Sukcesy chłopaków z II BL czyli nadrabianie zaległości 4

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami i najwyższy czas na uzupełnienie bloga o wydarzenia sportowe z udziałem naszych uczniów, które miały miejsce w trakcie pamiętnej przerwy w redagowaniu spowodowanej problemami technicznymi. Dzisiaj przedstawię sportowe osiągnięcia będące udziałem dwóch uczniów z klasy II BL. O Oskarze Rudzińskim pisałem już kilka razy przy okazji jego udanych występów w Mistrzostwach Polski Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Oskar1

Foto:  https://www.facebook.com/oskar.rudzinski.7?fref=ts

Tym razem Oskar znalazł się wśród powołanych do reprezentacji U 18 na dwa mecze kontrolne z drużynami angielskimi, które zaplanowano w dniach 11 – 18 grudnia w Exeter. Nie dotarłem do informacji z kim grała reprezentacja Polski ani jakimi rezultatami zakończyły się te spotkania. Brakuje ich na stronie Polskiego Związku Rugby oraz klubowej stronie KS Budowlani. Z rozmowy z p. Piotrem Choduniem dowiedziałem się jedynie, że Oskar pokazał się w Anglii z bardzo dobrej strony a w jednym z meczów zdobył nawet punkty !!! Po powrocie do szkoły może uda mi się ustalić więcej szczegółów w bezpośredniej rozmowie z Oskarem.

Podczas gdy Oskar był w drodze do Anglii, inny uczeń klasy II BL – Maciej Guz, uczestniczył w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule Oriental Rules, które odbyły się w Starachowicach.

MP Oriental Rules

W zawodach tych Maciek, reprezentujący Fight Gym Lublin zdobył tytuł mistrzowski w kategorii wagowej do 71 kg !!! W pokonanym polu pozostawił między innymi zawodnika z renomowanego klubu UKS Puncher Wrocław (!!!) oraz z … Center Team Odolanów. Kto wie, może ten drugi zawodnik jest uczniem naszej zaprzyjaźnionej szkoły noszącej także  imię Władysława Grabskiego ? :) Wracając do Maćka, to jako wychowawca klasowy, liczę na utrzymanie jego mistrzowskiej formy w końcówce I semestru, gdyż w trakcie przygotowań do zawodów nazbierało się troszeczkę zaległości spowodowanych nieobecnościami. Uprawiający sporty walki, to ludzie odpowiedzialni, konsekwentni i z uporem dążący do celu. Dasz radę tak jak dałeś w Starachowicach!!!

Maciek1 Maciek na podium1

Foto:  https://www.facebook.com/klubfightgym/photos/pcb.1073345962743574/1073340072744163/?type=3

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge