Fotorelacja z Licealiady w pływaniu

Pływanie to wyjątkowa dyscyplina sportowa wchodząca w skład Licealiady. W programie zawodów znajdują się konkurencje indywidualne oraz sztafety dziewcząt i chłopców. Pani Dorota Szczerba miała spore problemy ze skompletowaniem składu na wczorajsze zawody. Z grupy zgłoszonych przed tygodniem osób z różnych przyczyn wypadło kilka istotnych ogniw szkolnej drużyny. Przeważnie były to względy zdrowotne, ale powodem absencji była także wycieczka szkolna. Ostatecznie udało się zebrać wystarczającą liczbę dziewcząt i chłopców niezbędną do wystawienia sztafety 10 x 25 i przynajmniej jednej osoby w każdej z konkurencji indywidualnych.

Przy okazji zawodów tenisowych pisałem o problemach, które pojawiły się wraz ze zmianą organizatora tegorocznego współzawodnictwa sportowego szkół. Nie ominęły one także zawodów pływackich. Pierwszy pojawił sie już na początku. Okazało się, że na odprawie opiekunów niemożliwa jest zmiana zawodników, która w latach poprzednich była rzeczą normalną. Podejrzewam, że chodziło o to, że organizatorzy wpisali do systemu komputerowego nazwiska przesłane w zgłoszeniu elektronicznym i weryfikacja mogła znacząco opóźnić rozpoczęcie zawodów i sprawne ich przeprowadzenie. Opiekunowie drużyn uzyskali jedynie zgodę na wstawienie rezerwowych … pod nazwiskami tych zgłoszonych elektronicznie :) Szkoda, że wcześniej tego nie wiedzieliśmy. Mogliśmy zakontraktować na te zawody Michaela Phelpsa lub przynajmniej Konrada Czerniaka lub Janka Świtkowskiego :D :D :D Nikt by się nie skapnął :) Ponadto parę razy zawiodła aparatura pomiarowa i niektóre osoby były zmuszone płynąć jeszcze raz. Najzabawniejsze było to jak podczas wyścigu stylem klasycznym jedna osoba „poprawiała” styl grzbietowy !!! :D

grzbiecistka wśród żabkarek

„Żabkarki” zostały gdzieś daleko z tyłu :P :P :P

Żarty jednak na bok. Zawody rozpoczęły się punktualnie od żeńskich sztafet 10 x 25 m. Pani Dorota Szczerba naszą zestawiła w następujący sposób: Izabella Turska, Wiktoria Kłoda, Paulina Śniszewska, Klaudia Oleszczuk, Angelika Pietrzak, Eliza Lalak, Emilia Kozak, Julia Senderowska, Magdalena Koralewska i Dorota Reut.

sztafeta dz2

Zmiany 1, 3, 5, 7 i 9 startowały z lewej strony pływalni patrząc z widowni

Sztafeta dz1

Parzyste zmiany oczekiwały na środku

sztafeta dz4

Nasze dziewczęta startowały na torze nr 1

sztafeta dz3

Popłynęły na miarę swoich możliwości

sztafeta dz5

7 miejsce, to o jedno lepiej niż przed rokiem.

Po dziewczętach do rywalizacji przystąpiły sztafety męskie. Tutaj p. Dorota miała większe pole do manewru. Do drużyny męskiej zakwalifikowała zdecydowanie najszybszych naszych pływaków. Oto oni: Maksymilian Olech, Paweł Bartnik, Michał Czycza, Jakub Sosik, Paweł Podolak, Paweł Kołsut, Przemysław Milanowski, Michał Stańkowski, Bartosz Grochola i Ernest Kamiński. 

Sztafeta pływacka ch

Start sztafety poprzedziła krótka mobilizacja.

sztafeta ch1

Ostatnie uwagi p. Doroty i chłopcy udają się na start

sztafeta ch2

Nasza drużyna płynęła na 8 torze (drugi od góry). Rozpoczął Maksymilian Olech

Czycza u góry

O ile mnie wzrok nie myli, to ten u góry to Michał Czycza

sztafeta ch wyniki

W swojej serii nasza sztafeta zajęła 4 miejsce, a ostatecznie ukończyła na 7 pozycji

W konkurencjach indywidualnych, podobnie jak w sztafetach, ton rywalizacji nadawali reprezentanci Zespołu Szkół Elektronicznych, w którym funkcjonuje Szkoła Mistrzostwa Sportowego w pływaniu. Nasze zawodniczki i zawodnicy walczyli dzielnie i zasługują z pewnością na duże słowa uznania za podjęcie walki i osiągnięte wyniki.

Pierwszą konkurencją indywidualną była rywalizacja na 25 m w stylu grzbietowym. Nasze dziewczęta reprezentowały w niej: Wiktoria Kłoda Izabella Turska. Wiktoria popłynęła w 3 zaś Izabella w 4 serii. Pierwsza z nich uzyskała czas 52,90, druga 41,80 sek.

Izabella Turska tor9

Tak wyglądał start dziewcząt do stylu grzbietowego w jednej z serii

grzbiet

A tak finisz

W stylu grzbietowym w chłopcach reprezentowali nas: Jakub Horbowski i Ernest Kamiński. Kuba uzyskał czas 46,80, Ernest 42,57

Ernest i Stanikowski w ubraniach

Ernest po sztafecie i konkurencji indywidualnej chyba trochę zgłodniał. Ciekawe na co  miał ochotę po zawodach Michał :) ?

Po stylu grzbietowym do rywalizacji przystąpili specjaliści od stylu klasycznego. Wśród dziewcząt reprezentowały nas: Ewelina Mączka Emilia Kozak; w chłopcach: Paweł Podolak, Kacper Wetoszka i Maksymilian Olech. Ewelina uzyskała 56,70 , Emilia 47,41 , Paweł 42,02 , Kacper 49,34. Najbardziej wartościowy czas uzyskał Maksymilian Olech, któremu zmierzono 37,20 sek.

Olech przed startem

Maksymilian poprawia okulary i wchodzi na słupek startowy

Olech na słupku

Jeszcze tylko sygnał startera i można skakać

Maksymilian 2

Po wyścigu Maksymilian miał powody do zadowolenia

Ostatnią konkurencją był najszybszy ze stylów czyli dowolny. Wystartowały w nim: Angelika Pietrzak, Magdalena Koralewska oraz Paulina Śniszewska. Najszybciej z nich 25 metrów przepłynęła Magdalena, która uzyskała 37,50 sek. Angelika osiągnęła drugi czas z naszych reprezentantek 42,40. Paulina zakończyła rywalizację z czasem 44,67 sek.

Dorota z dziewczynami

W rywalizacji chłopców reprezentowali nas: Michał Czycza, Przemysław Milanowski Bartosz Grochola. Najlepszy czas, 30,66 , z naszej trójki uzyskał Bartosz, dla którego jest to rekord życiowy.

Grochola na słupku

Bartosz w skupieniu, niczym filmowyTerminator, oczekiwał na sygnał startera

Grochola po udanym wyścigu

Po wyścigu wracał na trybuny z wysoko podniesioną głową :)

Grochola rozmawia z Dorotą

Jeszcze kilka wskazówek na przyszłość od p. Doroty i…

Grochola pozuje z kolegami na trybunach

… można się cieszyć z nowego rekordu życiowego !!!

Michał w swojej serii zajął wysokie, 3 miejsce z czasem 33,09. Przemek uzyskał czas 34,44.

Czycza

Michał Czycza na torze 3 przed startem do swojej serii

Paweł Kołsut

Nasz kulturysta Krystian Kopeć musi się mieć na baczności :P :P :P  Rosną mu rywale :P

Dziewczyny z Dorotą

Może nie mamy najszybszych pływaczek ale za to najbardziej urodziwe :D :D :D

Dorota notuje wyniki

Wszystkie szczegółowe informacje posiadam dzięki skrupulatności p. Doroty Szczerby :)

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge