Nadrabianie zaległości 2

Komu jak komu? Wam chyba nie muszę tłumaczyć jak to jest kiedy nagle zaprzestanie się wykonywania jakiejś codziennej czynności. Na przykład takie odrabianie lekcji czy powtarzanie. Jeżeli człowiek raz sobie pofolguje, to trudno jest się później zmobilizować. Dla mnie taką codzienną czynnością do czasu awarii było prowadzenie bloga. Popadłem w taką rutynę, że nie mogłem położyć się spać jak czegoś nie napisałem. Tygodniowa przerwa bardzo mnie rozleniwiła. Z trudem przyszło mi napisanie krótkiej relacji z akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Do opisania naszych prób poloneza też ciężko było mi się zabrać. Później znowu był weekend… Wiem jednak, że oczekujecie na sprawozdanie i fotki z wycieczki klasy I BL na „Arenę” i do „Centrum Historii Sportu”. Zapowiedzią relacji z tej wycieczki zakończyłem I część nadrabiania zaległości. Czas zatem na kontynuację.

7 grudnia, po zakończeniu akcji charytatywnej i obejrzeniu przedstawienia o Pchle Szachrajce, klasa I BL pod opieką wychowawcy p. Piotra Chodunia, p. Barbary Klepackiej i moją udała się na wycieczkę do „Areny Lublin”. Po przybyciu na stadion byliśmy zmuszeni poczekać nieco na przyjście osoby oprowadzającej. Jedni spędzali ten czas na wypoczynku,

1

inni na pozowaniu do zdjęć,

2

 

a jeszcze inni na zabawie.

3

W końcu doczekaliśmy się na przyjście naszego przewodnika, którym ku naszemu wielkiemu zdziwieniu była … nasza absolwentka :) !!! Pani Gwiazdowska, ukończyła Liceum Pocztowo – Telekomunikacyjne, które jeszcze kilka lat wstecz funkcjonowało w naszym Zespole Szkół nr 1. Na początku obchodu zostaliśmy zaprowadzeni do centrum konferencyjnego.

4

Odbywało się właśnie spotkanie z ciekawym człowiekiem, a właściwie z dwoma :D :D

5

Po serii podchwytliwych pytań naszej przewodniczki i błyskotliwych odpowiedziach bohaterów tej nadzwyczajnej konferencji prasowej…

6

… znalazło się wielu chętnych do zostania celebrytką lub celebrytą :P

8 9 7

Następnie udaliśmy się na trybunę prasową skąd rozpościerał się imponujący widok na płytę boiska.

10 11

Okazało się, że jest na stadionie miejsce, z którego widok jest jeszcze lepszy. Tym miejscem jest loża prezydencka. To właśnie stąd wydarzenia sportowe oglądają goście honorowi. Pomieszczenie to wyposażone jest w wygodne meble ze skórzanym obiciem i sporych rozmiarów monitor, gdyby któryś z gości nie miał ochoty na oglądanie meczu z przylegającego do loży prywatnego balkonu.

12

Niektórym naszym uczennicom atmosfera panująca w loży prezydenckiej do tego stopnia się udzieliła, że przypomniały chyba sobie Natalię Siwiec podczas EURO 2012 :P :P :P

13

Z loży prezydenckiej zeszliśmy na płytę boiska. Jej jakość, trzeba z dumą przyznać, robi wrażenie. Niektórzy próbowali ukradkiem postawić na murawie swoją stopę :D

14

Z boiska przeszliśmy do szatni zawodników Górnika Łęczna, dla których „Arena” jest w tym sezonie domowym stadionem. Szatnie robią wrażenie. Każdy mógł spocząć na miejscu jednego z graczy Górnika.

15

Moje wprawne oko wypatrzyło wśród zdjęć piłkarzy Aleksandra Komora, który jest synem naszego byłego nauczyciela p. Grzegorza Komora, o którym pisałem w tekście o historycznym meczu Motor Lublin vs Real Madryt.

16

Zaplecze szatni robi jeszcze większe wrażenie niż miejsce, w którym piłkarze się przebierają. Obok szatni znajduje się do dyspozycji zawodników duża sauna pozwalająca pomieścić całą drużynę, estetyczne umywalki oraz gabinet odnowy biologicznej.

17

18 19

Na szatniach zawodniczych zakończyliśmy zwiedzanie „Areny” jako obiektu sportowego i po pożegnaniu się z naszą panią przewodnik udaliśmy się do „Centrum Historii Sportu”.

20

W tym mini – muzeum zgromadzone są pamiątki związane z najważniejszymi wydarzeniami z udziałem lubelskich sportowców. Są tam sektory poświęcone różnym dyscyplinom sportu. Przy tej dotyczącej rugby, p. Piotr Choduń opowiadał wychowankom o swojej karierze zawodniczej w KS Budowlani Lublin oraz reprezentacyjnej.

21

W rozmowie z gospodarzem obiektu p. Choduń obiecał przekazać do Centrum swoje cenne pamiątki, a wśród nich przyznaną w roku 2012 przez Polski Komitet Olimpijski nagrodę „Fair Play”. Okoliczności przyznania tego wyróżnienia opisałem w ubiegłym roku. Można wrócić do tego wpisu klikając w link

http://blogiceo.nq.pl/superstar/2015/06/19/fair-play-w-sporcie/

22

Duże wrażenie na zwiedzających Centrum robi z pewnością całe skrzydło poświęcone lubelskiemu żużlowi. Oprócz wielu pamiątek w postaci trofeów sportowych, plastronów czy zdjęć, jest także gipsowa figura legendy lubelskiego „czarnego sportu” Marka Kępy i jego motocykl.

23

Nie mogło zabraknąć oczywiście pamiątek związanych z Hansem Nielsenem, 22 – krotnym (!!!) Mistrzem Świata na żużlu (4 razy indywidualnie, 11 razy z drużyną Danii i 7 razy w parach), który w latach 1990 – 1993 był zawodnikiem Motoru Lublin. Z „Profesorem” w składzie lubelska drużyna w 1991 roku wywalczyła tytuł wicemistrza Polski.

Hans Nielsen

Po zakończeniu zwiedzania, w trakcie którego pod wpływem wspomnień zakręciła się chyba łza w oku p. Chodunia :P udaliśmy się na zajęcia z pływania do „Aqua Lublin”

24

Na pływalni mieliśmy dla klasy I BL przygotowaną miłą niespodziankę z okazji Mikołaja w postaci wstępu na strefę rekreacji. Po wyczerpującym marszu przy lekkim mrozie na „Arenę” i z powrotem było to dla nich świetnym relaksem, odnową biologiczną i poprawieniem humoru. Zobaczcie zresztą sami jak było.

25 26 27 28

To nie koniec w nadrabianiu zaległości. Wkrótce zapoznam was z przebiegiem rywalizacji podczas Licealiady w piłce nożnej z udziałem naszej reprezentacji. Zapraszam !!!

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge