Sprintem na „Trzecią Dychę do Maratonu”

po dyszce

Kiedy w sobotę po godzinie 16,00 zadzwoniłem do p. Roberta Podleckiego, aby zorientować się czy wystartuje w „Trzeciej Dysze do Maratonu”, ze zdumieniem dowiedziałem się, że właśnie przygotowuje się do sędziowania meczu futsalu w … Siemiatyczach!!! Po takim meczu, który trwa ok 90 minut ze wszystkimi przerwami,  obsada sędziowska dokonuje jeszcze analizy spotkania, sporządza protokół, musi się odświeżyć i jeszcze coś zjeść. Siemiatycze są oddalone od Lublina około 160 km, dlatego jeszcze bardziej się zdziwiłem jak dowiedziałem się, że p. Robert jednak zdążył i wystartował w kolejnej „Dyszce”. Teraz już zupełnie nie wiem, która z dyscyplin jest dla niego najbardziej ulubioną. Czy to piłka nożna, rajdy samochodowe, sprint czy biegi długie? A może wszystkie po trochu? Po takich perypetiach trudno było liczyć na jakiś wyśrubowany wynik w „Dyszce”. P. Robert dotarł do mety jako 488 zawodnik, uzyskał czas 49:55 i zajął w swojej kategorii M40 107 miejsce. Przeglądając wyniki wczorajszego biegu szczególną uwagę zwracałem na znajome nazwiska. Jak zwykle trochę się ich nazbierało. Na 93 miejscu, 17 w kategorii M40, z czasem 41:43 ukończył bieg nasz anglista, p. Marcin Jonik. 265 na metę dotarł Paweł Polaczek (III BL). Uzyskał on czas 46:13 i w swojej kategorii M16 zajął 70 miejsce. Wśród kobiet na 254 startujące, na 98 miejscu (41 w kategorii K16) uplasowała się Kasia Bordzoł (III BL). Kasia uzyskała wynik 54:58. Na 897 miejscu, 193 w kategorii M16 do mety dobiegł Paweł Lipert (II BL), który uzyskał czas 57:10. Gratulacje dla wszystkich.

W gronie 1178 uczestników, którzy ukończyli „Trzecią Dychę do Maratonu” zwycięzcą okazał się po raz kolejny Andrzej Starżyński, który na pokonanie trasy potrzebował 32 minut i 25 sekund. W biegu uczestniczyli także nasi absolwenci: Łukasz Jędrzejewski, Łukasz Augustyniak i Bogusław Kukiełka. Tego ostatniego jeszcze nie sprawdziłem, ale puki co traktuję jak „naszego”. Postaram się być na starcie do „Czwartej Dychy…” i sprawdzę czy to ten sam Bogusław. Jak się dobrze przyjrzycie zdjęciu poniżej, to zauważycie z pewnością brata p. Roberta, Marka Podleckiego, który takż e uczestniczył we wczorajszym biegu.

po dyszce2

Przy okazji wczorajszej imprezy chcę poinformować o jeszcze jednym sukcesie Pawła Polaczka. Mam nadzieję, że pamiętacie jego wakacyjną przygodę, którą opisywałem na poprzednim blogu. Nowych odwiedzających odsyłam na stronę: http://blogiceo.nq.pl/superstar/2015/07/22/wakacyjna-przygoda-pawla/  Niedawno odbyło się głosowanie na najlepsze zdjęcie z tamtej imprezy. https://www.facebook.com/media/set/?set=a.956780111078263.1073741868.430315563724723&type=3

Miło mi poinformować, że głosami internautów zdjęcie Pawła zwyciężyło. Nie wiem kto jest autorem, ale bez naszego ucznia nie byłoby tego sukcesu. Brawo Paweł!!!

Pawł

Piotr Nizioł

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge