Puchar Podwala

Do tegorocznych rozgrywek o „Puchar Podwala” zgłosiło się 8 drużyn. W związku z tym, że nasze rozgrywki terminowo pokrywają się z EURO 2016 postanowiliśmy połączyć ze sobą te dwa wydarzenia i przyporządkowaliśmy drogą losowania poszczególnym klasom nazwy państw rywalizujących na boiskach Francji. Odbyło się także losowanie drabinki turniejowej. Pisałem o tym w miniony poniedziałek.Zgodnie z zamieszczonym harmonogramem dzisiaj o 9,00 odbył się mecz inauguracyjny pomiędzy Anglią (I FT) i Belgią (II AL). Spotkanie to toczyło się w bardzo szybkim tempie. Zanim dotarłem na salę gimnastyczną po rozdaniu nowiutkich, pachnących świeżością koszulek swojej klasie I BL (Hiszpania), już było 2 : 0 dla Belgii. Później gra nieco się wyrównała i Anglia strzeliła gola kontaktowego. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron obraz gry się nie zmienił. Nadal lekką przewagę miała Belgia co udokumentowała strzeleniem kolejnych dwóch bramek, na co Anglia odpowiedziała jedynie jednym trafieniem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Belgii 4 : 2. Bramki w tym spotkaniu strzelili: Sebastian Sowa – 3 i Dawid Jaworski – 1 dla Belgii (II AL) oraz Damian Filip – 2 dla Anglii (I FT).

I FT

Anglia – I FT

II AL

Belgia – II AL

W kolejnym meczu zmierzyły się ze sobą dwie klasy I (BL i AL), które mam okazję uczyć. Znając wartość jednych i drugich większe szanse dawałem swojej Hiszpanii (I BL). Wydarzenia na boisku zdawały się potwierdzać moje przypuszczenia. Koncert strzelecki rozpoczął Bartek Barwiak zaraz na początku spotkania. Po kolejnych dwóch akcjach i dwóch trafieniach Maksymiliana Olecha Hiszpania prowadziła już 3 : 0. Dopóki Hiszpania skutecznie się broniła ich bramkarz nie miał nic do roboty. Wystarczył jeden błąd i Michał Lisowski z Polski silnym strzałem pokonał Michała Czyczę. Wynikiem 3 : 1 zakończyła się I połowa. W II ton nadal nadawała Hiszpania. Udokumentowała to kolejnymi 5 trafieniami, na które Polska odpowiedziała 2 razy. Wynik końcowy tego spotkania, to 8 : 2 dla Hiszpanii (I BL). Bramki strzelili: Marceli Dubanowicz – 4, Maksymilian Olech – 2, Bartłomiej Barwiak – 1 i Aleks Narusek – 1 dla Hiszpanii oraz Michał Lisowski – 3 dla Polski !!!

I AL

Polska – I AL

I BL

Hiszpania – I BL

W następnym meczu miały zmierzyć się drużyny III BT (Portugalia) i II FT (Francja). Niestety III BT nie stawiła się na ten mecz. Odbyła się zatem szybka narada organizatorów turnieju, na której doceniając postawę w przegranym meczu inauguracyjnym postanowiono dać szansę … Anglii. Anglicy wykorzystali to zrządzenie losu i pewnie wygrali z Francją 5 : 0. Przebieg meczu nie budził wątpliwości kto jest lepszy. Na listę strzelców wpisali się: Damian Filip – 2, Szymon Bancerz – 2 oraz Kacper Pitucha – 1.

I FT

II FT

Francja – II FT

Ostatni mecz tej fazy rozgrywek rozegrali obrońcy tytułu, III BL (Niemcy) z drużyną klasy I ET (Włochy). Dominacja broniących tytułu była bardzo wyraźna. Każda ich akcja pachniała bramką. W całym meczu Niemcy aż 9 razy trafili do bramki Włochów, którym ciężko było przedrzeć się na połowę przeciwnika. Pozostały im jedynie strzały z dystansu. Okazały się one skuteczną metodą na bramkarza III BL, Michała Krasuckiego. Dwa razy dał się on zaskoczyć i końcowy wynik brzmiał 9 : 2 dla Niemców. Dla zwycięzców bramki zdobyli: Jakub Cichosz – 3, Daniel Mazurek – 3, Paweł Polaczek – 2 i Daniel dziekanowski – 1. Dla pokonanych po jednej bramce zdobyli: Michał Majewski i Wojciech Górniak. Po tym spotkaniu rozpoczęła się faza półfinałów.

I ET

Włochy – I ET

III BL

Niemcy – III BL

W pierwszym półfinale zmierzyły się drużyny II AL (Belgia) i I BL (Hiszpania). Początek spotkania należał do Hiszpanów. Najskuteczniejszy z nich, Bartek Barwiak, dwukrotnie pokonał bramkarza Belgów. Przed przerwą kontaktowego gola zdobył dla II AL Małyska (imienia nie znam). Po zmianie stron toczyła się wyrównana gra. Belgowie nastawili się na skuteczną grę w obronie i strzały z dystansu. Taktyka ta przyniosła pożądany efekt i Dawid Czępiński silnym strzałem pokonał niepewnego w bramce Hiszpanów Michała Czyczę doprowadzając do remisu 2 : 2. Belgowie poszli za ciosem i bezustannie atakowali bramkę Hiszpanów. W ostatniej akcji meczu mieli dwukrotnie okazję do zdobycia zwycięskiego gola. Na drodze stanął im jednak Michał, który bronił w nieprawdopodobnych sytuacjach. Swoja postawą w końcówce całkowicie się zrehabilitował za wcześniej puszczone bramki. Mecz zakończył się remisem 2 : 2. Regulamin zakładał w takiej sytuacji rzuty karne. Hiszpania dokonała na ten moment nieoczekiwanego manewru taktycznego. Michała Czyczę między słupkami zastąpił Bartek Barwiak. Pierwszego karnego strzelali Belgowie. Ich zawodnik zrobił to tak niefortunnie, że trafił w Bartka. W odpowiedzi precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramkę zdobył Marceli Dubanowicz. Drugi karny w wykonaniu Belgów był jeszcze gorszy. Strzał o dobry metr minął bramkę Hiszpanów. W takiej sytuacji Hiszpanom wystarczyło zdobyć drugą bramkę i świętować awans do finału. Do piłki podszedł Bartek Barwiak i silnym strzałem nie dał szans bramkarzowi przeciwników.

Drugi półfinał to spotkanie pomiędzy I FT (Anglia) i III BL (Niemcy). Pan Robert Podlecki uznał to spotkanie za mecz „podwyższonego ryzyka” i sam postanowił być rozjemcą. Sędziujący dotychczas wszystkie mecze Ernest Kamiński miał okazję odpocząć i przygotować się do finału. Pierwsze minuty spotkania zdawały się potwierdzać przypuszczenia p. Roberta. Zawodnicy obydwu drużyn walczyli o każdą piłkę z dużym zaangażowaniem. Wynik meczu otworzył niezawodny Jakub Cichosz, który wkręcił w parkiet swoich rywali i precyzyjnym strzałem lewą nogą zdobył pierwszego gola. Za chwilę kolejną akcję Niemców celnym strzałem zakończył Daniel Mazurek. Później gra się wyrównała, a nawet niewielką przewagę uzyskali Anglicy. Po dwóch zespołowych akcjach i bramkach Szymona Bancerza i Kacpra Boczulińskiego udało im się przed przerwą doprowadzić do wyrównania. W II połowie na dobre rozkręcili się obrońcy tytułu. Kolejne bramki były już tylko kwestią czasu. Dodatkowo w bramce Niemców doskonale radził sobie Michał Krasucki. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Niemców 7 : 2. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Jakub Cichosz -3, Daniel Mazurek – 3 i Paweł Polaczek – 1; dla Anglii: Szymon Bancerz i Kacper Boczuliński po 1.

Z uwagi na rozpoczynające się niebawem klasyfikacyjne posiedzenie Rady Pedagogicznej zrezygnowaliśmy z rozegrania meczu o III miejsce. Dyplomy za III miejsce dostaną zatem Belgowie (II AL) i Anglicy (I FT). W wielkim finale spotkały się dwie klasy BL !!! Z jednej strony młodość (I BL) z drugiej rutyna (III BL). Różnie to bywa w takich spotkaniach czasami decydującą rolę odegra młodzieńcza fantazja a innym razem górą jest doświadczenie. Faworytem tego spotkania byli oczywiście obrońcy tytułu. W ich drużynie grało 3 zawodników ze srebrnej drużyny tegorocznej Licealiady. W I BL tylko Bartek Barwiak grał w reprezentacji. Te proporcje miały jak się okazało decydujące znaczenie. Po dwóch błędach obrony Hiszpanii bramki zdobyli Jakub Cichosz i Daniel Mazurek. Później gra nieco się wyrównała, ale Hiszpanom brakowało skuteczności. Za to Niemcy po jednej z akcji cieszyli się z kolejnego gola. Pod koniec I połowy Bartek Barwiak precyzyjnym strzałem znalazł drogę do bramki rywali i ta część meczu zakończyła się prowadzeniem obrońców tytułu 3 : 1. Druga połowa miała już bardziej wyrównany przebieg. Zawodnikom obydwu drużyn jeszcze po dwa razy udało się umieścić piłkę w bramce rywali, ale z końcowego sukcesu cieszyli się absolwenci z III BL, którzy wygrali 5 : 3. Bramki w tym meczu strzelili: Jakub Cichosz – 2, Daniel Mazurek – 1, Paweł Polaczek – 1 i Daniel Dziekanowski – 1 dla Niemców oraz Bartek Barwiak – 3 dla Hiszpanii.

zdobywcy pucharu

Drugi turniej o „Puchar Podwala” zakończył się podobnie jak przed rokiem zwycięstwem tej samej drużyny (w ubiegłym roku II BL, w bieżącym III BL). Kapitan zwycięzców, Paweł Polaczek, odebrał trofeum z rąk p. Piotra Chodunia. Pamiątkowe dyplomy będą rozdane podczas „Dnia podsumowań”, który odbędzie się za tydzień. Podczas tej imprezy wręczane będą także inne wyróżnienia sportowe dla naszych uczniów, dlatego już dzisiaj apeluję do wszystkich naszych reprezentantów o przybycie do auli o wyznaczonej porze. Dzisiaj ograniczyłem się tylko do zdjęć poszczególnych drużyn. Jutro postaram się o jakąś fotorelację. A teraz malować twarze na biało – czerwono i kibicujemy naszym !!!