Powrót Licealiady na Podwale :)

Wielokrotnie, przy okazji relacji z kolejnych zawodów Licealiady, wspominałem o nowych organizatorach tegorocznych rozgrywek. Nowością jest także fakt rozgrywania większości zawodów na obiektach miejskich. I tak mieliśmy możliwość rywalizowania na MOSiRze, w hali „Globus” czy w „AQUA Lublin”. Taka „tułaczka” po mieście wiąże się także z tym, że nasze drużyny piłki ręcznej rywalizowały przy pustych trybunach, bez udziału naszych kibiców. Dzisiaj nastąpiła w tym zakresie istotna zmiana. Do rozgrywek przystąpiły nasze siatkarki, a jako miejsce rywalizacji wyznaczono naszą salę gimnastyczną. Przeciwniczkami naszych dziewcząt prowadzonych przez p. Ewę Jóźwiak były zawodniczki z III LO. Rywalki, to trzecia drużyna z ubiegłego sezonu. Łatwo nie mogło być i nie było :( Nie pomógł nawet nieśmiały doping grupki naszych fanów zgromadzonych jak zwykle na balkonie. Wśród nich byli aktualni i byli uczniowie oraz nauczyciele. Podopieczne p. Ewy rozpoczęły spotkanie bardzo usztywnione. Miały spore problemy w każdym elemencie gry od odbioru zagrywki, przez rozegranie własnej akcji czy grę w obronie po ataku przeciwniczek. Zawodniczki „Unii” szybko uzyskały znaczącą przewagę. Nasze siatkarki pierwszy punkt zdobyły z błędu zagrywki rywalek przy stanie 0 : 9 !!! :( Nie pomogła przerwa na żądanie opiekunki naszej drużyny. Dziewczęta z III LO stale zwiększały swoją przewagę i pierwszego seta wygrały do 10. Po zmianie stron gra naszej drużyny nieco się poprawiła. Tę część gry podopieczne p. Ewy rozpoczęły od prowadzenia 3 : 1 :) Rywalki szybko się jednak pozbierały i za chwilę na tablicy wyników widniał rezultat 3 : 5 na korzyść III LO. Później był okres wyrównanej gry, w której nasze siatkarki kilkukrotnie doprowadzały do remisu lub zbliżały się na 1 punkt. Taki stan utrzymywał się do momentu uzyskania 11 punktów przez naszą drużynę. Później rywalki „włączyły drugi bieg” i szybko uzyskały przewagę kilku punktów, którą stale powiększały do końca spotkania. Ostatecznie tę część gry rywalki wygrały 25 : 13. Był to jedyny rozegrany dzisiaj mecz. Do rozgrywek nie przystąpiła reprezentacja XVIII LO i mecze z jej udziałem zostały zweryfikowane jako walkowery dla nas i III LO. W zaistniałej sytuacji awans do kolejnej fazy rozgrywek uzyskały zawodniczki z „Unii” oraz nasza reprezentacja. O dalszym przebiegu rywalizacji będę informował na bieżąco. Fotorelację z dzisiejszego spotkania zamieszczę jutro.

Skład naszej drużyny: Joanna Luterek (III BL), Natalia Woś, Kamila Walewska (IIIBL), Natalia Sipta, Klaudia Strug (I BL), Julia Blicharz (I BL), Patrycja Umińska (I BL), Dominika Wojewoda (II GT), Magdalena Lipa (II GT), Katarzyna Budzyńska, Agata Pietrak (III BL), Izabela Paruch, Weronika Pikul.

PS W dniu dzisiejszym grono dyplomowanych nauczycieli wychowania fizycznego powiększyła p. Dorota Szczerba, która pozytywnie, z maksymalną ilością punktów, została oceniona przez komisję egzaminacyjną !!! Pani Dorocie składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów w pracy z młodzieżą naszej szkoły !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge