Druga porażka koszykarzy

Po efektownym zwycięstwie z ZS Samochodowych na inaugurację tegorocznych rozgrywek pozwoliłem sobie na małe proroctwo. Okazało się ono niestety trafione. O ile jeszcze w meczu z IV LO wszystko układało się po myśli p. Alberta Czerniaka, to mecze z faworytami naszej grupy okazały się zbyt dużym wyzwaniem dla jego koszykarzy. Najpierw przyszła porażka z XXIII LO, a dzisiaj w ostatnim meczu grupowym przeciwko PLO im. Królowej Jadwigi podopieczni p. Alberta wysoko, bo aż 17 : 56 ulegli swoim rywalom. Dominacja koszykarzy z ul. Długosza nawet przez moment nie podlegała dyskusji. Byli oni zdecydowanie lepsi w każdym elemencie koszykarskiego rzemiosła. Z naszych zawodników jedynie Paweł Gąska Mateusz Wtykło byli w stanie nawiązać z nimi wyrównana walkę. Dwóch, to jednak zdecydowanie za mało na wyrównaną ekipę Jadwigi. Z dorobkiem dwóch zwycięstw i z dwiema porażkami nasi koszykarze zajęli trzecie miejsce w grupie i odpadli z dalszych rozgrywek. To trzecie miejsce w grupie, przy czterech grupach eliminacyjnych, plasuje naszych koszykarzy w przedziale miejsc 9 – 12 w Lublinie. W ubiegłym roku szkolnym, przy nieco innym systemie rozgrywek, nasza drużyna została sklasyfikowana w przedziale miejsc 9 – 10. Udało się zatem obronić pozycję w mieście. Może za rok podopieczni p. Czerniaka zanotują lepszy wynik? Serdecznie tego życzę zawodnikom i ich opiekunowi.

1a 2a 3a 4a 5a 6a 7a 8a 9a 10a

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge