„Na żywo” jest lepiej !!!

Przed kilkunastoma minutami zakończyła się w TVP Sport powtórka wczorajszego meczu żużlowego. Obejrzałem kilka biegów i z całą stanowczością stwierdzam, że transmisja w TV, to zupełnie inna para kaloszy niż udział w takim widowisku „na żywo”. Mogę bez wysiłku wymienić co najmniej 22 argumenty na potwierdzenie tej tezy. Ograniczę się jednak do tych najbardziej istotnych. Przede wszystkim po zobaczeniu siebie w TV oświadczam, że zdecydowanie korzystniej wyglądam w rzeczywistości. Nawet w moich 50 calach wyglądałem jak Niziołek z „Władcy pierścieni” :P :P :P , a nie jak prawdziwy Nizioł !!! Po drugie na stadionie nie zjawi się nikt z domowników i nie powie „przełącz na dwójkę, bo właśnie leci nowa edycja Voice of Poland” :D Po trzecie, żeby poczuć namiastkę atmosfery panującej na stadionie musiałbym w pokoju odpalić kosę spalinową albo piłę łańcuchową. Nie chodzi wcale o hałas, tylko o ten specyficzny zapach spalin :P W domu brakuje ponadto tego charakterystycznego  efektu zgrzytania w zębach przy spożywaniu przekąsek czy zwykłej rozmowie :) Rozgrzaną atmosferę na stadionie żużlowym skutecznie może schłodzić polewaczka, która przy zraszaniu toru rozpyla aerozol podobny do tego, który w upalne dni można spotkać na naszych chodnikach, a w domu telewizora w łazience raczej nikt nie ustawia :) Mógłbym tak długo jeszcze argumentować… Prościej będzie jak posłuchacie i przy kolejnej okazji wybierzecie się na stadion zamiast siedzieć przy TV. Najbliższa okazja nadarza się już w najbliższy wtorek. Ja planuję z niej skorzystać. A teraz obiecana wczoraj fotorelacja z meczu.

na rowerze

Na mecz żużlowy zdecydowałem się pojechać na jednośladzie :) Zresztą przy takich cenach paliw, to rzecz zrozumiała

1

Zawody poprzedziła prezentacja zawodników z flagami na motocyklach 

2

Oczywiście gości puszczono przodem

3

Naszą reprezentację powitały gromkie brawa !!!

4

Wyprowadzające zawodników dziewczyny flagami dawały sygnały, na których torach mają ustawić się zawodnicy poszczególnych drużyn

5

To co widzicie na tym zdjęciu jest namiastką tego co widziało, słyszało i czuło ponad 6500 kibiców zgromadzonych na stadionie

Marcin z  synem

Żużel, to sport rodzinny, na który śmiało można zabrać dzieci. Pan Marcin Jonik jest nie tylko zapalonym biegaczem, ale także wielkim fanem speedwaya !!!

8

Ja też zabrałem swojego syna. To ten w czapeczce. Popatrzcie jeszcze na tego maluszka w słuchawkach. To dopiero kibic !!!

6 7

Co cztery wyścigi na torze pojawiały się też takie maszyny :D  

z wolontariuszem

Podczas meczu wolontariusze z Fundacji DW #43 (wśród nich był p. Maciej) zbierali pieniądze na pomoc dla żużlowców, którzy ulegli wypadkom na torze. DW , to oczywiście inicjały Darcy’ego Warda, który nieco ponad rok temu uległ poważnemu wypadkowi. 

z programem z programem2

Przed każdym meczem żużlowym można nabyć program zawodów, w którym są sylwetki zawodników, informacje o  dyscyplinie i sponsorach ioraz przebieg zawodów. Szanujący się kibic skrupulatnie wypełnia taki program i zabiera na pamiątkę do domu. Są tacy fani, którzy po latach za taki program są w stanie zapłacić niezłe pieniądze :P

9

Pełna kultura. Po zawodach żużlowcy dziękują kibicom za doping brawami, 

10

bączkami i …

11

jazdą na tylnym kole !!!

12

W drodze powrotnej spotkałem Tomka Jastrzębskiego, naszego absolwenta, który jest także wielkim fanem czarnego sportu.

z hotdogiem

Oszczędzając na paliwie mogłem pozwolić sobie na hot doga :D Efekt zgrzytania podczas jedzenia nadal się utrzymywał :) :) :)

Teraz chyba widzicie dlaczego nie zamieściłem relacji bezpośrednio po meczu. Byłem zmęczony jak koń po westernie :D Oprócz dolegliwości odczuwalnej w dolnej części ciała, tej na której się siada, bolały mnie jeszcze nogi. W połowie drogi pomiędzy przedostatnią a ostatnią stacją LRM na mojej trasie, popsuł mi się „stalowy rumak” i musiałem kontynuować powrót „z buta”, w dodatku holując wadliwy egzemplarz :) :) :)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge