Nowa „Dycha” i nowy rekord !!!

Zgodnie z tym co anonsowałem, „Druga Dycha do Maratonu” miała rekordową obsadę jeżeli chodzi o wszystkich uczestników jak i tych z naszą szkołą w tle. Po dogłębnej analizie wyników oraz rozmowie z p. Robertem Podleckim udało mi się ustalić, że w gronie 1409 osób, które dobiegły do mety było aż 17 (!!!) „Podwalan” :) No to po kolei.

Mikołaj na starcie

Zbieżność ustawiona, ciśnienie sprawdzone. Można jechać !!!

Ostatni łyk przed startem

Jeszcze tylko ostatni łyk i w drogę… :)

Zwycięzcą „Drugiej Dychy do Maratonu” został Michał Wojciechowski z Tarnobrzega. Uzyskał on czas 32 minuty i 20 sekund. Drugi na mecie Bartosz Ceberak z Lubartowa stracił do zwycięzcy ponad minutę uzyskując wynik 33,23. Podium uzupełnił Paweł Wysocki z Lublina, który uzyskał czas 33,58. Te znaczące różnice czasowe świadczą o tym, że trasa wczorajszego biegu była bardzo selektywna. To efekt długiego, łagodnego podbiegu ul. Krochmalną i dalej Al. Jana Pawła II oraz nieco krótszego, ale o większym stopniu nachylenia po ul. Filaretów. Jak już wspomniałem wśród rekordowej liczby uczestników była spora grupa naszych uczniów, nauczycieli i absolwentów. W tej edycji biegu najszybciej trasę pokonała Magda Kłoda. Jak zapewne pamiętacie z poprzednich imprez biegowych to nasza absolwentka. Magda pokonała trasę najszybciej ze wszystkich startujących kobiet.

Kłoda na podium1

Częsty widok po biegach z udziałem Magdy :D

Z czasem 38,22 została sklasyfikowana na 40 pozycji. Tuż za nią, na 41 pozycji, finiszował najlepszy z naszych obecnych uczniów, Krystian Wieczorek III ET. Czas Krystiana to 38,28. W kategorii M 16 Krystian został sklasyfikowany na 13 miejscu.

Wieczorek1

Krystian w bramie stadionu

2 sekundy za Krystianem linię mety przeciął nasz absolwent Łukasz Augustyniak.

Augustyniak1

Ruski gonił Krystiana, ale nie dał rady

Na kolejnego z naszych trzeba było czekać blisko 3 minuty. Pierwszą setkę z czasem 41,10 zamykał p. Marcin Jonik. W swojej kategorii M 40 został on sklasyfikowany na 24 pozycji.

Jonik1

Musiało być zimno skoro p. Jonik biegł w koszulce i w czapce

Na 303 miejscu z czasem 45,43 do mety dotarł kolejny nasz absolwent Bogusław Kukiełka. W kategorii M 30 został on sklasyfikowany na 113 miejscu. Kolejni „Podwalacy” pojawiali się w odstępach ok. minutowych. Na 414 miejscu (92 w kategorii M 16 i jedyny, a więc pierwszy na handbike’u) z czasem 47,18 do mety dojechał Mikołaj Komor. Druga z naszych absolwentek, Kasia Podsiadła, uzyskała na mecie czas 47,41. Wystarczył on do zajęcia 437 pozycji w klasyfikacji open i 13 w kategorii K 16. 48,10  to czas osiągnięty przez Pawła Polaczka, który jeszcze przed wakacjami „szlifował” posadzki w naszej szkole. Ze swoim wynikiem Paweł zajął 466 miejsce w kategorii open i 106 w M 16. Ostatnim z naszych, któremu udało się uzyskać wynik poniżej 50 minut był Marcin Podleśny, któremu na mecie zmierzono 49,26 i sklasyfikowano na 557 miejscu ogólnie i 123 w kategorii M 16.

Podleśny1

Uważny czytelnik dostrzeże głowę Marcina

Najmniej do złamania bariery 50 minut zabrakło Rafałowi Sugierowi, który uzyskał czas 50,13 i przybiegł na 629 pozycji (140 w M 16). Trzecia z naszych biegnących w niedzielę absolwentek, Mariola Niezbecka, dotarła do mety na 697 miejscu (28 w K 16). Czas Marioli, to 51,10 i był on o 10 sekund lepszy od tego, który uzyskał Bartek Czarnota. Bartek Został sklasyfikowany na 714 pozycji w kategorii open i 165 w M 16.

Czarnota1

Bartek chwilę po starcie

Kolejnym naszym absolwentem na mecie był Przemek Hejno. Uzyskał on wynik 51,37 , który pozwolił mu na zajęcie 734 pozycji i 170 w M 16. Na 761 miejscu (175 w M 16) do mety dobiegł Paweł Lipert III BL. Czas Pawła to 51,58.

Lipert w bramie1

Paweł kończy bieg

Debiutujący w „Dyszce” Wojciech Błaszczak IV CT uzyskał na mecie wynik 52,28 i zajął 812 lokatę (184 w M 16).

Błaszczak1

Nasz debiutant wbiega na stadion

Kiedy na mecie zameldowali się już wszyscy nasi uczniowie i absolwenci przybiegł ten, który przed paroma laty zapoczątkował w naszej szkole modę na biegi uliczne czyli p. Robert Podlecki.

Poldek z Mikołajem

Spotkanie po latach

Pan Robert niedzielny bieg potraktował ulgowo z uwagi na przebytą niedawno chorobę i czekający go w poniedziałek do sędziowania  mecz. Uzyskany wynik, 54,06 pozwolił mu na zajęcie 913 miejsca ogólnie i 216 w kategorii M 40. Skrupulatny czytelnik bez problemu jest w stanie policzyć, że tłustym drukiem wyróżniłem 16 osób. Co zatem z tą 17, którą zapowiedziałem we wstępie do dzisiejszego wpisu? Otóż tym 17 był Mateusz Karwowski I BL, który zbyt późno zdecydował się na udział w niedzielnym biegu. Wystartował jednak ze wszystkimi i w dobrej kondycji dotarł do mety. Z uwagi na brak chipa nie został mu zmierzony oficjalny czas oraz nie został on sklasyfikowany. Myślę, że następnym razem Mateusz nie będzie czekał z rejestracją do ostatniej chwili i znajdzie się w oficjalnych wynikach kolejnego biegu. Z rozmowy z p. Podleckim dowiedziałem się jeszcze o jednej sprawie. Chodzi o czasy uzyskiwane przez uczestników. W oficjalnych wynikach organizatorzy podają dwie wartości. Jedną jest czas netto, drugą czas brutto. Netto jest rzeczywistym czasem, który dany zawodnik uzyskał od startu do mety. Brutto, to czas który zmierzono zawodnikowi od sygnału startera do momentu przekroczenia linii mety. Przy tak dużej liczbie startujących zawodników, ci stojący na końcu kolumny potrzebują czasami nawet kilku minut zanim faktycznie przekroczą linię startu. Dlatego każdy zawodnik bardziej ceni sobie wynik netto, który jak wspomniałem określa rzeczywisty czas pokonania określonego dystansu. Do ustalenia kolejności na mecie organizatorzy biorą jednak pod uwagę czas brutto. Na pierwszy rzut oka może wydawać się to nieco skomplikowane, ale po chwili zastanowienia każdy powinien to zrozumieć. Jeżeli jednak nie obczajacie tego, to nie pozostaje mi nic innego jak zachęcić was do zapoznania się z tą kwestią podczas biegu. Nic tak nie rozjaśnia jak praktyka. Może dzięki temu poprawimy rekord i dobijemy do 20 :)

PS Fotki z wczorajszego biegu zamieszczę jutro, gdyż mam je zapisane na szkolnym kompie :D

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge