LKS Wierzchowiska

Po wczorajszym szalonym meczu w Champions League pomiędzy Borussią Dortmund a Legią Warszawa dzisiaj wiele rozmów toczyło się wokół piłki nożnej. W ich trakcie przypomniałem sobie, że mam pewną zaległość w tej kwestii. Obiecałem kiedyś Amandzie Wasilewskiej z III BL, że napiszę o jej drużynie piłkarskiej. Piłkarska środa jest chyba dobrym momentem na nadrobienie tej zaległości.

LKS Wierzchowiska

Ludowy Klub Sportowy Wierzchowiska powstał, widać to na powyższym logo, w roku 1965. W ubiegłym roku obchodził zatem swoje 50 lecie !!! W klubie, oprócz sekcji piłkarskiej męskiej, istnieje drużyna piłki nożnej kobiet, która obecnie wystepuje w III lidze. Trenerem drużyny jest p. Dariusz Kosik, a w jej składzie roi się od naszych uczennic oraz absolwentek. Możecie się o tym przekonać dokładnie przeglądając poniższe zdjęcie.

skład

Ja widzę co najmniej 5 znajomych twarzy :) W dolnym rzędzie, trzecia od lewej, to Dominika Kamińska III BL; piąta od lewej, to nasza ubiegłoroczna absolwentka Paulina Goś. W górnym rzędzie trzecia od lewej, to Natalia Szczygieł, która ukończyła naszą szkołę kilka lat temu; piąta od lewej, to oczywiście Amanda Wasilewska III BL; siódma od lewej, to Kasia Goś II BL. Na tym zdjęciu brakuje Kasi ZaborekIII BL, która w tym sezonie przerwała swoją karierę piłkarską

Kasia Zaborek

Brakuje mi jeszcze fotki Oli Jankowskiej, która jest także naszą absolwentką. Jak tylko uda mi się znaleźć w sieci jakieś zdjęcie, to uzupełnię ten wpis. Może nasze obecne uczennice pomogą mi w tej kwestii.

LKS Wierzchowiska jak już wspomniałem występuje w III lidze kobiet. Obecny sezon jest bardzo udany dla podopiecznych p. Dariusza Kosika. Po I rundzie rozgrywek zawodniczki z Wierzchowisk zajmują w tabeli 2 miejsce tuż za Górnikiem Łęczna II, w którym występują także podstawowe zawodniczki tego klubu, mające na swym koncie mecze w Ekstralidze Kobiet. Piłkarki z Wierzchowisk rozegrały tej jesieni 9 spotkań, z których wygrały aż 8 !!! Uległy tylko rezerwom ekstraligowego Górnika 0 : 4. Imponujący jest także bilans bramkowy drużyny LKS. W rundzie jesiennej strzeliły one 32 bramki, tracąc w tym czasie jedynie 7. Wśród strzelczyń bramek są nasze dobre znajome. Najwięcej, bo 4 zdobyła Natalia Szczygieł.

Natalia

O jedną bramkę mniej ma na swym koncie Aleksandra Jankowska. Jedną bramkę strzeliła także obecna nasza uczennica, Kasia Goś.

Kasia

Jeżeli chodzi o występy w meczach pierwszej rundy, to we wszystkich zagrały dwie nasze absolwentki: Natalia Ola. 8 występów zanotowała w tej rundzie Dominika,

Dominika2

w 5 meczach zagrała Paulina,

Paulina

w 4 Amanda

Amanda

i w 1 Kasia. Runda rewanżowa dopiero na wiosnę. Dziewczęta z pewnością solidnie przepracują przerwę w rozgrywkach, tak aby spróbować zaatakować pozycję lidera. Może własne boisko odegra kluczową rolę w meczu przeciwko Górnikowi Łęczna? Oby tak się stało. Obiecuję, że na wiosnę będę na bieżąco informował o wynikach drużyny z Wierzchowisk.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z albumu klubu LKS Wierzchowiska dostępnego na stronie:

https://www.facebook.com/pg/LksWierzchowiska/about/?ref=page_internal

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge