Awans tenisistów na zakończenie 2015 roku

W ostatnim w tym roku kalendzarzowym występie naszych sportowców w Licealiadzie moi tenisiści stołowi „z łapanki” wygrali rywalizację w grupie eliminacyjnej i w cuglach awansowali do kolejnego etapu, który odbędzie się w styczniu przyszłego roku. Po intensywnych i czasochłonnych przygotowaniach, które trwały od godziny 7,30 do 13,00 :D , nasi „Trzej muszkieterowie”: Paweł Gąska, Krystian Kopeć i Krzysztof Ziółkowski przystąpili do rywalizacji. Pierwszy mecz z Zespołem Szkół nr 5  wygraliśmy 3 : 0. Paweł i Krystian gładko wygrali swoje gry pojedyncze a w grze podwójnej Paweł z Krzysiem równie łatwo pokonali swoich rywali. Drugi mecz, to kolejne zwycięstwo i zagwarantowany awans. Naszym przeciwnikiem w tym spotkaniu była reprezentacja Zespołu Szkół Budowlanych. Po wygraniu singli przez Pawła i Krystiana doznaliśmy porażki w grze podwójnej, w której ponownie zagrał Paweł z Krzyśkiem. Mecz drużynowy toczy się do trzech wygranych gier dlatego Paweł z Krystianem rozpoczęli drugą serie singli. Szybciej ze swoim przeciwnikiem uwinął się Krystian i mecz zakończył się naszą wygrana 3 : 1. W ostatnim meczu przeciwko VI LO, mając awans z pierwszego miejsca w kieszeni, na prośbę Krzysia (odchodzi z naszej szkoły po I semestrze) pozwoliłem mu zagrać singla przeciwko swojemu koledze z dzieciństwa. Jego rywal okazał się jednak dla niego za mocny. O dziwo przegrał także Krystian i musieliśmy gonić rywali. Do gry podwójnej wystawiłem tym razem Pawła z Krystianem, którzy pewnie pokonali parę rywali. W drugiej serii gier pojedynczych Paweł migusiem ograł swojego przeciwnika i wyrównał stan meczu. W pojedynku decydującym o losach meczu Krystian pechowo, po kilku „świnkach” (piłka po siatce lub odbita o kant stołu), przegrał. Wynik tego spotkania nie miał już jednak znaczenia dla końcowego układu tabeli. Nasza drużyna okazała się najlepsza i wyprzedziła Zespół Szkół Budowlanych, który także zapewnił sobie awans. Dalsza rywalizacja, jak już wspomniałem, będzie się toczyła dopiero w styczniu. Rywali poznamy niebawem. Będą to już bardziej wymagający przeciwnicy i trzeba więcej poćwiczyć. Obiecaliśmy sobie z chłopakami, że po Nowym Roku zaczynamy intensywny trening. Nie będzie to nauka a raczej przypomnienie techniki i powrót do dawnej formy. Krystian w czasach nauki w gimnazjum był drużynowym mistrzem województwa i brązowym medalistą ogólnopolskiej gimnazjady. Dopiero później zafascynował się kulturystyką i jej całkowicie się poświęcił. Pisałem o tym we wrześniu. Paweł także reprezentował swoje gimnazjum choć takich sukcesów jak Krystian nie odnosił. Potrzebny będzie ktoś za Krzysia, tak na wszelki wypadek. Ogłaszam zatem casting do szkolnej drużyny. Chętni wystąp, czekam !!!

1 2 3 4 5 6 7 8

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge