Wiosenny turniej piłki siatkowej zakończony

Dzisiejsze mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów zakończyły się takimi wynikami, że nie było potrzeby szukania rozstrzygnięcia w dogrywkach czy w rzutach karnych. Do pólfinałów awansowały drużyny Juventusu Turyn oraz AS Monaco. Po emocjach piłkarskich mam więc chwilę czasu na podsumowanie Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej, który dzisiaj dobiegł końca. W ostatnim dniu rozgrywek p. Ewa Jóźwiak zaplanowała mecze pomiędzy drużynami I BL „A” I BT oraz I BT Kaniołka. Z tych trzech drużyn o umówionej porze zjawiła się jedynie drużyna z klasy I BL !!! W związku z tym obydwa zaplanowane na dzisiejszy dzień spotkania zakończyły się walkowerami. Pierwszy na rzecz drużyny I BL „A”, drugi obustronnym. Powiem, że to dosyć przykre i niefortunne zakończenie tegorocznej edycji rozgrywek. Osobiście byłem świadkiem oraz adresatem waszych częstych pytań „kiedy będzie turniej?”. W końcu rozgrywki ruszyły. Były nawet fajne, emocjonujące spotkania i nadzieja, że walka o zwycięstwo będzie się toczyć do ostatniego meczu. Po drodze wasz entuzjazm nieco ostygł. Już w poprzednim terminie na mecz nie stawiły się drużyny II BL I BT. Dzisiaj ta druga ekipa nie stawiła się na kolejne dwa spotkania. Nasuwa się wiec pytanie „po co zgłaszali się do rozgrywek?”. Drugą niezrozumiałą dla mnie sytuacją jest postawa „dream teamu” występującego pod nazwą „Kaniołka”. Mając zapewnione zwycięstwo w klasyfikacji końcowej postanowili oddać ostatni mecz bez gry. Nie przeszkodziło to ich przedstawicielom zapytać „kiedy otrzymają medale?”. Ich wizerunek w moich oczach poprawił nieco fakt, że na mecz z nimi nie stawiła się drużyna I BT i zakończyło się obustronnym walkowerem. Nie jest to jednak postawa godna naśladowania i pozostawienia bez komentarza. Przychodząc na zaplanowane spotkanie mogliście rozegrać mecz sparingowy z drużyną I BL, która jako jedyna stawiła się w wyznaczonym terminie i z należytym szacunkiem potraktowała p. Ewę. Dysponuję wiedzą, że wszyscy członkowie „Kaniołki” byli dzisiaj obecni w szkole. Nieładnie chłopaki. Wasza dzisiejsza postawa nie przynosi wam chluby. Przykro mi o tym pisać, bo dotychczas opisywałem na blogu nasze szkolne sukcesy sportowe i postawę fair play. Tymczasem trafiły się takie kwiatki… Pozostaję z nadzieją, że to wyjątkowa sytuacja, która się już nie powtórzy. W przeciwnym razie zastanowimy się w gronie nauczycielskim nad sensem organizowania dla was tego typu rozgrywek. W niedalekiej przyszłości zaplanowaliśmy „Puchar Podwala” w piłce nożnej i nie wyobrażam sobie sytuacji podobnej do dzisiejszej.

Wyniki końcowe „Wiosennego Turnieju Piłki Siatkowej”:

1. Kaniołka 8 pkt,

2. I FT 8 pkt,

3. II BL 4 pkt,

4. I BL „A” 2 pkt,

5. I BT 2 pkt,

6. I BL „B” 2 pkt.

O kolejności miejsc 1-2 zadecydował mecz bezpośredni wygrany przez „Kaniołkę”,natomiast w przypadku miejsc 4-6 „mała tabelka” pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

Piotr Nizioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

CommentLuv badge