Wieści z weekendu

Miniony weekend, to przede wszystkim ostatnie dni XXXI Igrzysk Olimpijskich w Rio. Z punktu widzenia polskiego kibica działo się sporo, jednak bez medalowego efektu. Wszyscy zapaśnicy odpadli w walkach eliminacyjnych bądź w repasażach, z lekkoatletów najbardziej wartościowy wynik osiągnęła Joanna Jóźwik, która w finale 800 m zajęła 5 miejsce, najlepsze z Europejek. Dopiero 9 miejsce zajęła nasza faworytka w skoku wzwyż, Kamila Lićwinko. Słabo pobiegli nasi maratończycy. Najlepszy z nich, Artur Kozłowski zajął 39 miejsce. Nasz kandydat do medalu, aktualny wicemistrz Europy, Yared Shegumo ukończył bieg na 128 pozycji a Henryk Szost wycofał się po 30 kilometrze. Ostatnią naszą nadzieją medalową byli piłkarze ręczni. Po zaciętym boju półfinałowym z Duńczykami, przegranym 28 : 29 po dogrywce, walczyli oni o brąz z ekipą Niemiec. Była to druga potyczka tych drużyn w turnieju olimpijskim. Podobnie jak w fazie grupowej lepsi okazali się nasi rywale, którzy zwyciężyli 31 : 25 i to oni zdobyli brązowe medale. Nam na otarcie  łez pozostał tytuł króla strzelców przyznany Karolowi Bieleckiemu, który w 8 spotkaniach rzucił 55 bramek. W całych XXXI IO Polacy zdobyli 11 medali (2 złote, 3 srebrne i 6 brązowych). Ciekawostką jest to, że pierwszy medal zdobył Majka i ostatni też… Majka :) Tyle o igrzyskach. Teraz przedstawię wam wyszperane w sieci starty naszych uczniów, absolwentów i nauczycieli.

Golf

Na polu golfowym Wierzchowiska Golf & Country Club odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Juniorów Klubu Golfowego Wierzchowiska. Zwycięzcą turnieju został nasz uczeń Wojciech Chyliński I BL. Serdeczne gratulacje. W najbliższym czasie (25 VIII) Wojtka czeka jeszcze start w Audi Junior Tour na polu Lisia Polana.  Już po wakacjach (3 IX) Wojtek zagra w X ANI MRU MRU OPEN. Wśród 72 zgłoszonych do tej pory zawodników są oczywiście sponsorzy tytularni tego turnieju w osobach Michała Wójcika, Marcina Wójcika i Waldemara Wilkołka :)  Coś czuję, że to będzie wesołe granie :)

5

Biegi uliczne

W sobotę, 20 sierpnia w Krasnymstawie odbył się V Półmaraton Chmielakowy. Jest to oczywiście jedna z imprez towarzyszących Ogólnopolskiemu Świętu Chmielarzy i Piwowarów – Chmielaki Krasnostawskie. W biegu głównym wystartowało 460 zawodników. Przeglądając wyniki, na 30 miejscu (25 w kat. M18) znalazłem naszego absolwenta Łukasza Augustyniaka. Łukasz uzyskał bardzo dobry czas 1:29:11. Wśród osób, które ukończyły sobotni bieg był także inny, domniemany absolwent Bogusław Kukiełka. Z czasem 1:54:17 zajął on 242 miejsce (226 w kat. M30) . Na 344 miejscu (312 w kat. M40) do mety dotarł p. Marek Podlecki. Brat naszego nauczyciela uzyskał czas 2:04:59. Poza konkursem uczestniczył w biegu także p. Marcin Jonik. Uzyskał on czas 1:34:20, który dałby mu 51 miejsce.

Jonik2

Futsal

W dniach 20 – 21 sierpnia Hala „Globus” gościła uczestników II Lublin Futsal Cup. 

Futsal

Organizatorem turnieju był Klub Uczelniany AZS UMCS Lublin a uczestniczyły w nim czołowe zespoły z ekstraklasy i I ligi futsalu. Nic mi nie wiadomo na temat gry w poszczególnych drużynach naszych absolwentów, ale nad przestrzeganiem przepisów czuwała już nasza silna reprezentacja pod wodzą p. Roberta Podleckiego.

Poldek1

Oprócz p. Roberta, któremu w meczu otwarcia pomiędzy Piastem Gliwice a AZS Uniwersytetem Wrocławskim odnowiła się kontuzja i nie mógł sędziować większej ilości spotkań, rolę arbitrów pełnili ponadto nasi absolwenci Łukasz Szczołko, jego brat Karol oraz zaprzyjaźniony z naszą szkołą p. Marek Mirosław. 

Piłka nożna kobiet

W miniony weekend drużyny z  Ekstraklasy Kobiet rozegrały 3 kolejkę spotkań. Liderująca drużyna Medyka POLOmarketu Konin z Agatą Guściorą w składzie tym razem pauzowała z powodu udziału w turnieju eliminacyjnym do UEFA Womens Champions Leaugue, który w dniach 23 – 28 VIII odbędzie się w Koninie i we Wrześni. O jego przebiegu będę na bieżąco informował. Drużynie Agaty życzę oczywiście samych zwycięstw i awansu.

Nasze pozostałe absolwentki ze swoimi drużynami grały ze zmiennym szczęściem. Wicelider, Górnik Łęczna pokonał na wyjeździe drużynę Mitechu Żywiec 3 : 1. Grająca w drużynie z Łęcznej Dżesika Jaszek pojawiła się na boisku w II połowie meczu. Na wyjeździe grała także drużyna KS GOSiRki Piaseczno Angeliką Grzywną w składzie. Przeciwnikiem drużyny Angeliki był beniaminek z Krakowa AZS Uniwersytet Jagielloński. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gości 1 : 0, a Angelika pojawiła się na boisku w końcówce spotkania. Wyjazdową porażkę  0 : 4 z SMS Łódź poniosła natomiast drużyna Kingi Niedbały AZS PSW Biała Podlaska. Kinga grała od początku spotkania do 52 minuty. Mam nadzieję, że jej zejście z boiska nie było spowodowane kontuzją. 

Po 3 kolejkach liderem jest Medyk POLOmarket Konin, który lepszym stosunkiem bramek wyprzedza Górnika ŁęcznaKS GOSiRki Piaseczno plasuje się na 7 miejscu, a AZS PSW Biała Podlaska na 11 (spadkowym) :( . O kolejnych występach drużyn naszych absolwentek będę informował na bieżąco. A już niedługo ruszają rozgrywki II ligi (grupa lubelska) z udziałem Widoku Lublin z naszymi uczennicami w składzie. Ich poczynania także będę przedstawiał na blogu.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge