Jeszcze tylko manto w domu i macie wakacje !!! :P

Dzisiaj nastąpił długo wyczekiwany przez was dzień otrzymania cenzurek. Nieliczni otrzymali nawet świadectwa z czerwonym paskiem. Innym być może trzeba będzie go dorobić ręcznie, stąd tytuł dzisiejszego wpisu :P Oczywiście to żart, na który sobie pozwoliłem w przypływie mojej radości z faktu zakończenia zajęć edukacyjnych. Wszyscy zasłużyliśmy na wypoczynek po 10 miesiącach wytężonej pracy. U progu tego okresu wypoczynku chciałbym przekazać wam kilka niezbędnych rad. Chodzi o to, aby ten wypoczynek był przyjemny, a przede wszystkim bezpieczny.

Na spotkaniach w poszczególnych klasach wychowawcy przypominali zapewne zagrożenia występujące w okresie letnim. Nie zamierzam tego powtarzać. Ograniczę się jedynie do kilku rad:

1. Zawsze informujcie swoich rodziców o miejscu waszego pobytu i czasie powrotu.

2. Do kąpieli wybierajcie tylko wytyczone kąpieliska, na których o bezpieczeństwo odpoczywających dba ratownik WOPR.

3. Pływając na różnym sprzęcie wodnym, wtedy kiedy to jest niezbędne, używajcie kamizelek ratunkowych.

4. Korzystając z „kąpieli słonecznych” pamiętajcie o stosowaniu kremów czy olejków z filtrami UV, nawadnianiu organizmu i posiadaniu nakrycia głowy.

5. Wędrując po górach czy parkach narodowych róbcie to wyposażeni w odpowiedni sprzęt, poruszajcie się po wyznaczonych szlakach turystycznych, a tam gdzie jest to niezbędne korzystajcie z opieki przewodnika.

6. Nie wolno siadać za kierownicą (nawet roweru) po spożyciu alkoholu, dopalaczy czy narkotyków. Gdyby ktoś inny próbował w takim stanie prowadzić, to należy mu to uniemożliwić np. poprzez schowanie kluczy. Siadanie z kimś takim do pojazdu jako pasażer też jest niewskazane.

7. Zachowujcie czujność i zdrowy rozsądek. Nie każdy człowiek słaniający się na nogach jest nietrzeźwy czy po zażyciu narkotyków. Przypomnijcie sobie zasady udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz numery alarmowe.

8. Unikajcie podróżowania z nieznajomymi, przygodnymi  kierowcami. Ta rada dotyczy zwłaszcza dziewczęta.

9. Przebywając za granicą pilnujcie swoich dokumentów, gotówki i wartościowych przedmiotów. Unikajcie także dziwnych zgromadzeń ludzkich.

10. Czytajcie bloga !!! Tutaj zawsze możecie spodziewać się porcji najświeższych informacji. Zachęcam do dzielenia się swoimi wakacyjnymi dokonaniami sportowymi. Jeżeli zechcecie wysłać mi jakieś zdjęcia czy informacje o waszych działaniach, to przypominam adres mail: pn_superstar@wp.pl

Stosując się do powyższego „dekalogu udanych wakacji” z pewnością powrócicie z nich zadowoleni, wypoczęci i gotowi na dalsze wyzwania w następnym roku szkolnym.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge