Podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w ramach LICEALIADY 2015/2016

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Czas zatem na wszelkiego rodzaju podsumowania. W szkole  panuje ruch jak w ulu, bo uczniowie „się wyroili” i poprawiają się na potęgę. Czas podsumowań nadszedł także w lubelskim sporcie szkolnym.

Na dzisiejsze popołudnie zaplanowano w Zespole Szkół Elektronicznych (ZSElektron.) przy ul. Wojciechowskiej Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Miasta Lublin Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych za rok szkolny 2015/2016. Zaproszenia na tę doniosłą uroczystość otrzymali dyrektorzy szkół oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Mnie przypadł w udziale zaszczyt reprezentowania naszej szkoły. Ogoliłem się, zmieniłem odzienie na bardziej wyjściowe i pojechałem do „Elektronika”. Wchodząc do segmentu, w którym znajdują się obiekty sportowe tej szkoły, do moich uszu doleciał dźwięk hitu zespołu Guns N’Roses „Sweet Child O’Mine”. Pomyslałem sobie, czy ja dobrze trafiłem i odpowiednio się ubrałem (?). Gdy wszedłem do sali konferencyjnej zobaczyłem, że to szkolny zespół muzyczny próbuje przed występem na uroczystości. Zająłem miejsce, zacząłem rytmicznie tupać nogą oraz potrząsać głową i żałowałem, że nie zrobiłem się na „Starego Ro(C)ka” :) Pamiętacie go?

 stary rock2

Pojawienie się na sali oficjeli z Kuratorium Oświaty, Urzędu Miasta oraz Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego (LWSZS) przerwało mój błogi stan i wróciłem na ziemię. Wśród gości honorowych obecna była reprezentująca Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Halina Dudzińska – Zuchowicz (starszy wizytator KO). Prezydenta Miasta Lublin reprezentował p. Mirosław Romańczuk. Z ramienia LWSZS obecni byli: V-ce Prezes urzędujący p. Henryk Grundszok oraz V-ce Prezes Zarządu p. Henryk Pidek. Honory gospodarza uroczystości pełniła Dyrektor ZSElektron. p. Elżbieta Hanc. Na uroczystość przybyła spora grupa dyrektorów innych placówek oraz wielu nauczycieli wychowania fizycznego. Po krótkiej części oficjalnej, w której głos zabrał p. Mirosław Romańczuk przystąpiono do podsumowania współzawodnictwa.

Romańczuk

Wyniki ogłaszali członkowie Zarządu Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w osobach Prezesa p. Dariusza Winiarczyka oraz członkiń Zarządu : Agnieszki Kowalczyk Małgorzaty Kulpińskiej. W pierwszej kolejności dokonano uhonorowania najlepszych w poszczególnych dyscyplinach lubelskich gimnazjów. Po tej części uroczystości nastąpiła przerwa, w której zaprezentował się wspomniany na początku zespół muzyczny w składzie: Karol - vocal, Kuba - gitara prowadząca, Sebastian - djembe, Piotrek - skrzypce, Marcin - gitara rytmiczna i vocal oraz Eryk - gitara basowa. Z takim oryginalnym instrumentarium chłopaki wykonali akustyczne wersje wspomnianego przeboju Guns N’Roses, „Nadzieję” z repertuaru zespołu IRA, „Wake Me Up” Avicii i jeszcze jeden kawałek, który wyleciał mi z głowy. Trzy pierwsze utwory w oryginalnym wykonaniu zamieszczam w zakładce „Do słuchania”.

1 2

Po tej uczcie dla uszu przyszedł czas na podsumowanie LICEALIADY. W tej części z nieukrywaną satysfakcją kilka razy udawałem się po odbiór pucharów, dyplomów oraz medali. Przypomnę, że w bieżącym roku szkolnym zajęliśmy czterokrotnie miejsce na podium ( II miejsca piłkarek, piłkarzy i tenisistek oraz III miejsce koszykarek).

nożna

Dwa puchary za piłkę nożną

tenis

Najlepsze szkoły w tenisie stołowym

koszykówka

Puchar za III miejsce koszykarek

Bywały lata bardziej obfite w sukcesy, ale nie ma co grymasić. W czasach, w których w wielu szkołach funkcjonują sportowe klasy profilowane, skupiające wyselekcjonowaną młodzież, zajęcie miejsca na pudle jest dużym osiągnięciem. W podsumowaniu doceniono także nasz niebagatelny wkład w organizację naszych rozgrywek. O rozmiarze tego wkładu pisałem przy okazji sprawozdania z Lokalnej Akcji Sportowej. Można o tym przeczytać w zakładce „LAS”. O tym, że to nie wymyślona na potzreby programu „WF z Klasą” samochwałka niech świadczą podziękowania od Zarządu MSZS. Otrzymała je nasza Dyrektor p. Elżbieta Sękowska oraz p. Albert Czerniak, p. Robert Podlecki, p.Robert Rachwał oraz ja. Oprócz tych podziękowań p. Elżbiecie Sękowskiej przyznano Medal za zasługi dla sportu szkolnego. Z kolei ja, przy okazji odbioru podziękowań, zostałem uhonorowany nadanym przez Zarząd Lubelskiego Okręgowego Związku Sportowego Medalem z okazji 70 – lecia LOZTS.

dyplomS

medal S legitymacja S medal S2

dyplomCz dyplomR

dyplomP dyplomN

medal

medal N legitymacja N

Na zakończenie dzisiejszej uroczystści wręczono Superpuchar dla najlepszej lubelskiej szkoły ponadgimnazjalnej. Otrzymało go V Liceum Ogólnokształcące. Wypada w tym miejscu przypomnieć, że pierwszy Superpuchar przypadł w udziale naszej szkole. Tamten sukces zbiegł się w czasie z jubileuszem 60 – lecia szkoły. Trofeum to można podziwiać w jednej z gablot znajdujących się w „Marmurowej sali”. W tym roku szkolnym, spośród 30 sklasyfikowanych szkół, w łącznej punktacji zajęliśmy V miejsce. Złożyło się na to V miejsce w kategorii dziewcząt i VII miejsce wśród chłopców.

dyplom szkoła

Dzisiaj mogę obiecać, że w przyszłym roku szkolnym dołożymy starań, aby tak przygotować naszą młodzież, by te miejsca poprawić i może wdrapiemy się ponownie na podium.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge