Nowa jakość

druzyna siatkarzy

W ubiegłotygodniowej zapowiedzi wyraziłem nadzieję na dobrą i skuteczną grę naszych siatkarzy w dzisiejszym meczu z reprezentacją Zespołu Szkół nr 5. Miałem ku temu powody, gdyż podopieczni p. Ewy Jóźwiak w wygranym meczu z ZSChiPS zaprezentowali niezłą formę oraz pokazali charakter po kontuzji Arka Ścirki. Dodatkowo, nasi przeciwnicy, po dwóch porażkach 0 : 2, aby zachować szansę na wyjście z grupy musieli nas pokonać 2 : 0, najlepiej sporą różnicą punktów. Nam do awansu wystarczał jeden wygrany set.  Z rozmowy z p. Ewą wiedziałem, że siatkarsko nasza drużyna nieco lepiej prezentuje się od swoich przeciwników i dysponuje szerszym składem. Znając jednak ambicję i waleczność zawodników z ul. Elsnera nasi siatkarze musieli poważnie potraktować swoich dzisiejszych przeciwników i zachować koncentrację przez całe spotkanie.  Przed rozpoczęciem meczu obawiałem się małej dekoncentracji spowodowanej grą naszej drużyny w nowych strojach. Człowiek jakoś tak ma, że jak założy nowe ciuchy, to jest przesadnie ostrożny i zwraca uwagę na to, żeby się nie wybrudzić i broń Boże niczego nie uszkodzić. A okazji do tego, żeby podrzeć lub pozaciągać spodenki czy koszulkę na naszym wyeksploatowanym parkiecie, zwłaszcza dla siatkarzy nie brakuje. Nowe stroje, pozyskane z inicjatywy p. Piotra Chodunia i p. Roberta Podleckiego, które współfinansował Hotel VICTORIA i Rada Rodziców naszej szkoły, okazały się dobre gatunkowo.

Koszulki Victoria

Do tej wysokiej jakości dostosowali się także nasi siatkarze, którzy pewnie wygrali pierwszego seta 25 : 20 i zapewnili sobie awans do kolejnego etapu Licealiady. W drugim secie, kiedy presja już opadła, gra stała się bardziej wyrównana. Końcówka tego seta należała jednak ponownie do naszej drużyny, która zwyciężyła 28 : 26 i cały mecz 2 : 0. Teraz przed siatkarzami dłuższa przerwa w rozgrywkach. Trzeba ten czas wykorzystać do intensywnego treningu. Przypominam więc, że zajęcia odbywają się w każdy wtorek od godziny 16,45 do godziny 17,30 oraz we środy w godzinach 15,55 – 16,40. Pani Ewa czeka na was bez względu na pogodę!!! We wczorajszą śnieżycę także czekała… Pamiętajcie o tym.

Piotr Nizioł

One thought on “Nowa jakość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge