Hartować czy chorować ?

Lubelski Klub Morsów oficjalnie rozpoczął sezon w pierwszą niedzielę listopada. Miłośnicy kąpieli w zimnej wodzie spotkali się w samo południe w ośrodku „Marina” przy tamie na Zalewie Zemborzyckim. Kąpiel na początku listopada, to jeszcze nic nadzwyczajnego. Ciekawie będzie dopiero jak spadnie śnieg. Pamiętam, że kilka lat temu w takich kąpielach uczestniczył nasz absolwent Tomek Kucharczyk. Jak dotrę do tamtego materiału, to zamieszczę przynajmniej zdjęcie.Teraz musi wam wystarczyć fotka z rozpoczęcia tegorocznego sezonu Lubelskiego Klubu Morsów i krótka relacja z ich spotkania.

1

http://www.kurierlubelski.pl/styl-zycia/a/lubelskie-morsy-rozpoczely-sezon-zdjecia-wideo,11427631/

My w szkole nie mamy możliwości, żeby uskuteczniać podobne działania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, żeby wykorzystywać ostatnie podrygi jesieni do organizowania zajęć na świeżym powietrzu. Od kilku lat staram się promować takie zajęcia pod nazwą „Hartować czy chorować ?” i z satysfakcją przyznaję, że dotychczas nie miałem problemu z tym, żeby wyciągać ze szkoły na boisko kolejne grupy chętnych uczniów. Zastanawiające jest jednak to, że gustują w tym zwłaszcza chłopcy z klas naszego technikum. Licealiści pod tym względem są bardziej wstrzemięźliwi.

III ET

Korzystając ze słonecznej pogody w dniu wczorajszym oraz dzisiaj przeprowadziłem dwukrotnie zajęcia z klasą III ET. Wczoraj, z uwagi na liczne mokre plamy na boisku, ograniczyliśmy się jedynie do różnych ćwiczeń z piłkami bez gry. Chłopaki doskonalili podania i przyjęcia piłki w miejscu i w ruchu,

podania i przyjęcia

prowadzenie piłki w parach

ćwiczyli strzały do bramki z różnych odległości oraz rozgrywanie stałych fragmentów gry.

rzut rożny

wrzut z autu główka

Dzisiaj boisko było w zdecydowanie lepszym stanie i dało się pograć. Oczywiście takie zajęcia wymagają odpowiedniego stroju oraz intensywnej rozgrzewki.

rozbieganie skip A skip B wieloskoki kroczki pompki przebieżki

Później można już haratać w gałę do upadłego !!!

rozpoczęcie akcja podbramkowa główka

Jeżeli znajdą się jeszcze inne klasy, które zechcą odbyć lekcję w tak sprzyjających okolicznościach natury, to zachęcam. Zaopatrzcie się na tę okoliczność w bluzy dresowe i śmigamy. Ja jestem zawsze gotowy !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge