Innowacje pedagogiczne w wychowaniu fizycznym

Maj w szkołach ponadgimnazjalnych, to oczywiście czas matur. To także czas szkoleń i konferencji metodycznych. O niedawnym szkoleniu wewnętrznym pisałem na początku bieżącego tygodnia. Na dzisiejsze popołudnie została zaś zaplanowana konferencja metodyczna dla nauczycieli wychowania fizycznego. Jej organizatorką była p. Elżbieta Papiernik, która pełni funkcję doradcy metodycznego. Temat dzisiejszego spotkania brzmiał tak jak tytuł wpisu. Z naszego grona wydelegowaliśmy na tę konferencję p. Dorotę Szczerbę. Jej zadaniem nie było to aby dowiedzieć się jak wprowadzać innowacje do lekcji wychowania fizycznego, tylko zobaczyć jak robią to w innych szkołach i ewentualnie podzielenie się naszym doświadczeniem w tym zakresie. Każdy kto dokładnie śledzi naszego bloga wie zapewne, że dla nas innowacje na lekcjach wychowania fizycznego, to chleb powszedni. Świadczy o tym chociażby przyznana nam w roku ubiegłym odznaka „Innowacyjny WF”, którą otrzymaliśmy za szereg nowatorskich przedsięwzięć w ramach wychowania fizycznego.

innowacyjny wf2

Strona tytułowa ubiegłorocznego bloga z odznakami

Przypomnę, że do zajęć lekcyjnych wprowadzaliśmy takie dyscypliny jak korfbalunihokejrugby TAGtenis ziemny, kręgle oraz zajęcia warsztatowe z masażu sportowegoodnowy biologicznej. Istotną innowacją jest także wprowadzenie nowego przedmiotu dla usportowionej klasy mundurowej jakim jest „Teoria w wychowaniu fizycznym i sporcie”. Autorem programu  do tego przedmiotu jest p.Robert Podlecki. Podsumowując, powiem prawie jak prezes Ryszard Ochódzki: to są nasze pomysły, na miarę waszych potrzeb i oczekiwań i to nie jest nasze ostatnie słowo. Zobaczycie, że jeszcze niejednokrotnie was zaskoczymy !!!

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge