„Ostatnia Licealiada” w tym roku szkolnym :)

Pierwszoklasiści zapewne nie zwrócili na to uwagi, starsi uczniowie z pewnością tak. Chodzi mi o piątkowe zakończenie roku szkolnego. Normą w naszej szkole było to, że uroczystość odbywała się w sali gimnastycznej. W tym roku, po mszy w Archikatedrze, wychowawcy rozdali świadectwa swoim wychowankom w salach lekcyjnych. Sala gimnastyczna została zarezerwowana na coś zupełnie innego. Od tygodnia trwa tam swoista Licealiada, w której uczestniczy firma z Gorlic oraz nasi konserwatorzy. Rolę sędziego głównego pełni podczas „rozgrywek” nasz kierownik administracyjny. Jak się łatwo domyślić chodzi o remont :)

Na rozgrzewkę nasza ekipa konserwatorska zdemontowała drabinki oraz osłony kaloryferów.

1 2

Przyznacie, że w takim wydaniu nasza sala wygląda imponująco :D

3 4

Rola kibiców przypadła w udziale … bramkom :)

W dalszej kolejności do gry wkroczyła wspomniana firma z dalekich Gorlic. Panowie żwawo zabrali się do roboty. Imponująco radził sobie zwłaszcza lewoskrzydłowy, ten od strony okna.

5 6

Po pierwszej połowie :) miejsce rywalizacji wyglądało tak:

7

Efekty pracy zawodników szybko były widoczne przed wyjściem na patio szkolne.

8

Po drugiej połowie :) :) zmienił się także wygląd miejsca rywalizacji. Ekipa z Gorlic szybko zbliżała się do punktu kontrolnego.

9

W tym czasie nasi zawodnicy: p. Krzysztof, p. Stanisław i p. Zbigniew pod bacznym okiem swojego trenera i sędziego głównego, p. Pawła robili porządek z „urobkiem” Gorliczan.

14 15 20

Na zakończenie trzeciej połowy :D :D :D z parkietu zostało już tylko tyle. Chyba wezmę coś na pamiątkę, żeby przyszłym pokoleniom przybliżyć zapach mieszanki potu, łez i … krwi :I

16

Udało mi się wyszperać kawałki parkietu z fragmentami linii. Znalazłem z białą, czerwoną i zieloną. Przerzuciłem cały stosik i niestety nie znalazłem … z niebieską :D :D :D

klepki

Czwarta połowa :) :) :) :) rozpoczęła się od zrywania papy i zamiatania tego co pod nią się znajdowało. Przez ponad 20 lat skakania i biegania po parkiecie tysięcy uczniów trochę się tego nazbierało.

10 11 12 13

Ekipa z Gorlic tę połowę, z uwagi na wspomniane wcześniej efekty zapachowe i kurz, rozegrała w specjalnych maskach.

Kolejny dzień rywalizacji rozpoczął się od usuwania gwoździ z odeskowania, które się odsłoniło po zerwaniu papy.

gwoździe

Zawodnicy, niczym fakirzy, szybko posuwali się do przodu.

18

A co tam wisi na obręczy kosza?

19

No i wszystko jasne. Dzisiaj przecież ćwierćfinał EURO 2016 Polska vs Portugalia. Od rana można to zauważyć na każdym kroku. Panowie z Gorlic zamierzają udać się dzisiaj do Strefy Kibica przy AQUA Lublin.

Kolejnym etapem rywalizacji, której areną jest nasza sala gimnastyczna będzie układanie płyt będących podłożem dla nowego, pięknego parkietu.

17

O kolejnych częściach zmagań będę informował na bieżąco. Kolejna relacja dopiero po weekendzie, gdyż udaję się z rewizytą do naszych gości. Na pięknej Ziemi Gorlickiej, dokładnie w Bieczu, w dniach 1-2 lipca odbędą się III Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Sędziów Tenisa Stołowego, na które się wybieram. Trzymajcie kciuki !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge