Maraton na raty czyli „Czwarta Dycha do Maratonu”

W dniu wczorajszym (10.IV) na lubelskich ulicach natknąć się można było nie tylko na korki spowodowane przebudową „wylotówki” na Warszawę, ale także na tłumy biegaczy startujących w „Czwartej Dysze do Maratonu”. Wśród 1253 uczestników, którzy wystartowali z okolic pawilonu Targów Lublin, była jak zwykle silna reprezentacja „Podwalaków” :) Tym razem zabrakło etatowego uczestnika p. Roberta Podleckiego, który miał jakieś szkolenie czy egzamin związany z sędziowaniem. Był natomiast p. Marcin Jonik i jak zwykle grupa naszych uczniów i absolwentów. W sumie w niedzielnym biegu udział wzięło 8 osób związanych z naszą szkołą. Można w pewnym uproszczeniu powiedzieć, że przebiegli oni wspólnie dwa maratony !!!

Spośród naszych reprezentantów trasę biegu najszybciej pokonał Łukasz Augustyniak, który uzyskał czas 37,59 i zajął 34 miejsce w klasyfikacji open oraz 17 w swojej kategorii wiekowej M16. Na 114 (22 w M40)miejscu dotarł do mety p. Marcin Jonik. Jego czas, to 41,12. Jako kolejny z naszych do mety dotarł Bartłomiej Skiba. Bartek uzyskał czas 42,33 i zajął 184 miejsce (177 w M16). Na 327 pozycji (314 w M16) finiszował Paweł Polaczek. Osiągnął on czas 44,55. Nieco ponad minutę po Pawle do mety dotarł nasz domniemany absolwent, Bogusław Kukiełka. Uzyskał on czas 46,03 i zajął 351 miejsce (338 w M30). Na kolejnego z naszych trzeba było czekać ponad 4 minuty. Z czasem 50,30 ukończył bieg Łukasz Jędrzejewski. Pozwoliło mu to na zajęcie 637 miejsca (596 w M16). Mający w nogach ponad 21 kilometrów przebiegniętych przed tygodniem w Warszawie Paweł Lipert uzyskał czas 51,49 i zajął 733 miejsce (672 w M16). Startujący dopiero drugi raz w „Dyszce” Bartłomiej Czarnota dobiegł do mety na 1080  pozycji (915 w M16) osiągając czas 58,34. Z kronikarskiego obowiązku informuję, że zwycięzcą „Czwartej Dychy do Maratonu” został Kamil Młynarz z Kraśnika, który na pokonanie trasy potrzebował 33 minut i 4 sekund !!!

Podsumowując wczorajszy bieg pragnę podkreślić, że we wszystkich czterech edycjach mieliśmy po jednym przedstawicielu wśród nauczycieli, uczniów i absolwentów. Maraton w czterech etapach pokonał p. Marcin Jonik, Paweł Polaczek Łukasz Jedrzejewski. Dla p. Jonika, to nic nadzwyczajnego. Pamiętacie zapewne, że ma on już w nogach ponad 20 przebiegniętych maratonów. Kolejny już za niecały miesiąc (8 V) w Lublinie. Będziemy trzymać kciuki. Pozostałym naszym długodystansowcom gratuluję dotychczasowych osiągnięć i mam nadzieję, że będzie mi kiedyś dane napisać o waszym udziale w pełnym maratonie. Zachęcam także kolejnych amatorów biegania do kolejnej edycji „Dyszek” lub przynajmniej do udziału w biegach z cyklu „Chęć na pięć” itp.

Jonik

2 3 4

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge