Pierwsza Dycha do Maratonu

Adaś na starcie DychyFoto: Agencja Gazeta

Wszystkim odwiedzającym naszego bloga w poniedziałkowy poranek 21 IX należy się sprostowanie. Zauważyliście z pewnością, że zmieniłem tytuł oraz usunąłem wpis, który opublikowałem w późnych godzinach wieczornych w niedzielę 20 IX. Wszystko to przez system informatyczny obsługujący „Pierwszą Dychę do Maratonu”. Kiedy otworzyłem wyniki niedzielnego biegu, to z wielka radością wypatrzyłem na 65 miejscu, z wyśmienitym czasem 40:29 naszą uczennicę Kasię Bordzoł a III BL. Widnieje tam zresztą do dzisiaj.

http://www.maraton.lublin.eu/download/31

W rzeczywistości Kasia rozchorowała się i nie mogła wziąć udziału w niedzielnym biegu. Aby nie zmarnowało się wpisowe do biegu, to zamiast Kasi pobiegł jej kolega z klasy Kuba Cichosz i wspomniany wynik należy do niego. Zmieniło się także miejsce zajęte w kategorii. Kuba w kategorii M16 zajął ostatecznie 27 miejsce.

Kuba na trasie DychyKuba na trasie

Ci, którzy czytali wpis z rana wiedzą, że w „Pierwszej Dysze do Maratonu” pobiegł także kolega z klasy Kuby, Paweł Polaczek. Paweł uzyskał czas 49:12 i zajął 407 miejsce (384 w kategorii M16). Na starcie nie mogło zabraknąć oczywiście p. Robert Podleckiego, który przebiegł dystans w czasie 51:46 i został sklasyfikowany na 550 miejscu (113 w swojej kategorii M40).

Robert z Kubą i PawłemPan Podlecki ze swoimi uczniami

Na 650 miejscu (176 w kategorii M16) na mecie zameldował się  Łukasz Jędrzejewski. Na pokonanie 10 kilometrów potrzebował on 53:33.

Oprócz wyżej wymienionych uczniów w „Pierwszej Dysze” pobiegło trzech naszych absolwentów, w tym jeden Wybitny Absolwent ZS nr 1 - Adam Świrgoń. Wynik jaki osiągnął Adaś (34:11) jest także wybitny. W gronie 1164 uczestników, którzy ukończyli niedzielny bieg zajął doskonałe 5 miejsce !!! Przez długi czas dotrzymywał on kroku późniejszemu zwycięzcy Andrzejowi Starżyńskiemu.

Adaś na mecie DychyAdaś na mecie. Foto: Jakub Hereta

Bardzo dobrze zaprezentował się także Łukasz Augustyniak. Popularny „Ruski” uzyskał czas 39:14 i zajął 42 miejsce (19 w kategorii M16). Studiując wyniki wczorajszego biegu dostrzegłem na 531 miejscu jeszcze jednego naszego absolwenta, którym był Piotr Konopka. Uzyskał on czas 51:32 i w swojej kategorii M30 zajął 196 miejsce.

Więcej zdjęć oraz filmy z „Pierwszej Dychy do Maratonu” znajdziecie na stronach lubelskich gazet, organizatora biegu oraz na prywatnych kontach w portalach społecznościowych uczestników. Zapraszam do obejrzenia.

http://www.kurierlubelski.pl/artykul/8163093,ukrainiec-andrzej-starzynski-wygral-pierwsza-dyche-do-maratonu-wideo-foto,id,t.html

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000167852,pierwsza-dycha-do-maratonu-spod-zamku-wystartowalo-1181-osob-zdjecia.html

http://www.lublin.sport.pl/sport-lublin/1,130862,18857740,pogoda-dla-biegaczy-pierwsza-dycha-do-maratonu.html#MTrek_3zdj

http://www.maraton.lublin.eu/

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge