Nasi biegali w weekend

O sobotnim biegu charytatywnym „Pokój i Dobro”, który został rozegrany w ramach „Kapucynalii 2016″ w Lubartowie, na stronie szkolnej napisał szczegółowo p. Marcin Jonik. Przypomnę, że uczestnicy, których było 250, mieli do pokonania dystans 10 kilometrów. Wśród startujących była 5-osobowa grupa naszych uczniów: Angelika Pietrzak (II AL) oraz czterej uczniowie klasy III ET: Sebastian Mirosław, Szymon Osuch, Jacek Sałata i Dawid Kurant. Cała piątka ukończyła rozgrywany przy upalnej pogodzie bieg. Na 88 pozycji dobiegł Jacek, który uzyskał czas 48 minut i 18 sekund. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie 20 pozycji w swojej kategorii wiekowej M15. Dawid przybiegł kilkanaście minut później. Osiągnął czas 1:00:06 i został sklasyfikowany na 222 pozycji w kategorii open i 88 w kategorii M15. Czasów i miejsc pozostałej trójki nie jestem w stanie podać, gdyż Sebastian dotarł na start dosłownie w ostatniej chwili i wybiegł na trasę bez chipa. Nie wiadomo dlaczego w wynikach nie uwzględniono Szymona, któremu numer startowy i chipa osobiście zakładał p. Marcin Jonik. Być może urządzenie zawiodło lub nastąpiła pomyłka nazwisk w biurze zawodów. Podobno przybiegł on na metę około 2 minuty po Jacku. Ciekawa historia była także z udziałem Angeliki. Biegła ona z p. Marcinem, który jak wiecie po kontuzji jest w trakcie „delikatnego rozruchu” i udział w sobotnim biegu potraktował wybitnie treningowo i przebiegł dystans 10 km w czasie 1:02:44 zajmując 229 miejsce, które można śmiało przyznać Angelice :) . Sobotni bieg miał przede wszystkim swój charytatywny wymiar i zajęte miejsca oraz czasy są sprawą drugorzędną. Naszym uczniom należą się wielkie słowa uznania. Z niecierpliwością będę oczekiwał na ich kolejne starty.

Zupełnie inny charakter miało natomiast niedzielne ściganie po ulicach lubelskiego Czechowa ze startem i metą zlokalizowanymi na terenie Zespołu Szkół nr 5 przy ul. Elsnera. 541 uczestników rywalizowało w kolejnej edycji biegu „Chęć na Pięć”. Wśród startujących dopatrzyłem się Krystiana Wieczorka (II ET). Po rewelacyjnym występie w niedawnym Półmaratonie Solidarności nasz uczeń ponownie zaprezentował się znakomicie, kończąc bieg na 33 pozycji z czasem 18:49 !!! W kategorii wiekowej Krystian uplasował się na 12 miejscu. Analizując wyniki sobotniego biegu natrafiłem ponadto na nazwiska kilku naszych absolwentów. Najwyżej z nich sklasyfikowany został Łukasz Augustyniak. „Ruski” uzyskał czas 17:59 i zajął 14 miejsce w kategorii open i 8 w M14. Na 243 pozycji (66 w M14) bieg ukończył Łukasz Jędrzejewski. Jego czas, to 24:05. Kolejny lubelski bieg uliczny ukończył Bartłomiej Czarnota. Bartek uzyskał czas 25:35 i przybiegł do mety na 314 pozycji (82 w M14). Sobotni bieg był ostatnią imprezą biegową w ramach Grand Prix Lublina 2015/2016. Do tego cyklu zalicza się cztery biegi na dystansie 10 km („Dychy do Maratonu), trzy biegi pięciokilometrowe („Chęć na Pięć”) i Maraton Lubelski.  W tej edycji żadnemu z „Podwalaków” nie udało się zaliczyć tych wszystkich wymienionych biegów. Jestem jednak dobrej myśli. Widząc jak rozwija się zorganizowany przez p. Marcina Szkolny Klub Biegowy śmiem twierdzić, że doczekamy się takiego biegacza.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge