Final Four piłkarek nożnych na żywo !!!

Już za 10 minut nasze dziewczęta wybiegną na boisko hali MOSiR i rozpoczną bój o prawo gry w finale tegorocznej Licealiady. Na trybunach siedzi mój wysłannik (Paweł Polaczek), który ma mnie informować o przebiegu rywalizacji. Będę na bieżąco przekazywał wam wieści z tego spotkania. Trzymajcie kciuki i zaglądajcie tutaj !!!

12:40 – Jest niewielki poślizg. „Elsner” z trudem wygrał pierwszy półfinał z V LO 2 : 1, a my zaczynamy grę z „Paderewskim”

1-1

12:42 – po dwóch minutach gry 0 : 0

1-2

1-3 1-4

12:43 – 1 : 0 dla nas !!! Karolinka Koss. Brawoooooo !!!

12:45 – 2 : 0 !!! Tym razem Paulinka Goś znalazła drogę do bramki przeciwniczek pięknym strzałem w długi róg !!! Jak ją znam, to chyba z lewej nogi :)

1-7

1-5

12:48 – 3 : 0 !!! Dominika Gembka !!!

Dobrą grę naszych piłkarek z trybun ogląda niewielka grupka naszych kibiców. Za 15 minut ze szkoły rusza ekipa do wspierania naszych w meczu finałowym !!!

12:50 – w sali MOSiR rozpoczęła się przerwa. Prowadzimy 3 : 0 !!! Oby tak dalej…

1-6

12:56 – po dwóch minutach drugiej połowy wynik bez zmian, nasze zawodniczki dominują :)

13:00 – na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem wynik bez zmian

13:03 – na minutę przed końcem wspaniała interwencja Magdy Serafin w sytuacji „sam na sam” !!! :D

13:04 – czas dla p. Roberta Podleckiego. Czyżby jakaś zagrywka na koniec?

1-8

13:06 – koniec spotkania. Nasze piłkarki po wygranej 3 : 0 z PLO im. Paderewskiego w finale Licealiady !!!

Za chwilę ze szkoły wymaszeruje silna grupa naszych kibiców pod opieka p. Piotra Chodunia i moją.

kibice

W meczu o III miejsce reprezentacja V LO pokonała „Paderewskiego” 3 : 0 i zdobyła brązowe medale.

W finale niestety porażka 1:5. Więcej informacji i fotki wieczorem.

Dziewczęta przystąpiły do meczu finałowego bardzo usztywnione i z dużym respektem dla przeciwniczek, z którymi przegrały dwa poprzednie finały. Chyba ten fakt zadecydował o przebiegu i wyniku spotkania. Może gdyby Karolina Koss wykorzystała na początku meczu prezent bramkarki przeciwniczek i trafiła do pustej bramki, to obraz meczu mógłby być inny. Jednak postanowiła ona podać do koleżanki i dogodna sytuacja została zmarnowana. Później rywalki, które były dobrze przygotowane taktycznie do gry przeciwko nam, przejęły inicjatywę i udokumentowały to zdobyciem czterech bramek. W końcówce I połowy podopieczne p. Roberta Podleckiego odważniej zaatakowały i po silnym strzale Pauliny Goś, odbitym jeszcze od jednej z obrończyń piłka znalazła drogę do bramki „Elsnera”. Ta część gry zakończyła się prowadzeniem rywalek 4 : 1. W II połowie przeciwniczki broniły już wysokiego prowadzenia. Dodatkowo akcje naszych zawodniczek były coraz wolniejsze, a strzały z każdą minutą traciły na sile i precyzji. W końcówce meczu nasze dziewczęta straciły jeszcze jednego gola i ostatecznie przegrały 1 : 5 zdobywając trzeci raz z rzędu srebrne medale Licealiady. Wygląda na to, że ten wynik jest na chwilę obecną maksimum możliwości naszych dziewcząt. Trudno skutecznie rywalizować z drużyną, w której grają zawodniczki ekstraklasowego Górnika Łęczna z reprezentantką kraju na czele. Pan Robert natomiast ma do swojej dyspozycji jedynie „czystej krwi amatorki”. Dodatkową różnicę robi fakt, że wszystkie piłkarki z „Elsnera”, to uczennice klasy sportowej. Mają one tygodniowo 10 godzin zajęć lekcyjnych z piłki nożnej. Do tego dochodzą jeszcze treningi w klubach i cotygodniowe mecze ligowe. Przy takich dysproporcjach wynik naszych dziewcząt, to i tak wielki sukces. Można powiedzieć, że w zawodach o II miejsce w Lublinie zajęły one I miejsce !!! :D :D :D

Poldek 2-1 2-2 2-3 2-4

Na koniec chcę podziękować kilku osobom za dokumentację fotograficzną i bieżące informacje z hali MOSiR. Kasi Bordzoł za aparat i poświęcony czas przy skomplikowanym zgrywaniu zdjęć na szkolnego kompa :)Patrykowi Małasiewiczowi za obsługę aparatu, bo Kasia przecież grała. Pawłowi Polaczkowi za koordynację i meldunki z pierwszego spotkania.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge