„JEDYNKA” ocaliła skórę !!!

logo LLTSA

Dobiegł końca 49 sezon rozgrywek I Lubelskiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów z udziałem mojej drużyny „JEDYNKA”. W rozgrywkach uczestniczyło 50 drużyn w 4 ligach. Po ubiegłorocznym sezonie, w którym zdobyliśmy brązowe medale, apetyt na ten sezon mieliśmy także wyostrzony. Rzeczywistość szybko zweryfikowała nasze plany. Z drużyny odszedł mój kolega po fachu, Krzysio Witecki, i siła naszej drużyny znacznie się osłabiła. Inny filar drużyny Paweł Michalec - nasz absolwent, podjął pracę zawodową i nie zawsze mógł wspierać nas swoją grą. Do tego doszła moja długa przerwa w grze spowodowana kontuzją i po kilku kolejkach zamykaliśmy tabelę :( Było dla nas jasne, że celem na ten sezon bedzie utrzymanie się w I lidze. W sukurs przyszedł nam Michał Rawski, brat naszej reprezentantki. Pierwszą rundę rozgrywek zakończyliśmy na miejscu 10, barażowym. Początek rundy rewanżowej był jeszcze bardziej brutalny dla mojej drużyny. Po trzech kolejnych porażkach spadliśmy ponownie na ostatnia pozycję. Przełomowa okazała się przerwa w rozgrywkach na ferie zimowe, podczas której na spokojnie potrenowaliśmy. Zaowocowało to kilkoma wygranymi oraz remisami i na koniec sezonu zajęliśmy bezpieczną 9 pozycję.

dyplom

Na zdjęciu od lewej: ja, Michał Rawski i Paweł Michalec. Brakuje Kamila Szubarczyka.

Uniknęliśmy nawet baraży o utrzymanie :D Przed nami jubileuszowy, 50 sezon, tych najstarszych w Polsce rozgrywek ligowych dla amatorów. Wakacyjną przerwę musimy wykorzystać na odbudowę formy, tak aby w roku jubileuszowym móc się tylko cieszyć z gry i wyników. Mam nadzieję, że uda się utrzymać skład, a moja forma sportowa wróci do poziomu sprzed kontuzji. Jeżeli uda się to zrobić, to myślę, że za rok podobny wpis będzie w dużo lepszym tonie.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge