Ogólnopolski Dzień Golfa

golf

Oglądając popołudniowe wiadomości dowiedziałem się, że właśnie dzisiaj (22 maja) obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Golfa. Miłośników dzianinowych sweterków z ciasnym wykończeniem otworu na głowę a’la szalik, wysokich aż po samą brodę chcę uspokoić. To jeszcze nie wasz dzień :P Gdyby chodziło o was, to takie święto byłoby raczej późną jesienią lub zimą. Paradowanie w golfie w taką pogodę nie należy z pewnością do przyjemności :) Dzisiejszy Ogólnopolski Dzień Golfa dotyczy takiej gry polegającej na zaganianiu małej piłeczki za pomocą różnych kijów do dołka :) :) :)

dzień golfa2

Pomyślicie sobie pewnie po co wam zawracam głowę tym „niszowym” sportem, który powszechnie kojarzony jest ze światem biznesu, wysokich sfer, artystów, celebrytów itp. Nie jest to jednak z mojej strony lanie wody, żeby tylko coś napisać na blogu. Z reguły w niedzielę robię sobie wolne. Dzisiaj natomiast nie mogłem przemilczeć takiego święta. Oglądając wspomniane wiadomości telewizyjne przypomniałem sobie, że dwukrotnie usprawiedliwiałem nieobecności w szkole mojemu uczniowi z klasy I BL, Wojtkowi Chylińskiemu, który uczestniczył w turniejach golfowych w Sobieniach Królewskich. Założyłem wtedy sobie, że opiszę pasję sportową Wojtka w swoim cyklu „Bardzo pozytywnie zakręceni”. Czekałem tylko na odpowiedni moment. Dzisiaj przypadkowo nadarzyła się okazja, żeby fascynacja Wojtka ujrzała światło dzienne. Znalazłem stronę internetową Polskiego Związku Golfa  http://pzgolf.pl/ i zacząłem ją przeglądać. Jak to na takich stronach jest w zwyczaju, publikowane są wyniki różnych turniejów. Sprawdziłem kiedy miały miejsce te nieobecności, o których usprawiedliwienie prosiła mama Wojtka. Po ustaleniu dat nie miałem większych problemów, żeby zlokalizować turnieje w których w tym czasie uczestniczył. Wyświetliłem sobie wyniki i mnie przytkało. W turnieju AUDI Junior Tour (17 IV), wśród 73 uczestników Wojtek zajął I miejsce!!! Drugi turniej, którym były Mistrzostwa Regionów – Wschód, w gronie 99 uczestników został on sklasyfikowany na wysokim 8 miejscu. Brawoooooo !!!

Wojtek

Zakładam, że to Wojtek. Dostałem takiego mms-a od jego mamy.

Wspomniane wyżej wyniki, to jedynie mały epizod w dorobku Wojtka. Tak jak sobie zaplanowałem napiszę o nim więcej w cyklu „Bardzo pozytywnie zakręceni”. Jutro mam z nim lekcję, będzie zatem okazja do tego by dowiedzieć się czegoś więcej o jego niecodziennej fascynacji. Tych z was, którzy chcieliby spróbować swoich sił w tym bardzo ciekawym i wymagającym sporcie zachęcam do wizyty na podlubelskich polach golfowych. Z tego co wiem, to najlepsze znajduje się w Wierzchowiskach. Oprócz tego można się wybrać do Szczekarkowa albo nad Zalew Zemborzycki, gdzie przy parkingu „Dąbrowa” powstało ostatnio niewielkie pole golfowe w sam raz do nauki. Nie myślcie, że to sport przekraczający możliwości finansowe przeciętnego Polaka. Wielu z was zimą jeździ na narty w nasze góry czy w Alpy. W dzisiejszych wiadomościach pani grająca w golfa powiedziała, że za równowartość dwutygodniowego szusowania po stokach narciarskich można bez problemu grać w golfa przez cały sezon. Warto spróbować.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge