Nadrabianie zaległości

Pierwszym wydarzeniem, o którym miałem zamiar wspomnieć na blogu zanim nastąpiły problemy techniczne, była akcja charytatywna „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. To już XXIV edycja tej akcji, której pomysłodawczynią i główną organizatorką jest p. Ewa Dados, redaktor Radia Lublin. W naszej szkole akcja odbywa się już od wielu lat, a od kilku ostatnich dodatkową atrakcją są inscenizacje różnych wierszy dla dzieci w wykonaniu naszych nauczycieli. Mamy już w swoim dorobku „Na straganie”, „Rzepkę”, „Lokomotywę”, „12 miesięcy” i „Pana Tralalińskiego”. W tym roku wybór padł na „Pchłę Szachrajkę”. Swoistym biletem wstępu było przyniesienie środków czystości lub słodyczy dla potrzebujących dzieci. Udało się tego zebrać całkiem sporo. Artykułów chemii gospodarczej było ponad 120 kilogramów, słodyczy zaś 11 kg. Wszystko to zostało przekazane do sztabu akcji, który zajmuje się dalszą dystrybucją tych darów. Teraz w skrócie wyjaśnię co oprócz miejsca odbywania się akcji ma ona wspólnego z wychowaniem fizyczny. Otóż jedną z głównych jej organizatorek jest w naszej szkole p. Ewa Jóźwiak, która jest jedną z opiekunek Szkolnego Koła Wolontariatu. Oprócz tego, zbieraniem darów, ich segregacją oraz przenoszeniem zajmują się zawsze uczniowie klas BL czyli naszych usportowionych klas mundurowych. Dodatkowo w inscenizacjach od zawsze chętnie bierze udział liczna grupa nauczycieli wychowania fizycznego. W przedstawieniu o przyjęciu u Pchły Szachrajki udział wzięli: Dorota Szczerba, Ewa Jóźwiak, Piotr Choduń, Robert Podlecki i ja. Razem utworzyliśmy niezły rój pszczeli. Nasze panie były sympatycznymi pszczółkami, ja z p. Robertem robiliśmy za swawolnych trutni :D a p. Choduń brawurowo, ze wszystkimi możliwymi detalami łącznie z puszczaniem bąka, odegrał rolę… bąka :P Oto jak prezentowaliśmy się w naszych przebraniach.

pszczółki, trutnie i bąk

potrójny bąk

Tego radosnego dnia, a działo się to 6 grudnia kontynuowaliśmy dobrą zabawę z klasą II BL w strefie rekreacji „AQUA LUBLIN”. Z okazji Mikołaja, w porozumieniu z szefostwem MOSiR-u, umożliwiliśmy naszej młodzieży skorzystanie z atrakcji aquaparku. Obecni nieźle się bawili :D

7 grudnia odbyła się na potrzeby Dni Otwartych sesja zdjęciowa usportowionych klas mundurowych w koszulkach

sportowych. Jak wiecie, klasy BL od wielu już lat dogadują się na początku edukacji w naszej szkole co do wyposażenia się w jednolite stroje na zajęcia z wychowania fizycznego. Jest to coś co wyróżnia ich spośród pozostałych klas. Zobaczcie jak fajnie się prezentują.

klasy BL

Po tym wspólnym zdjęciu, najmłodsza z klas czyli I BL pod opieką swojego wychowawcy p. Piotra Chodunia, p. Barbary Klepackiej i moją udała się na wycieczkę przedmiotową na „ARENĘ LUBLIN”. 

CDN

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge