Propozycje na długi, majowy weekend

Dużymi krokami zbliża się ładnych kilka dni wolnych od szkoły. Mam oczywiście na myśli tę część społeczności szkolnej, która nie zdaje matury ani nie pracuje przy jej organizacji. To jednak całkiem pokaźna grupa czyli wszystkie klasy I i II oraz III technikum. Co zatem zaplanować na ten długi, majowy weekend? Mam nadzieję, że nie spędzicie go przy telewizji, komputerze czy grillu. Co prawda nie ma w tych zajęciach niczego złego pod warunkiem, że są one w rozsądnych ilościach. Ja oczywiście proponuję aktywne spędzanie czasu wolnego. Przeglądając strony internetowe lokalnej prasy oraz klubów i stowarzyszeń sportowych natknąłem się na kilka ciekawych propozycji, które chciałbym wam polecić.

sezon lublin

Do 3 maja trwają imprezy w ramach kolejnej edycji „Sezonu Lublin”. Niewtajemniczonych informuję, że jest to cykl imprez turystyczno – sportowych organizowanych na rozpoczęcie sezonu turystycznego. Wśród tych imprez znaleźć można rajdy rowerowe, spływy kajakowe czy imprezy terenowe. Jedna osoba może zapisać się na trzy różne imprezy. Wszystkie one są bezpłatne, jednak wcześniej należy się na nie zapisać w siedzibie organizatora przy ul. Jezuickiej 1-3 lub poprzez stronę

www.sezon.lublin.eu (pod warunkiem, że wam się otworzy !!!) :P

słoneczny wrotków

W majowy weekend rozpoczyna działalność ośrodek „Słoneczny Wrotków” nad Zalewem Zemborzyckim. Można tam od soboty skorzystać z wypożyczalni kajaków, rowerów wodnych, desek surfingowych i zwykłych rowerów. Z oczywistych względów nieczynne będą jeszcze baseny. Wszystkich tych, którzy zechcieliby popływać odsyłam do AQUA LUBLIN i strefy H2O. Mam także dobre wiadomości dla miłośników sportów ekskluzywnych, golfa czy tenisa ziemnego. W podlubelskich Wierzchowiskach jest możliwość wypożyczenia sprzętu i skorzystania z pola golfowego. Przez cały długi weekend czynne będą także korty MOSiR przy ul. Szmaragdowej i Bursztynowej. Kto wie, może ja z sorem Albertem także rozpoczniemy swoja doroczną „Grę o Tron”? :)

30 kwietnia w Kościele Salezjanów przy ul. Kalinowszczyzna 3 (salki nad świetlicą na IV pietrze) odbędzie się turniej tenisa stołowego dla młodzieży szkolnej. Jedna z kategorii przeznaczona jest dla uczniów gimnazjów i szkół średnich.

Okazuje się, że jest także propozycja dla maturzystów. W celu odstresowania się przed egzaminami, z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja zapraszam na dorocznego „Poloneza dla Lublina”  (3 V godz.13 przy Ratuszu).

Polonez

Będzie okazja przypomnieć sobie studniówkę !!! :D Tylko niech Juba zostanie w domu… :P

PS Jeżeli dowiem się jeszcze o innych ciekawych imprezach sportowych, to w tym miejscu podzielę się informacjami.

Piotr Nizioł

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge