Mamy Mistrza Polski wśród nas (!!!) czyli „Bardzo pozytywnie zakręceni” cz. 5

is_k2

Foto ze strony ksbudowlani.com

Oskar Rudziński z I BL (piąty z lewej w górnym rzędzie) zdobył z KS „Budowlani” tytuł Mistrza Polski Kadetów w rugby 7. Turniej finałowy, w którym lubelska drużyna broniła tytułu zdobytego przed rokiem, odbył się w sobotę w Lublinie. Wystąpiło w nim 8 najlepszych drużyn wyłonionych w trakcie dwóch turniejów półfinałowych. Jeden z nich odbył się w Gdańsku, a drugi z udziałem KS „Budowlani”, w Krakowie. Zarówno w krakowskim turnieju półfinałowym jak i sobotnim finałowym, lubelska drużyna zanotowała same zwycięstwa, pewnie zdobywając złote medale Mistrzostw Polski. Gratulujemy Oskarowi, jego drużynie oraz p. Jackowi Zalejarzowi, który pełni funkcję trenera kadetów „Budowlanych”. Oprócz samej gry Oskara w „złotej drużynie” nasza szkoła ma jeszcze inny udział w sukcesie lubelskiej drużyny. Nasza sala gimnastyczna, w okresie jesienno – zimowym, jest miejscem treningów zawodników „Budowlanych”. Współpraca naszej szkoły z KS „Budowlani”, którą przed laty zainicjował nasz nauczyciel p. Piotr Choduń przynosi, jak się okazuje obustronne korzyści. Zawodnicy mają gdzie szlifować formę, nam gwarantuje napływ uzdolnionej sportowo oraz dobrze ułożonej młodzieży. Oskar jest tego najlepszym przykładem, choć nie jedynym. Oprócz samej gry w rugby nasz uczeń zdobył w ostatnim czasie także uprawnienia sędziowskie w tej dyscyplinie. Miał okazję wykazać się w niedawnym Ogólnopolskim Finale Szkolnej Ligi Rugby Tag. Jestem przekonany, że będąc wychowawcą klasy Oskara, będę miał jeszcze okazję wielokrotnie pisać na blogu i stronie internetowej szkoły o jego sukcesach, tych sportowych i edukacyjnych,

Oskar

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge