„Krwawa Impra” zbliża się !!!

Starsi uczniowie i absolwenci doskonale wiedzą o co chodzi. Młodszych pragnę uspokoić. „Krwawa Impra”, to nie jest rzeź niewiniątek związana ze zbliżającym się końcem roku szkolnego ani też inne polowanie na czarownice. To akcja honorowego krwiodawstwa, która w naszej szkole ma długą i bogatą tradycję. Jedną z inicjatorek akcji jest p. Ewa Jóźwiak, stąd też masowy udział naszych sportowców w tej akcji.

krwiodawstwo

W latach poprzednich, w naszej szkole honorowo oddawało krew najwięcej młodzieży z lubelskich szkół średnich. Oczywiście największy był także „upust” tego niezastąpionego leku. Przykładowo, w roku ubiegłym, w akcji wzięły udział 23 osoby, które oddały ponad 10 litrów krwi. Za dotychczasową, owocną współpracę z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa otrzymaliśmy w darze szkoleniowy defibrylator do nauki pierwszej pomocy przedmedycznej. Tegoroczna akcja zaplanowana jest na 2 czerwca. Już dzisiaj zapraszam w imieniu p. Ewy oraz p. Małgorzaty Rogowskiej i p. Małgorzaty Sobczuk do zapisywania się. Przypominam, że honorowym krwiodawcą może zostać osoba, która ukończyła 18 lat, cieszy się dobrym zdrowiem, a w przeszłości nie chorowała na żółtaczkę. Jest jeszcze kilka innych warunków. Możecie się o nich dowiedzieć od szkolnych koordynatorek akcji. Przekazujcie także wiadomość o akcji naszym absolwentom poprzez facebooka i inne komunikatory. Pozdrawiam !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge