Echa minionego weekendu

Wydarzeniem sportowym minionego weekendu był oczywiście mecz Kazachstan – Polska w ramach eliminacji do Mundialu 2018 w Rosji. O meczu, który zakończył się wynikiem 2 : 2 napisano i powiedziano już tyle, że nie będę się powtarzał. Jedynym naszym akcentem związanym z tym spotkaniem było pewnie tylko to, że oglądała je spora liczba uczniów, absolwentów i nauczycieli. Zamysłem dzisiejszego wpisu było natomiast podsumowanie tych wydarzeń sportowych, w których nasi przedstawiciele uczestniczyli w sposób czynny.

Skoro zahaczyłem o mecz reprezentacji, to pozostanę już w temacie piłki nożnej, ale w wydaniu żeńskim. Z czterech drużyn Ekstraligi Kobiet, w których występują nasze absolwentki, wygrały trzy. Ta jedyna, która przegrała, to GOSiRki Piaseczno, drużyna Angeliki Grzywny. Angelika w tym meczu jednak nie zagrała. Trudno było jednak oczekiwać innego rozstrzygnięcia skoro potykały się one z obrończyniami tytułu, zawodniczkami POLOmarketu Medyka Konin Agatą Guściorą w składzie. Mistrzynie z Konina rozgromiły swoje rywalki 8 : 0 !!! Agata rozegrała całe spotkanie. Pierwsze zwycięstwo w lidze odniósł AZS PSW Biała Podlaska drużyna Kingi Niedbały. Studentki z Białej Podlaskiej pokonały na wyjeździe drużynę Olimpii Szczecin 2 : 1!!! Kinga pojawiła się na boisku w samej końcówce meczu, bardziej by zyskać kilkadziesiąt sekund niż wzmocnić defensywę swojej drużyny. Ten manewr taktyczny powiódł się w 100 % i jej koleżankom udało się dowieźć do końca korzystny wynik. Liderem po 5 kolejkach pozostaje drużyna Górnika Łęczna, która w Wałbrzychu pokonała miejscowy AZS PWSZ 4 : 0 !!! Ostatnie pół godziny tego spotkania zagrała Dżesika Jaszek. Napisałem, że zawodniczki Górnika przewodzą ligowej stawce. Dzieje się tak dlatego, że Medyk z powodu turnieju eliminacyjnego do Ligi Mistrzyń rozegrał jedno spotkanie mniej.

W grupie lubelskiej II Ligi Kobiet kolejny mecz przełożył Widok Lublin. Grała natomiast drużyna IFTER SMS Niemce. Zawodniczki z Niemiec rywalizowały na wyjeździe z Tarnovią Tarnów i przegrały 2 : 5 :( Na ostatni kwadrans meczu trener SMS-u wpuścił na boisko naszą uczennicę, Andżelikę Stefaniak.

Logo KG Wierzchowiska

Kolejny dobry wynik zanotował uczeń II BL Wojciech Chyliński, który uczestniczył w X Turnieju „ANI MRU MRU Open”. Z 79 golfistów, wśród których byli oczywiście lubelscy kabareciarze, Wojtek zajął I miejsce w klasyfikacji Stableford Brutto, I miejsce w klasyfikacji Strokeplay Brutto oraz III miejsce w klasyfikacji Strokeplay Netto !!! W piątek nie było czasu, żeby zapytać na lekcji wychowawczej o poszczególne klasyfikacje. Postaram się to zrobić w najbliższy piątek i jak to ogarnę, to podzielę się z wami tą wiedzą.

PZRugby2

Ciekawe wydarzenie miało miejsce w dniach 2 – 4 września w Łodzi. Odbyła się tam II edycja konferencji licencyjnej „Fundamentalne zasady rugby”, którą poprowadził trener z Republiki Południowej Afryki p. Johannes Blikkies Groenewald. Uczestniczyło w niej 58 trenerów z całej Polski, wśród nich nasz nauczyciel p. Piotr Choduń.

Na boisku2

Foto: http://pzrugby.pl

Pan Choduń pilnie uczestniczył w wykładach i ćwiczeniach.

Wykład2

Foto: http://pzrugby.pl

Znając jego zamiłowanie do innowacji podczas lekcji wychowania fizycznego z pewnością wykorzysta on poznane ćwiczenia w prowadzonych zajęciach.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge