Ostatni szlif

Przygoda tegorocznych maturzystów z polonezem powoli zbliża się do wielkiego finału. W najbliższą sobotę uczniowie klas III liceum oraz IV technikum, podzieleni na 4 grupy taneczne, naszym narodowym tańcem rozpoczną tradycyjną studniówkę.

Dzisiaj w miejscu tego balu czyli w sali hotelu „Focus” odbyły się próby generalne z udziałem zaproszonych osób towarzyszących. Już od godziny 14,30 trasy dojazdowe do hotelu przypominały lubelskie ulice podczas szczytu komunikacyjnego. Znalezienie zaś miejsca na parkingu hotelowym graniczyło niemal z cudem. Mnie udało się dojechać z niewielkim poślizgiem czasowym z uwagi na wcześniejsze zajęcia na basenie. Szczęśliwym trafem z parkingu wyjeżdżał właśnie jakiś gość hotelowy i miałem gdzie zostawić swoją „Srebrną Strzałę” :) Kiedy wszedłem na salę swoją próbę odbywały właśnie klasy LO z 2 grupy tanecznej. Przyznam, że wyszło całkiem dobrze. Jeżeli w sobotę będzie przynajmniej na tym samym poziomie, to wszyscy mogą być zadowoleni. Udało mi się zrobić 3 fotki i … padły mi akumulatory w aparacie :( Resztę robiłem smartfonem i stąd gorsza jakość.

A1 A2 A3

Na tym ostatnim zdjęciu widać jak w skupieniu uczestnicy próby słuchają p. Ryszarda Kocińskiego, naszego inspektora BHP, który zapoznawał z zasadami uczestnictwa w sobotnim balu. Później próbowały kolejne grupy. Różnie to wychodziło. Jednym lepiej, drugim gorzej. Nad sprawnym przebiegiem próby, jak zwykle czuwała niezawodna ekipa naszych wuefistów. Tym razem nieobecnego p. Alberta Czerniaka w instruktarzu skutecznie zastąpił p. Piotr Choduń, który z lekkością motylka :D prezentował krok podstawowy poloneza :) :) :)

A4

Rolę wodzireja czyli specjalisty od umówionych sygnałów/znaków, na które tancerze wykonują kolejne figury pełnił p. Robert Podlecki.

A5

Pani Ewa Jóźwiak ustawiała towarzystwo w kolumnie tanecznej i instruowała jak sprawnie wychodzić z sali po tańcu. Kiedy była taka potrzeba, to tańczyła ze swoimi uczniami, których partnerki nie dotarły na próbę. Podobny los spotkał i mnie :D Z tą tylko różnicą, że ja zastąpiłem Bartka Pachutę IV GT, który na dobre utknął gdzieś na Al. Warszawskiej. Mam nadzieję, że w sobotę wyjedzie odpowiednio wcześnie. Szkoda, że nikt nie uwiecznił tej niecodziennej sytuacji na zdjęciu :(

Ostatnia grupa taneczna była wyjątkowa. Poprowadził ją p. Andrzej Szum, który w tym roku wspólnie z p. Elżbietą Sękowską, otworzą bal tańcząc w pierwszej czwórce z przedstawicielami tegorocznych maturzystów.

A6

Do zobaczenia w sobotę !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge