Awans koszykarek !!!

Dwutygodniowym festiwal koszykarski w naszej szkole dobiegł końca. W ostatnim dniu rozgrywek nasze dziewczęta miały rozegrać mecz z reprezentacją Państwowych Szkół Budownictwa i Geodezji. Niestety nasze rywalki, które już wcześniej straciły szanse na awans, nie stawiły się na dzisiejszy mecz. W związku z tym mecz został zweryfikowany jako walkower dla drużyny p. Alberta Czerniaka. Mając drużynę gotową do gry p. Albert zarządził wewnętrzny sparing, który zapoczątkował przygotowania do kolejnej fazy Licealiady. Nie ma jeszcze terminarza rozgrywek, ale pewne jest to, że nasze dziewczęta zagrają u siebie. To duży atut. Mam nadzieję, że nasza drużyna wykorzysta ten fakt i awansuje do turnieju finałowego.

W ramach przygotowań do swojego turnieju finałowego, kolejny sparing rozegrali piłkarze p. Roberta Podleckiego. Ich przeciwnikami, jak zwykle, byli chłopcy z klas II BL i III BL. Początek dzisiejszego meczu był podobny do poprzednich. Moi podopieczni po bramce Przemka Nowaczewskiego wyszli na prowadzenie. Nasza szkolna reprezentacja szybko wyrównała. Po kolejnej składnej akcji, Przemek znowu wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W tym momencie p. Podlecki postanowił przesunąć naszego bramkarza, Pawła Polaczka, do bramki swojej drużyny. Pisałem przed tygodniem o tym, że opiekun naszej reprezentacji zamierza włączyć Pawła do składu. W zamian dostaliśmy Michała Krasuckiego. Po tych roszadach personalnych szkolna reprezentacja najpierw wyrównała stan meczu, a następnie, kolejnymi bramkami, budowała przewagę. Przemek Nowaczewski ostatecznie skompletował klasycznego hat- tricka i mecz zakończył się wygraną reprezentacji 7: 3. Gra podopiecznych p.Podleckiego wyglądała o wiele lepiej niż przed tygodniem. To dobry prognostyk przed turniejem finałowym. Osobiście liczę na wygraną w pierwszym meczu i udział w meczu o złoty medal. Trzymam kciuki.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge