Uzupełnienie wczorajszego podsumowania

We wczorajszym podsumowaniu ograniczyłem się jedynie do podania naszych miejsc na podium, które wywalczyliśmy w tegorocznej Licealiadzie oraz zajętych lokat w rywalizacji dziewcząt, chłopców i łącznej. Dzisiaj chciałbym zapoznać was ze szczegółowym zestawieniem wszystkich dyscyplin zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. W zamieszczonych poniżej zestawieniach znajdziecie zajęte przez naszą szkołę miejsca oraz zdobycze punktowe. Można także przyjrzeć się różnicom punktowym dzielącym poszczególne szkoły i spróbować „pogdybać” na temat przyszłorocznych prognoz.

Klasyfikacja końcowa dz1

Jak widzicie nasza strata do wyprzedzających nas szkół jest minimalna. Wystarczy przejść jedną rundę więcej w siatkówce lub nieco poprawić lokaty w biegach przełajowych, lidze LA lub w pływaniu. Może fakt prowadzenia cotygodniowych zajęć na pływalni z klasami I BL i II BL spowoduje, że przesuniemy się nieco w klasyfikacji. Myślę także, że jest szansa na poprawienie lokaty w tenisie stołowym. W bieżącym roku szkolnym kończy się „złoty czas” V LO w tej dyscyplinie. Dwie uczennice, które przez ostatnie 3 lata stanowiły o sile tej drużyny (Karolina Lalak i Gabriela Sienkiewicz) właśnie ukończyły naukę w szkole przy ul. Lipowej. Teraz potencjalnie my dysponujemy najbardziej wyrównanym składem. Zuzia Serafin, Dominika Rawska i Daria Waryszak mają jeszcze dodatkową motywację do tego, żeby zdobyć mistrzostwo Lublina w przyszłym roku. Kiedyś obiecałem, że jak tego dokonają, to ja … zgolę swoje wąsy :D Przyznam się, że to była lekkomyślność z mojej strony i zaczynam się powoli martwić o swój wygląd.

klasyfikacja końcowa ch1

U chłopaków dystans do miejsca na podium jest nieco większy niż u dziewcząt. Jest jednak dużo więcej możliwości poprawienia końcowych lokat w poszczególnych dyscyplinach. Gdyby tak, poza piłką nożną, poprawić się w każdej z gier zespołowych i awansować o jeden etap wyżej, to podium może okazać się całkiem realne.

Na zakończenie zamieszczam fotki wczorajszych trofeów za zdobyte miejsca na podium oraz tych, którzy je wywalczyli.

noga dz

II miejsce w halowej piłce nożnej dziewcząt

SREBERKA

Srebrne medalistki rzędami od lewej: Andżelika Stefaniak, Wiktoria Wartacz, Edyta Bielak, Angelika Stępień, Kasia Bordzoł, Magda Serafin, Dominika Gembka, Iza Włodarczyk, Kasia Zaborek, Karolina Koss, Paulina Goś oraz p. Robert Podlecki

tenis stołowy

II miejsce w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt

srebrna drużyna

Moje „Sreberka” (Dominika, Daria i Zuzia) w towarzystwie Prezesa MSZS Dariusza Winiarczyka

noga chł

II miejsce w halowej piłce nożnej chłopców

p5

Srebrni medaliści od dołu rzędami od lewej: Paweł Polaczek, Mateusz Ceran, Krystian Materek, Mateusz Woch, Kuba Cichosz, Krystian Drozd, Sebastian Gałązkiewicz, Michał Krasucki, Arek Ścibior, Wojtek Górniak, Bartek Barwiak, Bartek Dymowski, Patryk Zyga oraz p. Robert Podlecki

kosz

III miejsce w koszykówce dziewcząt

Kasia jeszcze nie wróciła

Brązowe medale wywalczyły: Emilia Gospodarek, Edyta Bielak, Kasia Bordzoł, Magda Serafin, Wiktoria Olszewska, Dominika Gembka, Dominika Pietrzak oraz nieobecne na zdjęciu: Kasia Zaborek i Asia Latało. Trenerem drużyny jest oczywiście p. Albert Czerniak.

Wszystkim naszym medalistkom oraz medalistom jeszcze raz serdecznie gratuluję osiągnięć, a pozostałym naszym reprezentantkom i reprezentantom dziękuję w imieniu nauczycieli wychowania fizycznego za poświęcony czas i zaangażowanie.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge