Nasze piłkarki już w „ósemce” !!!

Podczas rozegranego w sali gimnastycznej naszej szkoły turnieju eliminacyjnego reprezentacja dziewcząt odniosła komplet zwycięstw, pewnie awansując do ćwierćfinałów Licealiady. W meczu inauguracyjnym podopieczne p. Roberta Podleckiego pokonały XXI LO 7 : 1. Komentując to spotkanie, opiekun naszej drużyny stwierdził, że jego podopieczne nie realizowały do końca założeń taktycznych i swoją grą dostosowały się do poziomu przeciwniczek. Całe szczęście, że nasze dziewczęta miały przynajmniej lepiej ustawione celowniki. Stąd wysokie zwycięstwo. W następnym spotkaniu nasze piłkarki zmierzyły się z reprezentacją PLO im. Paderewskiego.  Przeciwniczki przystąpiły do gry bardzo zmotywowane wcześniejszym zwycięstwem nad I LO im. Staszica 7 : 3. Do pewnego momentu faktycznie dotrzymywały one kroku naszym reprezentantkom. Z czasem jednak dała się zauważyć przewaga techniczna i taktyczna naszej drużyny. Dziewczęta poukładały już grę i zdecydowanie dominowały na boisku strzelając kolejne bramki. W ostatnim dzisiejszym meczu spotkaliśmy się z drużyną ze Staszica. Po kilku minutach spokojnej gry w jednym z kontrataków nasze dziewczęta dały się zaskoczyć i straciły bramkę. Ta bramka była sygnałem do podkręcenia tempa. Dziewczęta zaczęły wymieniać ze sobą dużą liczbę podań i przeciwniczki przestały za nimi nadążać. Do przerwy nasza drużyna zaaplikowała im 5 bramek, a po przerwie dołożyła jeszcze 6 i ostateczny wynik, to 11 : 1 dla nas.

W wyniku rozstrzygnięć pozostałych gier do kolejnego etapu Licealiady, oprócz naszej drużyny, awansowały dziewczęta z Paderewskiego. O fazie ćwierćfinałowej poinformuję w stosownym czasie.

Oprócz sukcesu sportowego dziewcząt, w dzisiejszym turnieju miało miejsce także inne ważne wydarzenie. W roli arbitra zadebiutował Ernest Kamiński z klasy I CT.

Ernest3

To kolejny nasz uczeń, który z powodzeniem ukończył kurs sędziowski. W postawie Ernesta można było zauważyć trochę tremy, ale jestem przekonany, że godnie zastąpi on drugiego dzisiejszego sędziego, Pawła Polaczka, który kończy w tym roku naukę w naszej szkole.

BB

Skład naszej drużyny: Magdalena Serafin, Karolina Koss, Katarzyna Bordzoł, Dominika Gembka, Amanda Wasilewska, Andżelika Stefaniak, Katarzyna Zaborek, Edyta Bielak, Angelika Stępień, Paulina Goś i Izabela Włodarczyk.