1 godzina 10 minut i 20 sekund od RIO !!!

logo maratonu

Wczoraj w stolicy odbył się IV ORLEN WARSAW MARATHON. Bieg główny ukończyło 8149 zawodników z wielu krajów. Uczestniczący w nim polscy biegacze walczyli dodatkowo o tytuł Mistrza Polski oraz o kwalifikacje olimpijskie do Rio de Janeiro. Polski Związek Lekkiej Atletyki ustalił minimum kwalifikacyjne na 2:12:30. Zwycięzcą biegu, co przy udziale wielu znakomitych biegaczy z Afryki było dużą niespodzianką, został Artur Kozłowski, który trasę 42 kilometrów i 195 metrów pokonał w 2 godziny 11 minut i 56 sekund. Było to pierwsze zwycięstwo Polaka w tej imprezie. Polacy nie byli zbyt gościnni, gdyż drugi na mecie zameldował się Henryk Szost (2:12:40), a dopiero trzeci finiszował najlepszy z Kenijczyków Charles Munyeki (2:12:55). Tytułową 1 godzinę 10 minut i 20 sekund za zwycięzcą, do mety dotarł startujący od pierwszej edycji Orlen Warsaw Marathon p. Marcin Jonik (3:22:16). Pan Marcin przybiegł na metę jako 1187 zawodnik. W swojej kategorii M40 zajął miejsce 388. Oczywiście nasz anglista nie startował w Warszawie z myślą o wywalczeniu paszportu do Rio, ale świadomość, że dzieliło go od tego tylko nieco ponad godzinę i dziesięć minut na mnie osobiście robi ogromne wrażenie. Brawo Panie Marcinie !!! Dzisiaj, po tak morderczym wysiłku, nasz maratończyk zjawił się normalnie w pracy i nie narzekał na nic. Naśladownictwo jak najbardziej wskazane :) Pomyślał nawet o swoim projekcie edukacyjno – biegowym „SKB”, o którym rozmawiał z Panią Dyrektor. Myślę, że nie będzie przeszkód formalnych do tego aby nasi uczniowie mogli z nim wspólnie uczestniczyć w różnych biegach ulicznych w barwach naszej szkoły. Może to być dla nas ciekawa i skuteczna promocja w środowisku. Niestety nie dysponuję na tę chwilę żadnym zdjęciem p. Marcina z niedzielnego biegu. Jak tylko otrzymam, to natychmiast zamieszczę. Tymczasem uzupełniam galerię z XI PZU Półmaratonu Warszawskiego o zdjęcia otrzymane od p. Marcina. Zapraszam do oglądania oraz do zakładki „Do słuchania”, w której zamieszczam kolejny hicior z brodą.