Centrum Spotkania Kultur w kierunku Ratusza, później ul. Swiętoduską, Zieloną, dookoła Placu Litewskiego z powrotem na Krakowskie Przedmieście i dalej na Al. Racławickie z „nawrotką” przy końcu Ogrodu Saskiego ze strefami zmian i metą przy CSK. Każdy z członków sztafety miał do pokonania taką samą rundę.

Trasa Poland Business Run

W gronie 120 zespołów Drużyna Oskara spisała się na przysłowiową PIĄTKĘ :)  

Drużyna na 5 A

Wyniki Poland Business Run w Lublinie.png 1

Składam gratulacje i jednocześnie kieruję wielkie słowa uznania dla całej ekipy za udział w biegu i swój wkład w szczytny cel. Jestem dumny, że osobiście znam ponad połowę tej zacnej drużyny, a będę zaszczycony kiedy poznam p. Daniela i p. Filipa.

Piotr Nizioł