Szkolny konkurs wiedzy o sporcie

kółka

Początek każdego roku, to jednocześnie dobry czas na podsumowanie tego, który właśnie się skończył. W poprzednim wpisie, usprawiedliwiając moją opieszałość, powoływałem się właśnie na liczne imprezy podsumowujące, które w ostatni weekend się odbywały. W 55 Plebiscycie Kuriera Lubelskiego zwyciężył Przemysław Krajewski (piłka ręczna Wisły Azoty Puławy), w 82 Plebiscycie Przeglądu Sportowego najlepszą okazała się Anita Włodarczyk (mistrzyni olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem). W roku, w którym odbyły się Igrzyska Olimpijskie w Rio De Janeiro, piłkarski turniej EURO 2016 we Francji, udany dla Polaków Rajd Dakar oraz wiele innych imprez sportowych o zasięgu światowym, taki wybór jest bardzo trudny. Warto więc przypomnieć sobie największe sukcesy polskich sportowców osiągane na światowych arenach. Spróbujemy zrobić to w najbliższym czasie w formie konkursu wiedzy o polskim sporcie AD 2016.

piłki

Zachęcam zatem do zapoznania się z wynikami jednego i drugiego plebiscytu oraz sięgnięcie pamięcią do najważniejszych wydarzeń sportowych ubiegłego roku. Swoją wiedzą będzie można się popisać podczas lekcji wychowania fizycznego jeszcze przed feriami zimowymi. Atmosfera na lekcjach w czasie świąteczno – noworocznym na przełomie semestrów sprzyja takim działaniom. Bądźcie gotowi !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge