Pierwsze koty za płoty…

Lekkoatletyczny stadion „Startu” przez ostatnie dwa dni gościł uczestników Ligi LA w ramach Licealiady. Były to dwa zupełnie różniące się od siebe dni. Najpierw, we czwartek, przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowali chłopcy. W piątek zaś dziewczęta, które zmagały się nie tylko ze sobą, ale także z przeciwnościami natury w postaci chłodu, wiejącego wiatru i padającego deszczu. Wśród startujących ekip nie mogło zabraknąć naszych reprezentacji prowadzonych przez p. Beatę Klępkę i p. Piotra Chodunia.

BeataPiotrek

Zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców nasze drużyny nie zaliczały się do grona faworytów zawodów. Naszym celem było poprawienie lokaty sprzed roku przez chłopców i utrzymanie miejsca przez dziewczęta. Przypomnę, że przed rokiem chłopcy uplasowali się na miejscu 10 a dziewczęta na wysokim 4.

W czwartkowych zawodach chłopcom udało się uzyskać wyznaczony cel. W gronie 18 startujących szkół zajęli oni 7 miejsce. Najbardziej wartościowy wynik spośród naszych lekkoatletów osiągnął Jakub Cichosz (III BL), który w biegu na 1500 metrów osiągnął czas 4,50 i wygrał swoją serię.

Cichosz

Ponadto z dobrej strony zaprezentowali się nasi nowi uczniowie z klasy I BL. Przemek Ciołek skoczył w dal 5,28 a Szymon Bukowski pchnął kulę na odległość 10,50 m. Nie są to może wybitne wyniki, ale dobrze rokujące na przyszłość. Sądzę, że obydwaj będą silnymi punktami naszej ekipy za rok. Ciekawostką pierwszego dnia zawodów był trenujący na stadionie w ich trakcie, niedawny zwycięzca „Dychy do Maratonu” - Andrzej Starżyński. Biegał on niczym pacemaker czyli  zawodnik dyktujący tempo. W dużych mitingach lekkoatletycznych taki „zając” schodzi z trasy po wykonaniu zadania. W tym przypadku, po dwóch okrążeniach, w trakcie których biegacze dotrzymywali mu kroku p. Andrzej włączał „drugi bieg” i odjeżdżał im niczym Pendolino.

Beata z chłopakami Biegacze Skoczek w dal

Lipert

Skład naszej drużyny:

100 m: Bartosz Drozd, Damian Chołojczyk, Tomasz Osuch,

400 m: Piotr Banaszkiewicz (I BL), Maksymilian Olech (I BL), Aleks Narusek (I BL),

1500 m: Jakub Cichosz (III BL), Damian Drabik,

skok w dal: Przemysław Ciołek (I BL), Szymon Klępka, Karól Cheda (II CT),

pchnięcie kulą: Szymon Bukowski (I BL), Michał Czycza (I BL), Paweł Lipert (II BL),

4×100 m: Bartosz Drozd (III ET), Damian Chołojczyk (III ET), Tomasz Osuch, Samuel Kirek.

Startującym następnego dnia dziewczętom nie udało się utrzymać miejsca sprzed roku. Ukończyły one rywalizację na 6 miejscu. Do zajęcia lepszej lokaty zabrakło nam indywidualności takiej jaką była przed rokiem Anita Stępień, która wygrała pchnięcie kulą osiągając wynik dający nam grubo ponad 100 punktów do klasyfikacji drużynowej. W tym roku najbardziej udany start zanotowała sztafeta 4×100 m biegnąca w składzie: Karolina Koss, Paulina Prill, Aleksandra Jeżyna i Edyta Bielak; która z czasem 59,6 zajęła 3 miejsce.

Biegaczki

Ponadto indywidualnie dobrze zaprezentowały się biegnące na 100 m Ola i Karolina. Pierwsza z nich wygrała swoją serię, Karolina w swojej była trzecia. Na pochwałę zasłużyły także nasze biegaczki na 400 m – Paulina Goś (III BL) i Natalia Stanek oraz biegnąca na 800 m Katarzyna Bordzoł (III BL).

Kulomiotki

Kulomiotka Skok w dal Stanek Start do 800

 

Skład naszej drużyny:

100 m: Karolina Koss (II BL), Olga Czobot, Aleksandra Jeżyna (III AL),

400 m: Paulina Goś (III BL), Paulina Cabecha, Natalia Stanek,

800 m: Katarzyna Bordzoł (III BL), Paulina Amerla, Angelika Stępień (I BL),

skok w dal: Edyta Bielak (I BL), Paulina Prill (II BL), Patrycja Różycka,

pchnięcie kulą: Katarzyna Zaborek (II BL), Patrycja Kułak (III BL), Amanda Wasilewska (II BL),

4×100 m: Karolina Koss, Aleksandra Jeżyna,Paulina Prill, Edyta Bielak.

Zatem „pierwsze koty za płoty”. Uzyskane na początku roku szkolnego przez nasze drużyny wyniki mogą napawać optymizmem. Może już kolejne zawody w sztafetowych biegach przełajowych przyniosą nam miejsca na podium. Mam taką nadzieję i serdecznie życzę tego naszym lekkoatletom oraz ich opiekunom.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge