Progres w wykonaniu tenisistów

Dzisiaj w turnieju finałowym uczestniczyli moi tenisiści stołowi. O kulisach powstania tej drużyny pisałem przy okazji eliminacji, które odbyły się pod koniec ubiegłego roku w naszej szkole. Przypomnę tylko, że Paweł Gąska i Krystian Kopeć (obydwaj II BL) dość niespodziewanie zajęli wtedy pierwsze miejsce w grupie. Dzisiaj w sali LCKZiU przy ul. Magnoliowej wspomniana dwójka kontynuowała udany start w tegorocznej Licealiadzie. Na początek dzisiejszych rozgrywek po emocjonującym meczu 3 : 2 pokonaliśmy drużynę II LO. To taki nasz rewanż za wczorajszą porażkę siatkarzy. W drugim meczu zmierzyliśmy się z gospodarzami turnieju i gładko im ulegliśmy 0 : 3. Osiągnięte wyniki wystarczyły jednak na awans do kolejnej fazy turnieju. W niej spotkaliśmy się z obrońcami mistrzowskiego tytułu, drużyną PSBiG, w której gra Michał Rawski (brat naszej wczorajszej srebrnej medalistki, Dominiki). W tym meczu udało nam się wygrać jedynie grę podwójną i ostateczny wynik, to 3 : 1 dla PSBiG. W kolejnym meczu naszym przeciwnikiem była drużyna ZSTiK. Ten mecz również zakończył się naszą porażką 1 : 3. Na koniec turnieju pozostała nam gra o miejsce 5 przeciwko LCKZiU. Tym razem gospodarze, żeby wygrać musieli się dużo więcej natrudzić. Paweł i Krystian bogatsi o doświadczenie z poprzedniego meczu zagrali z większą skutecznością i minimalnie przegrali 2 : 3 zajmując ostatecznie 6 miejsce. Jest to lokata o jeden poziom wyższa od tej z ubiegłorocznej Licealiady, którą nasi tenisiści zakończyli w przedziale miejsc 7 – 9. Biorąc pod uwagę fakt, że nasi reprezentanci są uczniami II klasy, to można mieć nadzieję na dalsze poprawienie lokaty za rok. Może to jeszcze nie poziom jaki prezentowali nasi absolwenci: Adrian Łagoźny, Adam Świrgoń, Paweł Michalec, Patryk Kisielewicz, Jarosław Bądos, Łukasz Mrozik, Michał Szewczuk, Rafał Rojek, Bartosz Kiciak czy Mateusz Winiarczyk, którzy w przeszłości zdobywali dla naszej szkoły tytuły mistrzowskie, ale przy większym zaangażowaniu w treningi walka o medale za rok jest całkiem realna. Pawłowi i Krystianowi życzę aby znaleźli się w tym zacnym gronie. 

Gąska Krystian

PS Dzisiaj czeka mnie jeszcze długa jazda samochodem. Więcej zdjęć z dzisiejszego turnieju oraz obiecane sprawozdanie z wczorajszych zawodów dziewcząt zamieszczę w niedzielę. Pozdrawiam !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge