Wiosenny turniej siakówki na półmetku

Przed tygodniem ruszyły długo wyczekiwane przez was rozgrywki piłki siatkowej w postaci Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej. Jak wiecie zgłosiło się do niego sześć drużyn. Większość z nich, to zespoły klasowe – żeńskie, męskie lub koedukacyjne. Zawiązał się także swoisty dream team o dźwięcznej nazwie „Kaniołka”. W ubiegłą środę odbyły się pierwsze spotkania. W meczu inauguracyjnym zagrały ze sobą dwie drużyny z klasy I BL. Zakończył się on niespodzianką, gdyż drużyna I BL „A” naszpikowana reprezentantkami szkoły uległa I BL „B” 1 : 2. W kolejnym spotkaniu do rywalizacji przystąpiła drużyna II BL, której przeciwnikiem była wspomniana ekipa I BL „A” wzmocniona dodatkowo chłopakami. Manewr ten na wiele się nie zdał. Mecz zakończył się wygraną II BL 2 : 0. Poniżej zamieszczam kilka zdjęć z tego meczu.

1 2 3 4 5 6

W ostatnim ubiegłotygodniowym meczu „Kaniołka” bez problemu pokonała ambitnie walczącą drużynę I FT 2 : 0. Rozmawiałem po meczu z p. Ewą Jóźwiak i wspólnie stwierdziliśmy, że I FT może sporo namieszać w rozgrywkach. Obejrzyjcie fotograficzny skrót z tego spotkania.

KaniołkaI FT789

W dniu dzisiejszym p. Ewa zaplanowała kolejne trzy spotkania. W pierwszym z nich drużyna klasy I BT uległa I FT 0 : 2. Jako drugie miało się odbyć spotkanie pomiędzy II BL I BL „B”. Z niewiadomych przyczyn na mecz nie stawiła się młodsza z naszych usportowionych klas mundurowych. Decyzja p. Ewy mogła być tylko jedna. Zwycięstwo walkowerem na korzyść II BL. Chcąc wykorzystać powstałą lukę czasową p. Ewa zaproponowała rozegranie meczu pomiędzy drużynami II BL I FT. Obydwie drużyny przystały na tę propozycję. Mecz był bardzo emocjonujący. Pierwszego seta wyraźnie wygrała drużyna I FT. W drugim zdecydowanie lepszą okazała się moja klasa, w której pierwsze skrzypce grał Piotrek Banaszkiewicz, popisujący się skutecznymi atakami i blokami pojedynczymi. Dzielnie wspierała go reszta ekipy. Tiebreak rozpoczął się od zepsutej zagrywki I FT. Później skuteczną akcję po swoim serwie rozegrała II BL by za chwilę oddać zagrywkę przeciwnikom i zrobiło się 2 : 2. W tym momencie na zagrywce pojawił się Piotrek Banaszkiewicz. Popisał się on serią sześciu asów bądź wygrywających zagrywek i przy zmianie stron II BL prowadziła 8 : 2. Wydawało się, że mecz zakończy się szybciutko. Niestety kolejną zagrywkę „Rekin” posłał w siatkę. W drużynę I FT wstąpiła nadzieja na odrobienie strat. W ich planie o dziwo zaczęli im pomagać zawodnicy II BL serią niewymuszonych błędów. Tak jak szybko uzyskali wysoką przewagę tak dali się dojść w końcówce, która była już popisem I FT. Ich dwa skuteczne ataki zakończyły to emocjonujące spotkanie. W decydującym secie było 15 : 13 dla I FT. Ubiegłotygodniowe przypuszczenia moje i p. Ewy stały się faktem. Nie miałem dzisiaj aparatu i pyknąłem jedynie kilka fotek komórką. Oto one.

1011

Kolejne mecze odbędą się 4 kwietnia. Będą one sportowym akcentem Dni Otwartych. O godzinie 11,00 zmierzą się II BL i „Kaniołka”, a o 11,45 I BL „A” i I BT. W imieniu p. Ewy apeluję o niezawodne przybycie !!!

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge