Szkoła Promująca Zdrowie

szkola promujaca zdrowie

W dniu dzisiejszym o godzinie 14,00 , w auli szkolnej odbyło się podsumowanie dotychczasowych działań podejmowanych w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie”. W spotkaniu tym oprócz klas uczestniczących w programie wzięli także udział chętni rodzice naszych uczniów. Niestety nie dysponuję fotografiami z tego spotkania, gdyż z uwagi na swoje obowiązki nie mogłem w nim uczestniczyć. Mam nadzieję, że p. Małgorzata Policha pełniąca funkcję koordynatora programu w naszej szkole przekaże mi jakąś dokumentację fotograficzną i będę mógł uzupełnić niniejszy wpis. Oprócz p. Małgorzaty w szkolnym zespole ds programu uczestniczyły: p. Jolanta Marciniak - pedagog szkolny, p. Anna Brzuszkiewicz, p. Izabela Czerniak - nauczycielki biologii, p. Grażyna Polakowska – Łaszkiewicz - nauczyciel informatyki, p. Jarosław Włoszek - nauczyciel chemii oraz reprezentująca bibliotekę p. Agnieszka Piszcz i zespół nauczycieli wychowania fizycznego p. Dorota Szczerba. W ramach programu odbyło się szereg działań w postaci konkursów o zasięgu szkolnym i miejskim oraz spektakli i prelekcji profilaktycznych na temat fonoholizmu, anoreksji, bulimii. Bardzo istotnym elementem realizowanego programu będzie „Dzień Profilaktyki” zaplanowany na 9 czerwca. W ramach obchodów tego przedsięwzięcia zaplanowano spektakl profilaktyczny „Osaczeni przez nałogi”. Odbędzie się także konferencja „Używanie narkotyków jako ryzyko zakażenia HIV/AIDS – fakty i mity. Ciąża a zakażenie HIV/AIDS” zorganizowana przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta w Lublinie. W spotkaniu z młodzieżą swój udział zapowiedzieli także funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej. Podczas obchodów „Dnia Profilaktyki” będzie także odpowiedni moment na nagrodzenie laureatów „Szkolnego konkursu wiedzy o uzależnieniach”. Zwyciężczynią tego konkursu została Paulina Prill z kl. II BL. Drugie miejsce przypadło Paulinie Piaseckiej z kl. I BT, a trzecie Karinie Szubie z kl. I CL. Tego dnia rozwiązany zostanie także konkurs na plakat „Osaczeni przez nałogi” oraz odbędzie się pokonkursowa wystawa prac.

W imieniu naszego zespołu „Szkoły Promującej Zdrowie” zapraszam do udziału we wszystkich przedsięwzięciach zaplanowanych na „Dzień Profilaktyki”. Szczegółowy harmonogram znajdziecie w zakładce na stronie internetowej szkoły.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge