Bezpieczeństwo uczniów w okresie zimy cz. 2 „Idziemy na łyżwy”

łyżwiarka

Lublin należy do tej wąskiej grupy miast, które mają kryte sztuczne lodowisko. Nie mamy zatem problemu z tym, gdzie bezpiecznie i w komfortowych warunkach można pojeździć na łyżwach. Wystarczy tylko chcieć. Jak zapewne doskonale wiecie „ICEMANIA” znajduje się w kompleksie „AQUA LUBLIN”, który oprócz ślizgawki oferuje mnóstwo innych atrakcji. Niektóre klasy miały już okazję wspólnie się poślizgać. Słyszałem także o osobach, które samodzielnie lub w towarzystwie znajomych lub rodziny wożą się na łyżwach w tym miejscu. Należy to w całej rozciągłości pochwalić i propagować. Innych miejsc nie polecam, wręcz odradzam (!!!). Niech was ręka boska broni przed tym, aby ślizgać się na zamarzniętych akwenach wodnych. Zalew Zemborzycki i jeziora Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego to są miejsca, gdzie o odpowiedniej porze roku można się wybrać na strzeżone kąpieliska czy wędkarstwo. Nigdy na łyżwy !!! W moich czasach szkolnych organizowane były lodowiska przyszkolne. Jeżeli w waszych miejscowościach pracują jeszcze nauczyciele posiadający wiedzę i przede wszystkim chęci i możliwości do wylania tafli na szkolnym boisku, to możecie śmiało z takich lodowisk korzystać. Obawiam się jednak, że tego typu działania należą już niestety do historii polskiego szkolnictwa. A szkoda.

icemania

Ja z dziewczynami na łyżwach

Choduń na łyżwach

Poniżej zamieszczam link do strony „ICEMANII”. Znajdziecie na niej wszystkie niezbędne informacje począwszy od godzin otwarcia poprzez cennik na galerii skończywszy. Zachęcam kolejny już raz do organizacji wyjść grupowych w ramach zajęć lekcyjnych.

http://mosir.lublin.pl/icemania/?s=content&sid=icemania

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge