Polska vs Białoruś

W Łęcznej panie już grają. Ja pilnuję żaru w mojej wędzarni i kątem oka spoglądam na ekran smartfona. I połowa spotkania powoli dobiega końca.

wędzarnia

Polki po bramkach  Agnieszki Winczo (BV Cloppenburg) i Ewy Pajor (VFL Wolfsburg) prowadzą już 2 : 0 :) Po 10 minutach zanosiło się na pogrom. Polki stale zagrażały bramce Białorusinek co udokumentowały dwiema bramkami. Teraz gra nieco się wyrównała. Nasza Agata Guściora rozgrywa dobre spotkanie. Kilka razy groźnie strzelała głową po stałych fragmentach gry, a Kasia Kiedrzynek nie ma zbyt wiele do roboty, gdyż formacja obronna dobrze spełnia założenia taktyczne trenera, Miłosza Stępińskiego. Jak macie blisko do Łęcznej, to można jeszcze zdążyć na II połowę. Ja zostaję w domu, bo muszę być czujny…jak moja kiełbaska :D :D :D

kiełbaska

Mnie zeszło nieco dłużej niż zawodniczkom na stadionie w Łęcznej. Ostatecznie Polki pokonały Białorusinki 4 : 0. W II połowie te same zawodniczki co przed przerwą strzeliły jeszcze po jednym golu. Nasze absolwentki zostały zmienione przez trenera w jej trakcie. Obydwie pokazały się z bardzo dobrej strony. Trzecia nasza absolwentka, Justyna Naklicka, która pełniła obowiązki sędziego technicznego miała ręce pełne roboty. Z uwagi na to, że był to mecz towarzyski trenerzy umówili się na większą niż to przewidują przepisy liczbę zmian. Zagrały wszystkie zgłoszone do meczu zawodniczki a Justynka co chwilę unosiła do góry elektroniczną tablicę z numerami kolejnych piłkarek zdejmowanych i wchodzących na boisko. Wieczorem poszukam fotek z meczu, zaczekam na maila od p. Roberta Podleckiego, który obiecał mi przesłać jak będzie miał jakieś i dodam do dzisiejszego wpisu.