Opłaca się przegrywać czyli nadrabianie zaległości 3

W poprzednim odcinku nadrabiania zaległości opisałem wycieczkę przedmiotową klasy I BL i obiecałem relację z Licealiady w piłce nożnej chłopców. Od tamtego wpisu minęło wprawdzie nieco czasu, ale jak to mówi stare przysłowie, „Lepiej późno niż … później” :)

Piłkarze1

Jeszcze w trakcie pobytu na „Arenie” rozmawiałem telefonicznie z p. Robertem Podleckim i dowiedziałem się, że prowadzona przez niego drużyna w swoim pierwszym meczu zremisowała 2 : 2 z Zespołem Szkół Energetycznych. Na 14,25 przewidziane było drugie nasze spotkanie z drużyną VI LO. Było rzeczą wątpliwą abym zdążył do hali „Globus” na ten mecz, gdyż kolejnym etapem wycieczki z I BL był pobyt w „AQUA Lublin”. W trakcie naszego pobytu w strefie rekreacji przyszedł SMS z informacją o porażce 2 : 5 :( . Po zakończeniu wycieczki szybko przebrałem się, wróciłem do szkoły, gdzie czekała na mnie „Srebrna strzała” i udałem się na ostatni mecz naszych chłopaków. Kiedy dotarłem na miejsce nasi grali już z Zespołem Szkół Transportowo – Komunikacyjnych, a na tablicy wyników widniał remis 0 : 0.

1

Obserwując wydarzenia na boisku trudno było wskazać faworyta. Remis w tym spotkaniu niczego nie zmieniał w ostatecznym rozrachunku. Nasi potrzebowali zwycięstwa i ewentualnej porażki VI LO w ostatnim meczu przeciwko ZS Energetycznych. Niestety nie zdarzyło się ani jedno, ani drugie. Nasza reprezentacja po niepewnej grze w obronie oraz ewidentnym błędzie sędziego, który nie dostrzegł zagrania ręką przy przyjęciu piłki przez rywala, straciła gola i pomimo ambitnej postawy do końca spotkania nie była w stanie zmienić rezultatu.

2

Mieliśmy okazję przynajmniej na remis, ale ponownie „popisał” się sędzia, który tym razem nie podyktował rzutu karnego za brzydki faul na naszym zawodniku i skończyło się na 0 : 1 :(

3

Nasz zawodnik został popchnięty i wylądował na słupku

4

Dobrze, że skończyło się jedynie na stłuczeniu

W ostatnim meczu nie było niespodzianki, VI LO pokonało ZS Energ., a nasi z remisem i dwiema porażkami zanotowali jeden z najsłabszych występów w Licealiadzie w ostatnich latach. Opiekun naszej drużyny nie krył rozczarowania. Humor wrócił mu dopiero po tygodniu za sprawą organizatorów tegorocznych rozgrywek. Tym razem mogliśmy podziwiać ich kompetencje w ustalaniu wyników końcowych w oparciu o regulamin rozgrywek i rozegrane spotkania. Nasza szkolna drużyna po remisie i dwóch porażkach, z 7 punktami, została sklasyfikowana na II miejscu w grupie !!! Opłaca się przegrywać !!!                                                                  :D :D :D

Komunikat z piłki nożnejA Komunikat z piłki nożnej 2B

Jak oni to liczyli (?) pozostanie ich słodką tajemnicą. Ważne, że p. Robertowi Podleckiemu wrócił dobry humor i ze zdwojonym animuszem przystąpił on do kontynuacji przygotowań do startu w Licealiadzie z naszymi dziewczętami. Można to było zobaczyć podczas Dnia Otwartych Drzwi. Jestem przekonany, że zarówno gra jak i miejsce, które zajmą dziewczyny, usuną w zapomnienie nieudany występ chłopaków.

Piotr Nizioł

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge