Piłkarze w finałach !!! Koszykarze jeszcze walczą…

Dzisiejszy dzień był bardzo bogaty w wydarzenia sportowe z udziałem naszych reprezentacji. W naszej sali gimnastycznej, zaraz po podsumowaniu I semestru, swoje rozgrywki zainaugurowały nasze koszykarki. Po nich dwa kolejne mecze rozegrali koszykarze. Dopełnieniem dzisiejszego dnia był anonsowany w piątek piłkarski turniej półfinałowy, który odbywał się w Zespole Szkół nr 5 przy ul. Elsnera i to od tego wydarzenia zacznę podsumowanie.

Podopieczni p. Roberta Podleckiego, jak już wiadomo z tytułu, awansowali do turnieju finałowego, który 4 lutego odbędzie się w hali MOSiR. Przeciwnikiem naszych chłopaków w tym turnieju w walce o wielki finał będzie reprezentacja I LO im. Staszica. Można powiedzieć, że to wygodny dla nas przeciwnik, z którym w rozgrywkach grupowych już raz w tym roku wygraliśmy 3 : 1. To jednak melodia przyszłości. W dzisiejszym turnieju półfinałowym nasza drużyna miała prosty plan. Zakładał on nie przegrać w pierwszym meczu przeciwko LCKZiU (Magnoliowa), czekać na rozstrzygnięcie meczu pomiędzy gospodarzami i Magnoliową i w ostatnim meczu osiągnąć wynik lepszy od LCKZiU !!! Proste, prawda? :) Problemem w jego wykonaniu mogło być i było zmęczenie fizyczne. Jak już pisałem w piątek, większość drużyny p. Podleckiego miała w sobotę studniówkę. W dzisiejszych meczach dał się zauważyć ten brak świeżości. Jest jednak jeszcze coś, co się nazywa ambicją i sportowym duchem. Tego naszym chłopakom dzisiaj nie zabrakło. W pierwszym meczu było tak jak założył opiekun naszej drużyny. Od początku spotkania z LCKZiU gra była wyrównana. Po kilku akcjach z jednej i drugiej strony jako pierwsi drogę do naszej bramki znaleźli rywale. Nasi, wspierani gorącym dopingiem grupki naszych kibiców, szybko doprowadzili do wyrównania. Gola zdobył niezawodny Kuba Cichosz. Takim wynikiem zakończyła się I połowa. W drugiej zadanie było jasne. Zagrać „na zero z tyłu”. Resztką sił nasi dowieźli ten wynik do końca meczu. W drugim spotkaniu grupowym, gospodarze naszpikowani trenującymi w klubach i grającymi w reprezentacji województwa, rozgromili 7 : 1 LCKZiU. Zadaniem naszych w ostatnim meczu było uzyskanie lepszego wyniku i to się udało !!! Nasza drużyna przegrała 0 : 4, ale był to wynik premiujący nas awansem do turnieju finałowego. Awans ten jest dużym sukcesem drużyny p. Podleckiego, który stworzył ją niemalże od podstaw. Konia z rzędem temu, kto to przewidział we wrześniu. Ale udało się i jest się z czego cieszyć. Teraz przed naszą drużyną dwa tygodnie przygotowań i mobilizacji. Chłopaki nie mają nic do stracenia. Może 4 lutego, to będzie nasz dzień? W związku z tym, że turniej odbywał się przy ul. Elsnera a my w szkole mieliśmy dzisiaj posiedzenie Rady Pedagogicznej nie było komu robić zdjęć. Otrzymałem tylko to jedno od p. Podleckiego z podpisem: „Ta Drużyna zagra w finale”. Panie Robercie, trzymamy za słowo.

Na Elsnera

Teraz nieco o koszykówce. Bezpośrednio po dzisiejszym szkolnym podsumowaniu I semestru sala gimnastyczna została błyskawicznie uprzątnięta i na parkiecie pojawiły się nasze koszykarki. Po krótkiej rozgrzewce rozegrały one swój pierwszy mecz w tegorocznej Licealiadzie, w którym ich przeciwniczkami były koszykarki z Zespołu Szkół Ekonomicznych (Vetter). Mecz od początku przebiegał pod dyktando podopiecznych p. Alberta Czerniaka i zakończył się naszym zwycięstwem 27 : 14. Najskuteczniejszą zawodniczką na boisku była Wiktoria Olszewska, która podobnie jak większość piłkarzy w sobotę bawiła się na studniówce. Nie wpłynęło to jednak na jej kondycję i pewność rzutu. W dzisiejszym meczu Wiktoria zdobyła 17 punktów. Bardzo dobry mecz rozegrała Magda Serafin, która zdobyła 7 punktów i też w sobotę balowała z Wiktorią w … Victorii :) Pozostałe 4 punkty to zdobycz Kasi Zaborek. 

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

 

Skład drużyny: Wiktoria Olszewska, Edyta Bielak I BL, Joanna Latało, Dominika Gembka II BL, Magda Serafin III BL, Katarzyna Zaborek II BL, Paulina Sikora, Katarzyna Bordzoł III BL, Wiktoria Kuzel, Emilia Gospodarek I BL oraz Wiktoria Wartacz.

Zaraz po koszykarkach do gry przystąpili ich koledzy po fachu. Dzisiaj podopieczni p. Alberta Czerniaka mieli do rozegrania dwa mecze. W pierwszym z nich zmierzyli się z drużyną IV LO i pewnie wygrali 27 : 10. Po krótkim odpoczynku przyszło im rywalizować już z bardziej wymagającym przeciwnikiem, XXIII LO. W tym meczu nasi koszykarze dotrzymywali kroku rywalom do końca II kwarty. Stan meczu wynosił w tym momencie 13 : 15. W kolejnych częściach meczu zmęczenie fizyczne naszej drużyny było coraz bardziej widoczne i rywale stale powiększali swoja przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 42 : 16. Trzy punkty w dwóch kwartach, to zdecydowanie za mało, żeby myśleć o korzystnym wyniku. Naszym chłopakom do rozegrania pozostał jeszcze mecz z PLO im. Królowej Jadwigi. W meczu tym także nie będziemy faworytami, ale czasami zdarzają sie niespodzianki. Przed rokiem naszej drużynie udało się pokonać reprezentację tej szkoły. Może i tym razem będzie podobnie?

a b c d e f g h i j k l2 m

Skład drużyny: Ernest Kamiński, Szymon Adamiak, Paweł Gąska II BL, Mateusz Wtykło IV ET, Maciej Jóźwik, Seweryn Dyrda I AL, Marek Janisiewicz, Kacper Polak I EL.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge