II Turniej „Dzikich Drużyn”

Pierwsi miłośnicy piłki kopanej przybyli na dzisiejszy turniej parę minut po 9,00 . Kiedy ja dotarłem do szkoły na korytarzu było już tłoczno. Wydałem klucze do szatni i zabrałem się za przygotowanie papierowej wersji systemu rozgrywek, który wczoraj otrzymałem od p. Roberta Podleckiego. Ledwie zdążyłem odpalić kompa, a w drzwiach magazynku stało już ze dwadzieścia chłopa gotowych do gry. Wpuściłem to spragnione gry w gałę towarzystwo do sali gimnastycznej i zarządziłem rozgrzewkę. Po chwili do szkoły dotarł także p. Robert. On zajął się sprawami w sali, ja wróciłem do przerwanej papierkowej roboty. Do naszego II Turnieju „Dzikich Drużyn” zgłosiło się 8 ekip. W sumie ok. 50 osób.

1

Na zdjęciu jest ok. 90 % uczestników, reszta jeszcze w drodze :)

Po sprawdzeniu obecności okazało się, że jedna z ekip nie stawiła się. Siedem drużyn zostało podzielonych na dwie grupy, w których graliśmy systemem „każdy z każdym”.

Grupa „A”

Jawiarczyk Team

Jawiarczyk Team („IZI WIN”): Patryk Nieznaj III FL – bramkarz, Damian Klepka III ET, Damian Szymczak III ET, Mateusz Jawiarczyk III CL, Krzysztof Jawiarczyk IV BT – kapitan, Szymon Klępka III CL i przybyły prosto z Hawajów :) Sebastian Osek III ET

Dziewczyny

Amanda Team: Piotr Smoliński – bramkarz, Wiktoria Dymowska I BL, Amanda Wasilewska III BL – kapitan(ka) :P , Patrycja Włodarczyk I BL, Karolina Koss III BL i Emilia Kozak I CT

I ET

I ET: Kacper Drozd, Norbert Uniłowski, Dawid Widziński, Karol Wołoszyn – bramkarz, Daniel Bąk, Mateusz Drozdowski i Hubert Kołodziejczyk – kapitan

Kowalski Team

Kowalski Team: Kacper Kowalski (drugi z lewej w górnym rzędzie)- kapitan, Łukasz Nowak (czerwona Koszulka) – bramkarz oraz gościnnie: Jacek Gontarz, Kacper Lubisz oraz Karol Pasztelan

Grupa „B”

Jawor Team

Jawor Team: Michał Stolat, Sebastian Sowa, Dominik Drygiel, Dawid Czępiński, Dawid Jaworski – kapitano-bramkarz :DKrystian Materek, Piotr Pietraś. Któregoś z wymienionych brakuje. Zgadnijcie kogo !!! :P

I ET

I FT: Arkadiusz Kusyk, Szymon Korzeniewski, Kacper Karteczka, Bartosz Przypis, Piotr Borkowski oraz Jakub Bieńko - też kogoś brak

Cichosz Team

Cichosz Team (Kipi z gara): Wojciech Górniak, Patryk Małasiewicz – bramkarz, Jakub Cichosz – kapitan, Patryk Zyga, Mateusz Woch oraz Damian Chołojczyk

Rozpoczęcie rozgrywek poprzedziło przypomnienie i omówienie przez p. Podleckiego przepisów gry oraz systemu rozgrywek. Jak widać na poniższym zdjęciu, z małymi wyjątkami ;) , spotkało się to z należytą uwagą. Nad przestrzeganiem przepisów gry czuwał w trakcie całego turnieju Patryk Olesiejuk III ET, który jest w trakcie kursu sędziowskiego i nasze rozgrywki były dla niego cennym doświadczeniem.

2

W pierwszym spotkaniu zmierzyły się ze sobą drużyny Krzysia Jawiarczyka i Kacpra Kowalskiego.

3

5

4

Po emocjonującej grze i bramce zdobytej przez Szymona Klępkę zwycięstwo odniósł Jawiarczyk Team !!! Trzeba przyznać, że była to niespodzianka na początek turnieju. W kolejnym meczu grupy „A” zmierzyły się Amanda Team I ET. Dziewczęta rozpoczęły z wielkim animuszem. Zaskoczeni pierwszoklasiści na początku nie wiedzieli co się dzieje i Karol Wołoszyn  po strzałach Karoliny Koss dwukrotnie wyjmował piłkę z bramki a jego koledzy zaczynali od środka. Po kilku minutach chłopaki wzięli się w garść i po bramkach zdobytych przez Norberta Uniłowskiego, Dawida Widzińskiego oraz Huberta Kołodziejczyka ostatecznie wygrali 3 : 2.

6 7 8 9 10 11 12 13

Po każdym meczu p. Robert Podlecki oceniał pracę Patryka Olesiejuka i udzielał mu wielu wskazówek. Z każdym kolejnym spotkaniem postawa naszego młodego kandydata na sędziego była bardziej zdecydowana. Mając takiego mentora można być pewnym, że Patryk z powodzeniem ukończy kurs i godnie zastąpi wielu wychowanków p. Roberta.

14

W trzecim meczu turnieju rywalizację rozpoczęła grupa „B”. Na początek spotkały się drużyny I FT Kuby Cichosza. Naszpikowany obecnymi i byłymi reprezentantami szkoły Cichosz Team był zdecydowanym faworytem tej potyczki. Wydarzenia na boisku potwierdziły to w 100 %. Mecz zakończył się wynikiem 5 : 1 dla Cichosz Team, a sukcesem pierwszoklasistów było z pewnością zdobycie bramki honorowej. Spotkało się to ze zrozumiałym rozbawieniem Patryka Małasiewicz, który miał wielki apetyt na tytuł „Bramkarza turnieju” :D W trakcie tego spotkania drużyny mające chrapkę na miejsca medalowe z uwagą śledziły przebieg meczu starając się znaleźć słabe punkty faworytów.

15 16 17 18 19 20

W kolejnych meczach toczyła się dalsza rywalizacja w grupach. Oprócz wspomnianych już spotkań padły następujące rozstrzygnięcia:

Grupa „A”:

Kowalski Team – I ET 8 : 0 (Kowalski 3, Pasztelan 2, Nowak, Lubisz, Gontarz),   Jawiarczyk Team – Amanda Team 3 : 1 (K. Jawiarczyk 2, Klepka; Włodarczyk), Amanda Team – Kowalski Team 0 : 2 (Kowalski 2)                                                   Jawiarczyk Team – I ET 3 : 0 (Sz. Klępka 2, D. Klepka) 

Grupa „B”:

Jawor Team – I FT 3 : 0 (Drygiel, Czępiński, Sowa),                                                           Cichosz Team – Jawor Team 1 : 1 (Cichosz; Materek).

W wyniku tak zakończonych spotkań grupowych prawo gry o III miejsce i brązowe medale wywalczyły sobie drużyny Kowalski TeamJawor Team, a o zwycięstwo w całym turnieju Jawiarczyk Team Cichosz Team. Pierwsze z tych spotkań zakończyło się wygraną drużyny Kacpra Kowalskiego 2 : 1 , który dla swojej drużyny strzelił obydwie bramki. Dla pokonanych bramkę honorową zdobył Krystian Materek. Oto kilka fotek z tego spotkania.

21 22 23 24 25

Mecz finałowy dostarczył wielu emocji i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Po łatwym początku drużyna Kuby Cichosza wyszła na prowadzenie po strzale Wojtka Górniaka. Wkrótce na 2 : 0 podwyższył Mateusz Woch. Kiedy wydawało się, że kolejne bramki dla faworytów są tylko kwestią czasu przebudziła się drużyna Krzysia Jawiarczyka. Najpierw po kontrze kontaktową bramkę zdobył Damian Klepka. Później ten sam zawodnik skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za faul jednego z obrońców. Zrobił się remis i pozostała niecała minuta do końcowego gwizdka. Broniący dotychczas własnej bramki Kuba Cichosz postanowił wziąć sprawy w swoje ręce a właściwie w swoją lewą nogę :D przed którą przestrzegałem Krzysia i jego drużynę. Na 30 sekund przed zakończeniem meczu silnym strzałem zza pola karnego Kuba Cichosz ustalił wynik spotkania na 3 : 2 dla swojej drużyny zapewniając jej złote medale. Dla Krzysia Jawiarczyka i jego drużyny pozostały medale srebrne. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z meczu finałowego.

26 27 28 29 30

Wiele razy wspominałem o medalach i indywidualnych wyróżnieniach. Na kolejnych fotkach możecie obejrzeć dokładnie o co toczyła się gra. Dla trzech pierwszych drużyn Samorząd Uczniowski ufundował medale. Prawda, że piękne…

medale

 

Znalazły się także trofea dla „Króla strzelców” oraz „Najlepszego bramkarza”

złoty but najlepszy bramkarz

Oprócz tych trofeów, dla trzech pierwszych drużyn, przewidziane były okolicznościowe dyplomy zaprojektowane przez Brajana Tobołę IV GT.

dyplom

Patryk Olesiejuk za swoją pracę z gwizdkiem otrzymał od p. Podleckiego prawdziwą koszulkę sędziowską a ode mnie przydatny do noszenia całego ekwipunku sędziowskiego poręczny plecako-worek :) z logo programu „WF z Klasą”. Poniżej trochę zdjęć z zakończenia turnieju.

31

Pierwsza trójka turnieju

32

Ogłoszenie wyników i wyróżnień indywidualnych

39

Tytuł „Króla strzelców” za 7 bramek zdobył Kacper Kowalski

38

Najlepszym bramkarzem okazał się Łukasz Nowak, który przepuścił tylko dwa strzały

33

Dyplom za zajęcie III miejsca odebrał Kacper Kowalski

34

Brązowe medale dla Kowalski Team

35

Srebrne medale zawisły na szyjach zawodników Jawiarczyk Team

36

Kuba z dumą prezentuje dyplom za zwycięstwo

37

Dekoracja zwycięzców

Mistrzowie

Mistrzowie !!!

Dzisiejszy turniej był wyjątkową okazją do aktywnego spędzenia czasu wolnego, którego podczas ferii macie z pewnością sporo. Był też doskonałym spotkaniem integrującym uczniów różnych poziomów klasowych naszego liceum i technikum, absolwentów oraz przyjaciół szkoły. Dla dziewcząt był kolejnym etapem w przygotowaniach do zbliżającej się wielkimi krokami Licealiady. Przypomnę, że nasze reprezentantki to srebrne medalistki z ubiegłego roku. Celem minimum na tegoroczną edycję rozgrywek jest obrona lokaty sprzed roku. Jestem jednak przekonany, że dziewczęta wraz ze swoim opiekunem mają większe apetyty i zrobią wszystko, żeby powrócić na najwyższy stopień podium. Nie będzie to sprawa łatwa, gdyż „Elsner” ze swoimi piłkarskimi klasami sportowymi będzie z pewnością faworytem rozgrywek. Wszystko zweryfikuje jednak boisko…         Już dzisiaj zapraszam do wspierania naszych dziewcząt gromkim dopingiem !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge