Maraton na spółkę :)

Podczas gdy ja w niedzielne przedpołudnie sposobiłem się do koncertu TSA, na ulicach stolicy miało miejsce równie ekstremalne wydarzenie z udziałem naszych dobrych znajomych. Tymi znajomymi byli: p. Marcin Jonik oraz Paweł Lipert z klasy II BL, a ekstremalnym wydarzeniem: XI PZU Półmaraton Warszawski. Pokonując trasę z Placu Trzech Krzyży poprzez malownicze uliczki Traktu Królewskiego, przekraczając dwukrotnie Wisłę, biegnąc obok warszawskiego ZOO i Stadionu Narodowego z powrotem na Plac Trzech Krzyży, można powiedzieć, że pokonali maraton do spółki :D Ciekawostką jest to, że nie wiedzieli oni o starcie drugiego i nie mieli okazji spotkać się na starcie, na trasie ani na finiszu.

O zamiłowaniu p. Marcina do biegania pisałem już w listopadzie ubiegłego roku. Paweł jest natomiast początkującym długodystansowcem, który dotychczas pokonał jedynie dwie z „Dych do Maratonu”. Listopadowa „Druga Dycha do Maratonu” była dla niego sprawdzianem czy to zajęcie dla niego. Tak mu się spodobała atmosfera tego biegu, że postanowił wystartować w kolejnej. Regularny trening rozpoczął właściwie w styczniu tego roku. Z rozmowy z nim dowiedziałem się, że przygarnęła go grupa lubartowskich … kolarzy, z którymi raz w tygodniu spotyka się na sali. Oni pedałują na stacjonarnych rowerkach, Paweł biega na mechanicznej bieżni. Teraz kiedy mamy piękną wiosnę pewnie wszyscy przeniosą się w plener. Nie wiem tylko czy Paweł będzie w stanie dotrzymać kroku swoim kolegom, miłośnikom jednośladów :) Wracając do niedzielnego półmaratonu w stolicy, to dla naszego ucznia był to debiut na tak długim dystansie. XI edycję warszawskiego biegu ukończył on w czasie 1 godziny 55 minut i 33 sekund zajmując 6412 miejsce wśród 12731 uczestników !!! Dotychczas z takim dystansem Paweł mierzył się jedynie podczas treningów, osiągając czas o ponad 10 minut gorszy od tego uzyskanego w niedzielę. Marzeniem Pawła jest ukończenie w III klasie w jakiegoś biegu maratońskiego. Pomoc w realizacji tego celu obiecał p. Marcin, który jak wiecie ma na swoim koncie ponad 20 ukończonych maratonów. Kolejny zamierza zaliczyć już niebawem w Lublinie. Już dzisiaj zapraszam na trasę biegu i doping dla naszego nauczyciela. Paweł natomiast zamierza wystartować w najbliższą niedzielę w „Czwartej Dysze do Maratonu”. Jemu także należy życzyć powodzenia.

Lipert 4

Lipert 1 Lipert 2 Lipert na mecie Lipert na mecie 1

FotoMaraton - 02

FotoMaraton - 07 FotoMaraton - 10 FotoMaraton - 22 FotoMaraton - 29 FotoMaraton - 27

Zdjęcia: fotomaraton.pl

Zachęcam do kliknięcia w zakładkę „Do słuchania”. Znajdziecie tam wspólny mianownik mojego niedzielnego koncertu oraz biegu p. Marcina i Pawła.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge